Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

illuu96 10:20, 11 maj 2021

Dołączył: 23 cze 2020
Posty: 6
Witam, pisze z nadzieją że może uzyskam od was jakieś wskazówki dotyczące mojego "trawnika".
Mianowicie - chce dosiać trawę lub założyć na nowo trawnik ponieważ po zimie wzeszła masa chwastów, jak widzicie wygląda to tragicznie
w tamtym roku nie było tak źle - wyrywaliśmy co się dało ręcznie, ale teraz jest wysyp konczyny która jest dość rozległa i nie ma szans wyrwać tego z korzeniami więc aby nie było powtórki to pytanie - Czy oprysk STARANE sobie poradzi ?
Czy najpierw usunąć ręcznie co się da czy odrazu opryskać wszystko ?

Zamówiłam już ziemię ogrodową w workach ponieważ poprzednia była przywieziona jako "czarnoziem/urodzajna" i pewnie stąd nasiona chwastów ciągle kiełkują.
Nie chciałabym czegoś zrobić źle aby znowu robota nie poszła na marne więc z tego co czytałam najpierw muszę pozbyć się chwastów dlatego proszę o radę czy Starane sobie poradzi bo juz go zakupiłam - czy może cos innego ? oraz po jakim czasie mogę na to posypać ziemie workową oraz dosiewać trawe w puste miejsca ?
Oraz jaką mieszankę trawy polecacie ? Miejsce jest mocno nasłonecznione przez cały dzień.







dla porównania w tamtym roku :



Z góry dziękuje za podpowiedzi
Marzy mi się piękny trawniczek
Gardenarium 22:19, 11 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw oprysk Chwastox rano, gdy opadnie rosa. Jeśli pierwszy oprysk ominąłeś koniczynę co będzie widać - powtórz.
Po zniknięciu koniczyny dopiero bierz się za naprawę trawnika, a raczej jego resztek bo tutaj nie ma trawnika. Jest suchy.


1. Podlewanie codziennie przez kilka dni
2. Ma przeschnąć
3. Rozsypanie ziemi i przegrabienie
4. dosiewki
5.Przegrabienie
6. Nawóz
7 podlewanie obficie
8. Wschody
9. Podlewanie cały czas
Pokaż zdjęcia po wschodach traw.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tomek48 08:27, 13 maj 2021

Dołączył: 13 maj 2021
Posty: 4
Dzień dobry,
Bardzo proszę o pomoc w zdjagnozowaniu problemu mojego trawnika.na trawnika powstają duże szare placki. Gdy się im przyjzymy z bliska zobaczymy że trawa jest w tych miejscach wiotka, słaba tak jakby wypalona. W tej chwili trawnik wygląda jak na zdjęciach. Jest 3 slonecxny dzień po dużych opadach deszczu. Trawnik zasilony nawozem SUBSTRAL REGENERACJA 100 dni Ok 30 dni temu.
Proszę o pomoc.



Wiaan 08:43, 13 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Tomek48 ja też kiedyś tak miałam i u mnie źle było ustawione nawadnianie, za mało wody. Nie używam nawozów długodziałających, robię to regularnie co 30 dni i zawsze przed deszczem mimo nawadniania nie wiem zatem jak zachowuje się ten co zastosowałeś, może czegoś za dużo, za mało, ale raczej obstawiam za mało wody.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Tomek48 09:07, 13 maj 2021

Dołączył: 13 maj 2021
Posty: 4
Dzięki, lecz jak pisałem ulewy były 3 dni temu.i odrzu po 2 dniach brak wody w glebie?
mark_ 09:34, 13 maj 2021

Dołączył: 13 maj 2021
Posty: 17
Tomek48 napisał(a)
Dzięki, lecz jak pisałem ulewy były 3 dni temu.i odrzu po 2 dniach brak wody w glebie?


Ewidentny brak wody. Dokładnie tak wygląda pierwszy etap schnięcia trawnika.

Dla przykładu mój trawnik został podlany 9m3 na 300m3 w ciągu obecnego tygodnia. Piaszczysta mało urodzajna gleba. W zeszłym tygodniu też padało.




Tomek48 napisał(a)
Dzień dobry,
Bardzo proszę o pomoc w zdjagnozowaniu problemu mojego trawnika.na trawnika powstają duże szare placki. Gdy się im przyjzymy z bliska zobaczymy że trawa jest w tych miejscach wiotka, słaba tak jakby wypalona. W tej chwili trawnik wygląda jak na zdjęciach. Jest 3 slonecxny dzień po dużych opadach deszczu. Trawnik zasilony nawozem SUBSTRAL REGENERACJA 100 dni Ok 30 dni temu.
Proszę o pomoc.


A co do nawożenia; przerabiałem nawozy długo działające przed przeczytaniem porad na tym forum. Niestety nie sprawdzają się.

Na forum jest doskonały "wątek" o nawożeniu trawników. Dosłownie skarbnica wiedzy. Jest tam wszystko czego potrzeba.

Zrezygnuj z nawozów długo działających na rzecz regularnego nawożenia nawozami typu Yara Vila pro complex/Yara Mila complex/Azofoska/Polifoska (to tylko przykłady)

Podlewaj regularnie i koś minimum dwa razy w tygodniu.

Dzięki poradom z tego forum można zdziałać cuda
Tomek48 11:54, 13 maj 2021

Dołączył: 13 maj 2021
Posty: 4
Dzięki. Spróbuję jak radzisz.
Tomek48 14:37, 13 maj 2021

Dołączył: 13 maj 2021
Posty: 4
Dzięki. Spróbuję jak radzisz.
BartekA 10:21, 15 maj 2021

Dołączył: 15 maj 2021
Posty: 1
Dzień dobry,

uprzejmie proszę o poradę. W czerwcu 2020 położyłem trawnik z rolki Baremburg Sport, na czarnoziemiu przesianym. Do tego instalacja nawadniania Rain Bird. Po zimie wertykulowałem +10mm dwukrotnie w odstępie około miesiąca ponieważ miałem spory nadmiar filcu. Następnie nawiozłem 4kg Multigreen Printempo.
Koszę raz na tydzień / 2 tygodnie na wysokości 35mm. 2 tygodnie temu areowałem podeszwami z kolcami ok 5cm.

Dlaczego trawa ma obecnie taką fakturę? skąd placki i jak można temu zaradzić? Dosiać w te miejsca czy poczekać aż samo się zagęści? Walcować, piaskować?
Gdzieniegdzie trawa wyrosła na tyle, że pojawiły się kwiaty pomimo, że koszę na odpowiedniej wysokości.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

TomaszZ 21:59, 16 maj 2021

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
pokaż bliższe kadry tych jasnych placków, czy przypadkiem to nie jest inny gatunek trawy...?
u mnie jest tego pełno, może to wiechlina roczna....
35mm to krótko kosisz, ja koszę na 50 mm i tylko 2-3 razy w sezonie obniżam koszenie aby trochę przewietrzyć trawnik

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies