Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 10:06, 15 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





Stipy już ładnie świecą
Gruszko, miałaś oczywiście rację, że młodych siewek stipy nie da się pomylić z trawą. Mam ich dużo i bez problemu rozpoznaję. Pisałaś, że stipa krótkowieczna - ile lat jest u Ciebie na jednym stanowisku?
Malwowy ogród 10:04, 15 cze 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
gogo napisał(a)
Elu, wiem, jak musi Ci być smutno
Dobrze, że jeden koteczek żyje, niech się dobrze chowa
A co tam w ogrodzie?, doszedł do siebie po przymrozkach?, daj zdjęcia


Grażynko, to były bardzo ciężkie chwile. Odeszło 5 kotków. Nawet nie myślałam, że będzie tak trudno. Najważniejsze jednak, że mamy Mohitkę



Ja na nią mówię nasza Pokraczka
Za drzwiami do ogrodu... 09:59, 15 cze 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
anpi napisał(a)
Róża w towarzystwie goździków i żurawki:


Pięknie w Twoim ogrodzie wręcz zjawiskowo. A te zdjęcia z uchylonymi drzwiami jak obrazki w książkach, z bajkami o księżniczkach. Aniu, jesteś księżniczką czy królewną
Pamiętajcie o ogrodach 09:53, 15 cze 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Do góry
greg66 napisał(a)



i szałwie






Grześ, szałwie cudownej urody. Prosta bylina a jaki efekt. Wow!

Mam kilka u siebie ale widzę, że muszę trochę inaczej łączyć z innymi roślinami. I koniecznie dokupić białą szałwię.
Ogród z widokiem na jezioro 09:48, 15 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Jolu, samych pogodnych dni w zdrowiu i zadowoleniu!

Szmaragdowy Zakątek 09:46, 15 cze 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
Ha ha jest jeszcze LARISSA niestety nie ma jeszcze swojej sesji fotograficznej.

PEPITA


PINK FAIRY

Zieleń, drewno i antracyt 09:45, 15 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Córka miała dzisiaj ostatnią lekcję wychowawczą online i oprowadzała klasę po naszym ogrodzie
Lykkefund też pokazała

Wszystkie taczki, betoniarki i deski oczywiście też
W samym słońcu 09:24, 15 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
A gdyby mu dać do sąsiedztwa Gracki? Co o tym myślicie?
To tu- to tam- łopatkę mam ! 09:13, 15 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Comte de Chambord -nad wyraz subtelna.




Długo ją masz u siebie, pachnie tak jak obiecują? Kupiłam w tym roku i czekam co wyrośnie
Ogród bez reguł 09:08, 15 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Wczoraj zrobiłam dosiewki - korzystając z tego, że ziemia była wilgotna i ciepła. Dosiałam cukinię, ogórki, fasolkę szparagową, która w ogóle nie wyszła - wyjadło ją coś?! - buraczki i koperek. Usuwam resztki po rzodkiewkach i rukolach - pięknie zakwitły - i tam pewnie też dosieję buraczki. Dużo ich u nas idzie, spróbuję zrobić zapasy na zimę
Ziemniaki rosną - obsypywałam już drugi raz.
Bób - mniaaam...

Misz-masz, czyli ogrodowe rewolucje 08:38, 15 cze 2020


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Do góry
Basia, z tymi czosnkami tutaj to nie pomoge... one byly przesadzane i sama sie glowie jakie to
Tu powinny byc Krzyski i Ambasadory. I chyba Globemaster...

A glowkowate jeszcze chwile


Lilaki to Krasavica Moskwy
Ogród bez reguł 08:36, 15 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Alexandra - dla Kasyi
Ogród bez reguł 08:32, 15 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Pojawiły się kolejne kwiatki

penstemon


firletka kwiecista


dalia i krwiściąg


powojnik Jackmani
Ogród bez reguł 08:24, 15 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Zakwitł tulipanowiec Na razie jednym kwiatem, ale jakim ładnym

Ogród bez reguł 08:21, 15 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Wczoraj było chłodniej, co nie znaczy, że chłodno Chwilami były tropiki

Udało mi się przygotować miejsce pod pergolę, ale nie napawa mnie to radością, o nie... Wręcz przeciwnie, mam teraz ogromny ból głowy . Próby wytyczenia placyku pod pergolę wykazały czarno na białym, że - ponieważ jest to Ogród bez reguł - reguły geometryczne też nie znajdą w nim zastosowania... Zasady równoległości i prostopadłości tu nie istnieją. Ściany, murki biegną sobie jak chcą. O ile w dużym ogrodzie nie miałoby to znaczenia, to u mnie, gdzie każdy kawałek ziemi należy sensownie wykorzystać, ma znaczenie kolosalne, niestety.

Po tym przydługim wstępie przejdę do meritum. Po długich i żmudnych przymiarkach, trwających pół dnia, okazało się, że w pierwszej kolejności muszę ustawić pergolę i to ustawić ją tak, żeby "zgubić" wszystkie nierówności, a dopiero potem możemy robić placyk. No postawione na głowie, wiem, ale w przeciwnym wypadku ryzykuję, że o ile nierównego płaskiego placyku nie będzie widać aż tak bardzo, to koślawo postawiona altana niestety będzie biła po oczach. Odsunięcie filarów od żywopłotu, by było dojście do cięcia owego, spowodowało, że pergola pojawiła się na środku ciągu komunikacyjnego. Więc muszę ją przytulić maksymalnie do żywopłotu, nie ma wyjścia. Czy to będzie dobrze - pojęcia nie mam...

Ogród bez roweru 08:02, 15 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
Dzięki, Jola.

Dochodzę do wniosku, że to wypływające coś to może sfermentowane soki.
Przed chwilą zaobserwowałam wiewiórkę, która zasmakowała w tych spływających "drożdżach".
...uDany ogród 07:41, 15 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
dana1s napisał(a)
Dzisiaj już znacznie chłodniej, wreszcie jest czym oddychać Byliśmy trochę na działce . Poleżałam na leżaku i chłonęłam śpiew ptaków, zapachy ...jest cudownie!!








Tez uwielbiam ogrod po deszczach. Te swiezosc i intensywnosc zapachow
To tu- to tam- łopatkę mam ! 07:16, 15 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A czy możesz napisać jakie nasadzenia tu masz?

Uwielbiam Twój ogród
Ogród z uśmiechem 07:06, 15 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
jolanka napisał(a)

Aniu, na pewno doczekasz się dużych kloników. Ten na zdjęciu rośnie ponad 3 lata. Zimuje bez problemu. Okrywałam tylko w pierwszym i drugim roku po posadzeniu. Tylko, ze ostatnie zimy to takie niby-zimy

Mój dopiero w tym roku nie dawno posadziłam.
Czyli trzeba będzie go okrywać .

Jolu wszystkiego najlepszego z okazji imienin!
Dużo radości życiowej , ogrodowej i zdrowia
Ogród z widokiem na jezioro 07:03, 15 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Jolu wszystkiego najlepszego z okazji imienin!
Duzo radości i zdrowia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies