Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Basieksp 10:04, 15 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
U nas też niektórzy tak robią, mój teść jest emerytowanym pszczelarzem i tak właśnie robił, ule miał postawione w dwóch różnych miejscach właśnie u gospodarzy, jedne były przy sadzie owocowym
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 10:07, 15 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Ha, to muszę znajomego pszczelarza podpytać i pewnie sąsiadów. Dzięki za pomysł

Zaraz ruszam dokończyć pomidory
tylko jedna fotka na dziś, nowiutki dereń kousa wypuszcza piękne listki, podoba mi się

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 14:34, 15 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ale świeci
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 19:39, 15 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Tylko przez chwilę

Oddam w dobre ręce nadwyżki białego fiołka zdominował mi leśną.

Ten fragment rabaty lubię najbardziej, jest nienachalnie naturalny.

Trawa wokół prosi się o koszenie, pewnie jeszcze kilka dni będzie czekać... oj doba jest zdecydowanie za krótka. Dobrze, że przynajmniej pomidory ogarnęłam do końca i skrzynie obsiałam cukinią, fasolką i ogórkami. Jeszcze tylko dynia czeka na swój czas, a potem od nowa ogarniam chwasty na rabatach Stare nasadzenia są na tyle geste, że radzą sobie same z nieproszoną konkurencją, ale nowe to już inna bajka
Zakupiłam w zeszłym roku 4 epimedia, każde inne i wszystkie bardzo fajne. Oby się szybko rozrastały


____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:19, 16 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Na frontowej mam do wykopania perukowca zmaltretowanego przez werticilioze. Zbieram się do wykopania go i wymiany ziemi. Kompozycyjnie powinnam w jego miejsce coś o podobnych gabarytach posadzić i biję się z myślami co. Czy wymiana gleby i oskarżenie miejsca wystarczy? Najbardziej pasowała by w to miejsce kalina japońska. Wiem, kaliny są podatne na tą chorobę, ale w spisie nie znalazłam informacji o japońskich... a może fortegilla, ale tym razem major? Jej też nie znalazłam na liście.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
inka74 11:27, 16 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
antracyt napisał(a)
Tak wyczytałam to też moje ulubione, im twardsza tym smaczniejsza
Nie wiem gdzie czytałaś ale u mnie konferencja nie miała owoców. Sadownik jak się pytałam to kazał zapylacz posadzić więc, jakby to tak...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Basieksp 11:35, 16 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
antracyt napisał(a)
Ha, to muszę znajomego pszczelarza podpytać i pewnie sąsiadów. Dzięki za pomysł

Zaraz ruszam dokończyć pomidory
tylko jedna fotka na dziś, nowiutki dereń kousa wypuszcza piękne listki, podoba mi się



Hah mój teść emerytowany pszczelarz miał 100 rodzin pszczelich
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:37, 16 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
My mamy dwie grusze, są dla siebie zapylaczami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Anda 12:39, 16 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Zobacz, tu jest tabelka z pasującymi zapylaczami grusz

http://baumschule-kraemer.de/german/tip_birnen_befruchtertabellen.htm
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 13:20, 16 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Oj dziewczyny, gdzieś czytałam, w głowie utkwiło i tego się trzymam, na razie i tak żadnego kwiata na niej nie było W razie czego obok posadzona jest grusza azjatycka, mają się wzajemnie zapytać i już Na starej części jest jeszcze Klapsa (Faworytka), może też się przyda, jeżeli w końcu zakwitnie

Basiu, ilość uli imponująca Też mieliśmy w rodzinie zawodowego pszczelarza, ale niestety nie zdążył nam swojej wiedzy przekazać. Pozostały nam po nim książki i stara wirówka ( może się w końcu przyda). Mój ojciec chrzestny jest amatorem, ma kilka uli odkąd pamiętam. Od dawna planuję do niego na szkolenie się wybrać, ale zawsze coś staje na przeszkodzie. Tym razem pandemia... może niedługo się uda Mam też 2 kolegów pszczelarzy, jednego miejskiego, ale to oni wiecznie zajęci, spotykamy się przeważnie juz po ważnych pracach przy ulach
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies