Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Roocika 10:06, 29 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu, brzozowa.z.seslerią ładnie się prezentuje
A nowa rabata.wydaje się bardzo duża
Też mam tak jak piszesz, zajmujemy się czymś nowym a stare zarasta. Mnie to okropnie frustuje ale inaczej się nie da.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ryska 22:06, 29 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11620
Margerytka40 napisał(a)
Wiecie coś o powojnik Paul Summer Snow?


Ja wiem
Rośnie u mnie na siatce. Ma długie pędy do 7m, rośnie jak szalony, kwitnie na biało drobnymi pięknymi kwiatuszkami. Nie trzeba go przycinać ale można. Teraz już ma pąki.
Nie jest wymagający co do stanowiska i warunków glebowych.
Mam go w wizytówce

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:12, 29 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11620
Dojechałam d końca
Wszystko mi się podoba co tworzysz. Rewelacyjne rabaty.
Pozdrawiam Ciebie i Bogdzię.
Bardzo miło wspominam pobyt w Jej cudownym ogrodzie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
inka74 07:17, 30 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Margerytka40 napisał(a)


Sam ogród to ok 2500m2 a działka ma blisko 4000.
Rozanne pod względem kwitnienia to faktycznie siłacz. Tłoczy od czerwca aż do przymrozków, które go ścinają. U mnie ma 40, 45 cm wysokości. Rośnie bardziej na szerokość, potrafi nawet wspinać się po innych roślinach. U mnie włazi na świerka Inversa. Jak za dużo sobie pozwala po prostu obcinam pęd.
u ciebie 2500 samego ogrodu a u mnie ze350 ręce od razu bolą. Pracy dużo. Ale ty bardzo mądrze i ładnie robisz nasadzenia. Podziwiam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 20:05, 30 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)

Pomarańczowy jest ładny
Podsadz wielosily


Jeszcze nie wiem co tam zmienić tzn wiem jedno-mniej koloru, mniej gatunków. Widzę, że tam gdzie ograniczę te dwa elementy jest ok, pasuje mi wtedy. Coś mi się klaruje ale to jeszcze nie teraz te zmiany. Muszę poczekać aż ułożę wszystko na tych nowych rabatach.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:08, 30 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
ryska napisał(a)


Ja wiem
Rośnie u mnie na siatce. Ma długie pędy do 7m, rośnie jak szalony, kwitnie na biało drobnymi pięknymi kwiatuszkami. Nie trzeba go przycinać ale można. Teraz już ma pąki.
Nie jest wymagający co do stanowiska i warunków glebowych.
Mam go w wizytówce



Znalazłam go u Ciebie i chyba jednak zbyt wielki rośnie. Niby można ciąć ale musiałabym dość mocno to robić. Nie wiem czy ma to sens
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:14, 30 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
ryska napisał(a)
Dojechałam d końca
Wszystko mi się podoba co tworzysz. Rewelacyjne rabaty.
Pozdrawiam Ciebie i Bogdzię.
Bardzo miło wspominam pobyt w Jej cudownym ogrodzie.


Dziękuję Reniu. Jeszcze kilka miejsc wymaga dopracowania, kilka musi dorosnąć. Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mogła pokazywać kolejne fajne miejsca
Bogdzia z pewnością bardzo ucieszy się z wszystkich pozdrowień
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Alija 20:15, 30 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Margerytka40 napisał(a)
Postępy





Pięknie się zapowiada ta rabata, rodki ładnie kwitną. Te białe z oczkiem to Calsapy, a jaka ta druga odmiana?
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Margerytka40 20:22, 30 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
u ciebie 2500 samego ogrodu a u mnie ze350 ręce od razu bolą. Pracy dużo. Ale ty bardzo mądrze i ładnie robisz nasadzenia. Podziwiam.


No właśnie staram się planując by było to wszystko jak najmniej pracochłonne. Oczywiście na ile to możliwe. Wiadomo, mimo wszystko tak duży teren wymaga pracy. Myślę, że potrzeba też czasu by nabrało to wszystko masy. Teraz jest jeszcze sporo wolnych miejsc.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:28, 30 maj 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Roocika napisał(a)
Asiu, brzozowa.z.seslerią ładnie się prezentuje
A nowa rabata.wydaje się bardzo duża
Też mam tak jak piszesz, zajmujemy się czymś nowym a stare zarasta. Mnie to okropnie frustuje ale inaczej się nie da.


Powiem Ci, że bardzo lubię teraz to miejsce. Może kiedyś jak brzozy będą dawać więcej cienia, trzeba będzie coś tam zmienić, nie wiem czy seslerią tego cienia nie będzie miała wtedy za dużo, wszystko się okaże

Ta nowa rabata faktycznie jest duża, to właściwie dwie rabaty. Druga jeszcze prawie pusta, jeszcze myślę co i jak
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies