Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

TomaszZ 20:37, 14 maj 2021

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
waldek727 napisał(a)
Poa annua.
Wiechlina roczna.
Prodiamine 65 WDG, Poachek lub Killer winter grass.


można to gdzieś kupić w PL ?
chętnie bym przetestował ten preparat,
a może ma ktoś za dużo...?
Gardenarium 22:27, 14 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
LaurittaS napisał(a)
Hej Wszystkim!
Prosze o pomoc. W tym roku po raz pierwszy zamiast trawy w kilku miejscach pojawił się chwast ( tak mi się wydaje, ze to chwast), bo wyglada jak perz - z takimi rozlogami ( przesyłam zdjęcie w załączniku ).
Mam wrażenie, ze rozsiewa się to po całym ogrodzie i z tygodnia na tydzień jest tego więcej.
Próbowałam to wyplewic,

ale musiałabym przekopać praktycznie polowe ogródka. Jeśli to perz to czytałam , ze tylko środki chemiczne mogą zadziałać, ale tez od razu wypala trawę.
Czy orientuje się ktoś co to może być ?
Z góry dziękuje
Laura


Nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chapter322 10:14, 15 maj 2021

Dołączył: 19 sie 2020
Posty: 8
Proszę o udzielenie informacji czy jest to wiechlina roczna czy wiechlina łąkowa ?
Dodam iz w moim składzie trawy była wiechlina łąkowa 10%.
W niektórych miejscach jest tego dużo a na pozostałej części działki brak tego gatunku.
Jeśli to wiechlina roczna to czy mogę spryskać to preparatem STOMP 330EC2 nie ryzykując ze wypali mi trawę życice i kostrzewe ?
myrcin 23:29, 16 maj 2021

Dołączył: 02 lip 2017
Posty: 11
chapter322 napisał(a)
Proszę o udzielenie informacji czy jest to wiechlina roczna czy wiechlina łąkowa ?
Dodam iz w moim składzie trawy była wiechlina łąkowa 10%.


Czy możesz zdradzić jaka to mieszanka? Mam coś podobnego, kupiłem po raz pierwszy mieszankę z firmy RollTraw zajmującej się trawnikami z rolki. Teraz nie wiem, czy ta mieszanka nie była jakaś trefna
smitek 09:53, 17 maj 2021


Dołączył: 15 kwi 2018
Posty: 7
Witam,

czyżby chwastnica jednostronna? Może ktoś próbował się tego pozbyć tym środkiem - Atut 360 SL?

leslie777 11:31, 17 maj 2021

Dołączył: 17 maj 2021
Posty: 5
Witam wszystkich.
Co roku miałem piękny zielony gęsty trawnik, jednak w tym rośnie mi w większości zupełnie inna trawa. Jest jej tak dużo ze o wyrywaniu nie ma mowy, ale zanim cokolwiek będę z tym robił proszę o opinię co to jest.
Brix0n 13:24, 18 maj 2021

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
U mnie 3 rodzaje chwastow.. Czy są na nie jakieś środki czy tylko wyrywanie.. Najbardziej denerwuje mnie trawa na pierwszym zdjeciu.. Wyrasta ponad resztę i ciężko ja wyrwać z korzeniem..
Druga to wiechlina roczna?
A trzecia rośnie nisko po ziemi.
leslie777 20:57, 18 maj 2021

Dołączył: 17 maj 2021
Posty: 5
Brix0n napisał(a)
U mnie 3 rodzaje chwastow.. Czy są na nie jakieś środki czy tylko wyrywanie.. Najbardziej denerwuje mnie trawa na pierwszym zdjeciu.. Wyrasta ponad resztę i ciężko ja wyrwać z korzeniem..
Druga to wiechlina roczna?
A trzecia rośnie nisko po ziemi.


U mnie jest to samo co na twoim ostatnim zdjęciu.
Wczoraj skosiłem to na 2 cm i tak będę kontynuował, popryskałem w jednym miejscu pumą i będę obserwował co się będzie działo. Sprawdziłem PH w tych miejscach, wynik 6. Wiec wg mnie jest ok, dlaczego to zaczęło rosnąć i skąd to przywiało? Nie mam pojęcia. Jutro wyrwę z 0,2 m^2 i w to miejsce sypnę mieszanką gazonową, ciekaw jestem czy jest możliwość krok po kroku wyprzeć gęstą trawą ten syf. Nie mam zamiaru wymieniać trawnika.
Brix0n 00:35, 19 maj 2021

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
leslie777 napisał(a)


U mnie jest to samo co na twoim ostatnim zdjęciu.
Wczoraj skosiłem to na 2 cm i tak będę kontynuował, popryskałem w jednym miejscu pumą i będę obserwował co się będzie działo. Sprawdziłem PH w tych miejscach, wynik 6. Wiec wg mnie jest ok, dlaczego to zaczęło rosnąć i skąd to przywiało? Nie mam pojęcia. Jutro wyrwę z 0,2 m^2 i w to miejsce sypnę mieszanką gazonową, ciekaw jestem czy jest możliwość krok po kroku wyprzeć gęstą trawą ten syf. Nie mam zamiaru wymieniać trawnika.

Ja też wymieniać nie będę trudno... Ale też ciężko to wyrywać bo większość nie wychodzi tak łatwo z korzeniami.. Ja narazie będę nisko kosił i zobaczymy.. Daj mi znać czy puma działa jak będziesz coś wiedział.
Gardenarium 21:44, 19 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Leskez napisał(a)
Witam
Co to jest za chwast? na wiosnę opanował mi prawie cały trawnik, co roku jest go więcej. Roślina płożąca ma małe biało fioletowe kwiaty. Jak mogę to wytępić?


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies