Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko 21:20, 25 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
U nas też już nie czuć wiosny. Od rana pada, pada, pada śnieg.
RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :) 21:14, 25 sty 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
Kasiek- Dzięki bardzo, cały czas się szkolę w fotografii moich róż, ale póki co, jedno na 100 ma zadowalającą jakość



Ewa777- Ja się zadaliowałam od dwóch lat dopiero, pod wpływem koleżanek ogrodowiskowych I choroba postępuje, co najgorsze

Ewik- też bardzo lubię Stephanie, ale ona u mnie w drugim sezonie miała 1,5m

Mariposa-Gentle Hermione jest śliczna, ona też jest wysoka, przynajmniej u mnie. Tu jest w prawym dolnym rogu.
Wszystkiego po trochu 21:14, 25 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Sierpień,
kupiłam nasionka kosmosów podwójnych, urosły ogromne



dwie rutewki , jedna podwójna druga zwykła, obie cudne, obie uwielbiam



Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 21:05, 25 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
TAR napisał(a)
Kasiu i ja pomacham

zdjecie to zielone z bialymi kwiatkami urocze, nad rozwarami tez sie zastanawiam i chyba wrzutke zrobie do koszyczka.
a zawile poleca pierwsza wiosenna dostawa, pamietam. jest juz ze mna nieco lepiej. zaczelam znowu podspiewywac w samochodzie choc smuteczek czasem zlapie.
wiosna uwolni ze mnie poklady możliwosci jak co roku, nie moge juz sie doczekac.

Odmachuję i cieszę się, że u Ciebie już lepiej Ciężka była ta końcówka roku, pożegnałam Tatę... Zawsze na Święta przylatywali Hiszpanie, tym razem spędziliśmy je bez Córki, w niepełnym gronie...kilka lotów do dzieci mi odwołali, ale tak jak mówisz, niedługo wiosna Jeszcze 54 dni

Na zielnym zdjęciu jest kwitnący karmnik ościsty, rozrasta mi się, musze w tym roku go przesadzić...

Tęsknię za zielenią, chociaż w tym roku zima rozpieszcza nas białym puchem...
Wszystkiego po trochu 21:05, 25 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Za tym płotem za dwa lata będzie budowana droga dwupasmowa, teraz rosną tam drzewa, takie stare owocowe i samosiejki dęby, wszystko to pójdzie pod piły strasznie się dzieję w mojej okolicy, miast pcha mi się prawie do ogrodu Może nie doczekam tego



Wszystkiego po trochu 20:58, 25 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Lipiec, hortensje zaskoczyły mnie ogromnymi kwiatami i wyjątkowo dziwnymi i karbowanymi nie wszystkie takie były, szczególnie tak wyrosły te które w gronie miały większość przemarzniętych a tylko kilka kwitło. Dla ścisłości to te moje NN które jesienią przebarwiają się tak na burgund



powojnikowo hortensjowa zaczyn od powojników


niestety słaba ostrość



uwielbiam je w tej fazie


Za tą rabatą, za płotem sąsiedzi sprzedali działkę, będę miała budowę, osiedle domkow szeregowych. Wytną prawdopodobnie wielkie świerki, które dawały mi piękne tło i dalszy zielony plan. Bardzo mnie to smuci
Wszystkiego po trochu 20:44, 25 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry


Wszystkiego po trochu 20:39, 25 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry



Wszystkiego po trochu 20:33, 25 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry



Ogród Basi i Romka 20:30, 25 sty 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13736
Do góry
Alija napisał(a)
Basiu! Wczoraj pisałam, że śniegu już u nas nie ma. A dziś rano niespodzianka. Pada cały dzień. Pozdrawiam zimowo.


Pamiętam kiedyś Wielkanoc jak moja jeszcze wtedy mała córka ulepiła śniegowego zająca
Wszystkiego po trochu 20:27, 25 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry



RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :) 20:26, 25 sty 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
WHITE MEIDILAND- Biała, kwiaty rozetowe w bukietach, obficie kwitnie do samych mrozów. Nie pachnie.



Szeroko znana Pastella-


I jeszcze z niższych CREAM ABUNDANCE- tylko nie mogę się dogrzebać gdzie mam zdjęcia jej
Wszystkiego po trochu 20:22, 25 sty 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Witajcie,
remont nadal trwa, ale teraz w drugiej części domu, podnieśliśmy trochę dach i zyskaliśmy osobny prawie apartament
Postanowiłam też że wstawię trochę zdjęć zaległych, aparat mi słabo ostrzył, musiałam ustawiać ostrość ręcznie, nie zawsze to się udawało, trochę mnie to zniechęciło, jednak zdjęć mam jak zwykle bardzo dużo.
Postaram się trochę uzupełnić zaległości.
Zaczynam od czerwca




Brzozowy raj 20:11, 25 sty 2021


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 451
Do góry
Cofając się do mojego wątku rok temu, to panowały zupełnie inne klimaty u nas. 28.01 już obcięłam stipę i corexy. W tym sezonie szybko się to nie zapowiada. Zima, zima, zima...

Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni 20:10, 25 sty 2021


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Do góry
No dzisiaj jest po prostu cudnie



Wiaz chyba tyle śniegu na sobie nigdy nie miał
RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :) 20:07, 25 sty 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Do góry
Mariposa- Jestem bardziej różomaniaczką, niż specjalistką

Mogę polecić kilka jasnych róż, które nie są chyba zbyt znane.

PRINCESS OF WALES -u mnie do 70cm dorasta, kompaktowy krzew, kwitnie do mrozów, ma różne odcienie w zależności od temperatury i stopnia rozkwitu.
Długo trzyma kwiaty. Jedyna wada, to brak zapachu.



Avalon- Niesamowity kwiat, niewielkich rozmiarów krzew.

Bawarka 19:54, 25 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Kasiek napisał(a)
A u mnie przebarwily sie hortensje...




Kasiu witam

Przepięknie się przebarwia ta hortka. Gwiazdnica bardzo mi się podobają. Kupiłam takie maleństwa ale drugi rok siedza w ziemi i nie kwitną.
Korzenie jak ośmiornice.

Ta hortka na fotce to Wina Red?

Ogródek z futrzakami i kamieniami 19:45, 25 sty 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Do góry
Tutaj zdjecie z drugiej strony ( stoje obok bramki )
Ogródek z futrzakami i kamieniami 19:42, 25 sty 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Do góry
Iwona , swiatło jest tam prawie cały dzien , chwilę w południe jest troszkę cienia .
Fotek nie mam zbyt wiele bo przejście nie jest za bardzo fotogeniczne, ale cos znalazłam z różnych miesięcy . Za płotkiem widoczna wierzba idzie wek , a na jej miejsce idzie kula na nodze z Tuji ( jedna juz tam jest - opadające liście w zwirku mnie dobijają )

i fioletowe tulipany miały być..


Ogród... 18:40, 25 sty 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Do góry
Dziękuję bardzo za wizytę w moim ogrodzie.

Ewo, śniegu już prawie nie mam w ogrodzie. Pogoda z dodatnimi temperaturami i deszcz spowodowały, że wokół jest szaro, mokro i ponuro. Na letnie widoki trzeba jeszcze poczekać




Danusiu, poczytałam w książce już o pracach w lutym, marcu, ale rzeczywiście, musimy na razie czekać na bardziej sprzyjającą pogodę. Nie lubię zimy, ale chyba wolę już warstwę śniegu i lekki mrozik, niż taką szarość zimową, jak dzisiaj.



Aurelio, lubię kolor na rabatach, chociaż nie zawsze połączenia pasują do siebie. Pozwalam, żeby na rabatach barwne rośliny się przenikały. Spokój panuje na trawniku.



Liliowce bardzo lubię. Czasem przeszkadzają mi zgrzyty barw na rabatach,ale wszystko można poprawić wiosną . W warzywniku mam dzięki nim również kolorowo.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies