Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 08:54, 23 maj 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Trochę zagubiłam ostrość
Purple sensation jeszcze załapały się na końcówkę tulipanów - fajnie zgrywają się kolorami

Kasia, cudne zdjęcia!! Purple Sensation super z tulipsami wyglądają! Mega efekt! Też posadziłam u siebie, ale nie ma szans, nie zgrają się w tym roku w czasie.

No i szacun za kanciki
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 08:49, 23 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Kasya napisał(a)
I poranne eksperymenty
Ciekawe czy cos z tego będzie i czy roślinki będą rosły tak jak ja chce ?
świetnie wyszła ta ścieżka. I super, że zamiast trawnika na całej długości to są roślinki w części pergolowej. Bardzo jestem ciekawa jak się będą tam sprawdzały. Mam na tyłach tojeść z dąbrówką i uwielbiam ten fragment. Macierzanka słońca potrzebuje sporo aby kwitła i się rozrastała ale za to pachnie obłędnie przy dotykaniu. Taka ścieżka sensoryczna ci powstała.
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 08:48, 23 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
kasiek napisał(a)


Niezmiennie pięknie u Ciebie
W ogródku emerytki 08:41, 23 maj 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
gogo napisał(a)

Kulnik, jest fantastyczny



słodkie te kwiatuszki
Jakie zwierzę niszczy mój trawnik? 08:36, 23 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Kamaz napisał(a)
Witam, wie ktoś co to może być za stwór? W trawie mam sporo takich dołków i chyba ich przybywa. Zaczęły się pojawiać jakoś z początkiem tego tygodnia. Dzisiaj rano jest mokro i deszczowo. Nowych dziur nie zaobserwowałem, za to dużo ślimaków . Może kilka faktów pomoże zidentyfikować przeciwnika. Ogólnie trawnik jest młody (2 lata), na wiosnę robiłem wertykulację i był efekt. Wzdłuż płotu przekopywałem ziemię pod tuje i w kilku miejscach były skupiska pendraków, więc niestety są obecne w moim ogrodzie. Jeszcze znalazłem kilka takich "bobków" (nie wiem czy są powiązane z dziurami). Z góry dzięki za pomoc.
Chwasty w trawniku 08:33, 23 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Witam

Podczas prac nad zmienieniem trawnika znalazłam duże pokłady takich korzeni
Resztka tego czegoś jest również na kosce, roślina bardzo mocno rozkorzeniona z długimi korzeniami odrastającymi od korzeni (potrafi odrosnąć z korzenia spod kostki)
Obecnie mam zdjęty trawnik zostały jedynie ogromne pokłady korzeni tego czegoś

To turzyca, usuwaj wraz z rozłogami.
Zacisze Alicji 08:24, 23 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Robi się też coraz bardziej kolorowo...



Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 08:21, 23 maj 2021

Dołączył: 07 maj 2020
Posty: 5
Do góry
Dzień dobry. Mam dylemat. Mam wąski trawnik około 4 metry szerokości. Długość 12 metrów. Mam dwie opcje: albo założyć nawadnianie trawnika albo zrobić rabatę.
Co proponujecie?
Jak rabata to ze ścieżką czy bez? Jakie rośliny? Rabata pewnie od strony tuj.

Proszę o poradę.






Zacisze Alicji 08:20, 23 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Na zielono też jest różnorodnie.

Zacisze Alicji 08:15, 23 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Kwitną konwalie, berberys, trzmielina, bzy...

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 08:09, 23 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Do góry



Sylwuś, ten klonik tak mi się podoba ... Czy mogłabyś na moim wątku napisać, jak się nazywa? Ja mam tak mało czasu na forum, że niestety nie daję rady nadrabiać zaległości
Funkie - Hosta 08:09, 23 maj 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
NN.
Funkie - Hosta 08:07, 23 maj 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Winter Snow.
Wszystkiego po trochu 08:05, 23 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
mirkaka napisał(a)


suuper jaką? Idę zaraz sprawdzić

A to moje maleństwa




Twoje maleństwa są zachwycające , a o powojniku już pisałam, obłędny po prostu, wierzyć się nie chce, że może wyrosnąć taki gigant! Masz rękę do roślin.

Wypatrzyłam u Ciebie świetne podpory do hortensji, to gotowe kupione, czy robione na zamówienie?
Krowy, staw i my... 07:32, 23 maj 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Marlenaa napisał(a)
Martka, czuję niedosyt Mam wrażenie, że nie zobaczyłam wszystkiego. Jak przyjechaliśmy była ładna pogoda, a po ponad 2h lunęło. I moje dzieciaki chciały już jechać. Więc planuję kolejne odwiedziny ogrodu Danusi. Co tu pisać to trzeba zobaczyć, sama wiesz Danusia ma wiele pomysłów, więc będzie się tam nieustannie zmieniać. Świetnie, że w Polsce powstają takie miejsca. Sporo zdjęć zrobiłam.

Kilka zdjęć z wycieczki do ogrodu Danusi.

Och super miałaś wycieczkę i świetne spotkanie.
Ogród Danusi zawsze zachwyca.
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 07:09, 23 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Do góry



Danusiu, jakie to są drzewa - te wysokie bordowe w tle?

Te zwierzaczki na łączkach to jak wisienki na torcie
Ogród bez reguł 06:56, 23 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
galgAsia napisał(a)
Effcia, w ub. roku nie było ich zbyt dużo, więc tak nie czarowały. W tym poszły w masę Te listki i te gwiazdeczki :. Kupuj koniecznie



Śliczne są. Też je bardzo lubię i zachodzę w głowę dlaczego ciągle trzymam w przechowalniku i nie mogę się zdecydować gdzie posadzić...
Ogród bez reguł 06:16, 23 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
galgAsia napisał(a)
Na dobranoc Dokończę jutro


U nas tez był księżyc.... i zimna noc
Ale od rana słońce
Ogród bez reguł 06:08, 23 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14137
Do góry
galgAsia napisał(a)
Zawilec gajowy. Rozłazi się niemiłosiernie, o tej porze wygląda zjawiskowo



Joasia mnie uświadomiła, że to wielkokwiatowy. Gajowy to ten wiosenny, mały o postrzępionych listkach. U mnie też zagarnia coraz większą połać. Czas go ograniczyć
Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 00:37, 23 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89766
Do góry
JoannA napisał(a)

Bergenia to mało wymagająca roślina i nie bardzo wiem dlaczego kaprysi.
Ziemię lubi przepuszczalną więc może tu tkwi przyczyna.
Zakochałam sie w tych zawilcach




Jakie śliczne, delikatne
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies