Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 20:28, 30 maj 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:27, 30 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ostatnie z lepszego aparatu, kolejne już będą gorszym sprzętem



Orliki piękne, inne widoczki też, ale ja się wpraszam na posiedzenie na tej urokliwej ławeczce, cudo i jakie widoki z niej, gunera, klonik i tyle wspaniałych roślin.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:21, 30 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 20:21, 30 maj 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Garść pytań - to tylko ładny chwaścik?


Kasiu, to Przetacznik polny, piszą, że to chwast uciążliwy, ja go na rabatach jeszcze nie miałam, ale na dzikich łąkach podziwiam
Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe 20:20, 30 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Do góry
No i po deszczach - choć ciągle chłodno - ruszyło HUURRAAA!
Zaczynam 2-sezon NOWEGO ogrodu.

A najbardziej poszły "do góry" żurawki, piwonie, przywrotnik pospolity.



Przywrotnik pospolity, a za nimi Rozchodnik okazały Sedum spectabile Matrona



Przewielka piwonia, i obok Tawuła golden princess


A tak było jeszcze tydzień temu - rośliny budzące się... I inne ujęcie ogrodu - na świerki.







Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:16, 30 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry


Ogród w remoncie 20:15, 30 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Postępy





Pięknie się zapowiada ta rabata, rodki ładnie kwitną. Te białe z oczkiem to Calsapy, a jaka ta druga odmiana?
Ogrodniczka i jej mały ogródeczek 20:09, 30 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Pola napisał(a)


Wszystkie widoczki z Twojego ogrodu piękne, ale dziś wpraszam się na tą ławeczkę.
Urokliwe miejsce.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:08, 30 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Ostatnie z lepszego aparatu, kolejne już będą gorszym sprzętem




Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 20:08, 30 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
08.05.2021 Codzienny obchód..


W tym roku nie zakwitła mi jabłonka Ola Nie wiem dlaczego ?


Wiosną żołty kolor kolor cieszy i jest pożądany

Rhododendron, Azalia i inne wrzosowate 20:02, 30 maj 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Golden Lights.
Ogród Basi 20:00, 30 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
basia3012 napisał(a)
I trochę koloru żółtego. Taki front na żółto jest za sprawą żarnowca płożącego, żurawek Citronelle i Hakonek All Gold.









Bardzo mi się podoba ten Twój zakątek, z granitowymi schodkami, ścieżką i formowanymi roślinami. Zawsze pięknie i elegancko się prezentuje.

A jak robisz te pułapki na ćmę?
Ogród z plażą 19:52, 30 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
edi75 napisał(a)
Twoje tuje chorują... Bo brązowe? 2


Pewnie ci chodzi o brabanty, one nie chorują, tylko szyszkują





Czytałam że to dość normalne zjawisko przy wysokim poziomie wód gruntowych
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 19:52, 30 maj 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
bodziszkowo
Ogród w Klein Kottorz 19:51, 30 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
daszum napisał(a)
I jeszcze kilka widoczków.










Piękne widoczki z ogrodu, tyle różnych odcieni zieleni.
Twój Horstmann bardzo sympatyczny, ja na mojego mówię czarownica.
Tylko posadziłam go w złym miejscu, między dwoma klonami, które się rozrosły i biedaczek ledwo się mieści, tak go ścisnęły.
Zielony zakątek z Antonówką 19:48, 30 maj 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry


Zielony zakątek z Antonówką 19:47, 30 maj 2021


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry
Ogród nocą, przy sztucznym świetle ...




Problemy z tujami 19:45, 30 maj 2021

Dołączył: 30 maj 2021
Posty: 1
Do góry
Mam podobne objawy co NikaWero (post powyżej). Co z tym robić? Czy to koty?
W moim małym ogródeczku - Dorota 19:44, 30 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)
Orliki masz przecudnej urody, wyjątkowe czy długo masz te hosty w donicach? Pięknie to wygląda i jakie są duże może to dobry pomysł bo i mniej ślimaki je zdjedzą i nornice jak u mnie, pozdrawiam w tą deszczową i zimną niedziele a mi jest szkoda maja.....bo nie było jak się nim nacieszyć tak w 100% no cóż...
Też czuję niedosyt słonecznych dni, ale jak pomyślę, że odpadło mi podlewanie ogrodu, nie było zasuszonych i upieczonych przez słońce tulipanów, hortensjom też pasuje taka pogoda to żal mi tylko braku możliwości posiedzenia w altanie.
Funkie w donicach mam trzeci rok, musiałam je usunąć bo ślimaki podchodziły do nich, a one rosły wokół studni. Mam je w donicach skrzyneczkach i dobrze sobie radzą przez cały sezon. One wkrótce tak się rozłożą, że nie będzie widać donic i skrzyneczek.





Pamiętajcie o ogrodach 19:43, 30 maj 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Jacek Bukowski

Dawniej tak romantyczny był świat
Każdy na miłe słowa miał czas
Jeśli on kochał ją, pisał list co dzień
Ach, mon amour, je t'aime
Jesteś piękna jak sen

To był świat, który miał trochę wad
To fakt, a jednak żal tych lat i zaproszeń na bal

Dawniej jaśniejsze niebo miał świat
Każdy mógł sobie marzyć, co chciał
Każdy miał gwiazdę swą i swój lot we śnie
Choć marzeń drugi brzeg czasem tonął we mgle

To był świat - wina smak, płomień świec i róż
I miłość aż po grób, kołysanka do snu

Dawniej nie tak gwałtownie czas biegł
Każdy na pamięć znał jakiś wiersz
Świętą być w tamte dni, to był szyk, nie grzech
A kto chciał poznać raj najpierw ślub z damą brał

To był świat - pereł blask, urok słów, bon ton
Ach, to był świat - voilà, romantyczny jak ja










Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies