Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Mista87 10:25, 19 maj 2021


Dołączył: 27 kwi 2021
Posty: 52
Ja gdzieś wyczytałam że wszystkie ciemne dadzą radę na słońcu, ale na pewno trzeba je intensywnie podlewać. Miałam kilka dni problem z wężem ogrodowym i widzę że liście mi niektóre zżółkły.
Co do doboru koloru to może Midnight Rose?
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11057-magdy-ogrodu-poczatki?page=1#post_1
aniaod 18:45, 20 maj 2021

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Witajcie

Kochani, bardzo chciałabym posadzić w reprezentacyjnym miejscu przed domem róże. Wybór między Boscobell A Leonardo da Vinci. Jak byście je porównali? Zależy mi na obfitym kwitnieniu jak najdłużej wiem że Leonardo powinien się sprawdzić ale o Boscobell mało informacji. Za każdą uwagę z góry dziękuję. A może jeszcze inna róża?
Ania
LIDKA 18:48, 20 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
aniaod napisał(a)
Witajcie

Kochani, bardzo chciałabym posadzić w reprezentacyjnym miejscu przed domem róże. Wybór między Boscobell A Leonardo da Vinci. Jak byście je porównali? Zależy mi na obfitym kwitnieniu jak najdłużej wiem że Leonardo powinien się sprawdzić ale o Boscobell mało informacji. Za każdą uwagę z góry dziękuję. A może jeszcze inna róża?
Ania


Zapytaj o to Ewa- Ande. Zna się na różach jak mało kto.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LLEA 08:22, 22 maj 2021


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Robię przemeblowanie w ogrodzie. Wsadziłam ambrowiec, ale chce przesadzić klona który wcześniej tu rósł czy teraz mogę go przesadzić w docelowe miejsce czy lepiej zaczekać do jesieni?
____________________
Magda Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni
AlinaP 10:57, 22 maj 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Jeżeli nie chcesz stracić drzewa, koniecznie jesienią. Liściaste w stanie bezlistnym.
____________________
Ala
Angie123 16:53, 22 maj 2021

Dołączył: 21 maj 2021
Posty: 2
Witam, muszę uzupełnić rabatę o długośći 5 m i szerokości 1 m ( w najszerszym miejscu) i 50 cm (w najwęższym miejscu). Na razie jest tam trzmielina szczepiona na pniu, którą muszę usunąć, bo wykryłam na niej guzowatość w miejscu szczepienia. Jest to miejsce bardzo nasłonecznione przez cały dzień. Myślałam o thujach danica i może konwalnik?


aniaod 20:49, 22 maj 2021

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Angie123 napisał(a)
Witam, muszę uzupełnić rabatę o długośći 5 m i szerokości 1 m ( w najszerszym miejscu) i 50 cm (w najwęższym miejscu). Na razie jest tam trzmielina szczepiona na pniu, którą muszę usunąć, bo wykryłam na niej guzowatość w miejscu szczepienia. Jest to miejsce bardzo nasłonecznione przez cały dzień. Myślałam o thujach danica i może konwalnik?




Aż się prosi o lawendę
Laguna 08:21, 23 maj 2021

Dołączył: 07 maj 2020
Posty: 5
Dzień dobry. Mam dylemat. Mam wąski trawnik około 4 metry szerokości. Długość 12 metrów. Mam dwie opcje: albo założyć nawadnianie trawnika albo zrobić rabatę.
Co proponujecie?
Jak rabata to ze ścieżką czy bez? Jakie rośliny? Rabata pewnie od strony tuj.

Proszę o poradę.






Laguna 08:24, 23 maj 2021

Dołączył: 07 maj 2020
Posty: 5
Zapomniałem dodać, ze to miejsce jest bardzo nasłonecznione i do tego jest tam przeciąg.
Gardenarium 08:31, 23 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy chcesz po całej szerokości rabatę od tui do domu, czy tylko poszerzyć od strony tui?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies