Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Helen 05:32, 15 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
Haniu, a już myślałam, że u Ciebie nie ma ślimaków

Ogród powoli dojrzewa...cudny o każdej porze
____________________
Helen - Hortensjowo
Johanka77 06:11, 15 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)










Hania rondo urzeka mnie coraz bardziej.
Nigdy nie wiem, co mnie tam zastanie, ale jest piękniej i piękniej.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Ivo 07:16, 15 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A czy możesz napisać jakie nasadzenia tu masz?

Uwielbiam Twój ogród
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
antracyt 09:13, 15 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Comte de Chambord -nad wyraz subtelna.




Długo ją masz u siebie, pachnie tak jak obiecują? Kupiłam w tym roku i czekam co wyrośnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mariposa 10:06, 15 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





Stipy już ładnie świecą
Gruszko, miałaś oczywiście rację, że młodych siewek stipy nie da się pomylić z trawą. Mam ich dużo i bez problemu rozpoznaję. Pisałaś, że stipa krótkowieczna - ile lat jest u Ciebie na jednym stanowisku?
____________________
Ela Motylogród
Basia_KRK 10:17, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Tak, koniec czerwca to dobry czas na przycinanie.

Dziękuję. Stipy cudne!
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Makusia 12:29, 15 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Po rondzie mogłaby boso Zosieńka z Pana Tadeusza biegać. Kury trzeba by jej tylko załatwić, żeby było komu ziarna rzucać
W każdym razie dziewczęcia w wianku na głowie mi tam brakuje
No chodzi mi o to, że jest anielsko
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 21:03, 15 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
Makusia napisał(a)
Po rondzie mogłaby boso Zosieńka z Pana Tadeusza biegać. Kury trzeba by jej tylko załatwić, żeby było komu ziarna rzucać
W każdym razie dziewczęcia w wianku na głowie mi tam brakuje
No chodzi mi o to, że jest anielsko


Kury są teraz na topie u Karoliny/ Popcorn. U mnie tylko sierpówki z tych dużych skrzydlatych. Sielsko jest w prywatnej części. Ta do publicznego oglądu jest bardziej uładzona.

ostre cięcie na skarpie- to granica między częściami



Ale wewnątrz, oprócz tych puszczonych na żywioł, są fragmenty, nad którymi usiłuję zapanować. Z różnym skutkiem.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:27, 15 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
Mariposa napisał(a)


Stipy już ładnie świecą
Gruszko, miałaś oczywiście rację, że młodych siewek stipy nie da się pomylić z trawą. Mam ich dużo i bez problemu rozpoznaję. Pisałaś, że stipa krótkowieczna - ile lat jest u Ciebie na jednym stanowisku?


Sama rozpoznasz, że już jest stara. Kępa robi się olbrzymia i bardzo pokłada się na boki. U siebie podczas wiosennego ścinania, odcięłam 1/2 albo 3/4 kępy u tych, które w poprzednim sezonie zaczynały wyglądać niezbyt powabnie. Z reguły następuje to w 3 roku życia- ta utrata powabności.

Tym redukowałam szerokość.





I tym też.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:35, 15 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
antracyt napisał(a)
Długo ją masz u siebie, pachnie tak jak obiecują? Kupiłam w tym roku i czekam co wyrośnie


Kupowałam ją razem z pozostałymi różami. Niestety, jako jedyna z listy zakupów, musiała zaliczyć zmianę miejscówki. Pierwotnie rosła przy tarasie, ale tam zjadał ją miskant. To jej trzeci sezon w nowym miejscu. Ładnie się rozbudowała, nie choruje, a zapach ma taki, jaki obiecują. Z wyglądu krzaczek też jest delikatny. Będziesz zadowolona.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies