Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 19:52, 22 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasya napisał(a)
Co to jest te białe kwiatuszki ?
Sliczna kompozycja


To trybula leśna
Ravenswing' - mam ją posadzoną w doniczki do sprzedaży. Jest niesłychanie uniwersalna, pasuje do łąk, ognistej rabaty ale też do roślin cebulowych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:53, 22 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
SlonecznyOgrod napisał(a)
Przepięknie wyglądają te łany tulipanów

Jestem ciekawa ognistej rabaty, zapowiada się super


Ognista już przybiera nowe futerka, bo znowu przytargałam rośliny, tym razem mocne barwy liści. Ale też będę sadziła dalie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:54, 22 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
wiklasia napisał(a)
Ognista też moim faworytem. A pamiętacie egzotyczną z tamtego roku? Też chwytała za serducho. Ja jeszcze ostrze sobie pazurki na otoczenie rzeźby pewnej niewiasty, która była tu jakiś czas temu prezentowana. Mus w tym roku dotrzeć do stolicy.


Wiem, wiem, stoi pod grabowym żywopłotem i czeka. Będzie w różanym ogrodzie otulona zapachem i miękkością płatków róż.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:55, 22 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
wiklasia napisał(a)

Było super. Nie widziałam potrzeby by poprawiać. Ale teraz jest superhiper. Te zachodzące na siebie narożniki ... Idealnie.


Było "na oko". Ale Witek się uparł żeby wytyczyć jak zostało zaplanowane i okazało się że za blisko kosiliśmy. Ale dorośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 20:13, 22 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42169
Gardenarium napisał(a)


To trybula leśna
Ravenswing' - mam ją posadzoną w doniczki do sprzedaży. Jest niesłychanie uniwersalna, pasuje do łąk, ognistej rabaty ale też do roślin cebulowych.

To ja chętnie posadzę ja u siebie
Niech tylko na mnie troszkę poczeka
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 20:15, 22 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na razie stoi na stołach, będę jeszcze wykopywać i dostawiać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magleska 21:36, 22 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18698
Danusiu
Tworzysz kolejną przepiękną rabatę ....zazdroszczę tego daru komponowania -jesteś niesamowita

i u Ciebie to nigdy nie wiem co napisać ,bo jest tak idealnie i pięknie po prostu
zjawiskowo
nawet nie mam faworyta rabatowego u Ciebie ,bo wszystko mi się podoba


tylko...... czemu ja mam tak daleko do Ciebie ech .....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
basia3012 23:48, 22 maj 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Cudnie. Kolory ognistej rabaty już zapowiadają, że będzie piękna.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
kasia1 07:09, 23 maj 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970



Danusiu, jakie to są drzewa - te wysokie bordowe w tle?

Te zwierzaczki na łączkach to jak wisienki na torcie
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Gardenarium 08:27, 23 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasiu to przeróżne buki bordowolistne. Formy pendula i kolumnowe. A dalej mam normalne pokroje, ale ulistnienie różne, bordowe, żółte, nakrapiane i Tricolor.

Tricolor jeszcze nie posadzone.

A...mam jeszcze buka paprociolistnego (Fagus asplenifolia). Już rośnie, bo tułał się w donicy po naszej szkółce.
Nareszcie znalazłam mu miejsce. Wygląda świetnie
Fagus asplenifolia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies