Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 19:45, 14 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Giganty KF



Stipki

Dębowe zakątki 19:39, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Margerytka40 napisał(a)


Aniu pamiętasz nazwę hosty w lewym górnym rogu? Strasznie mi się podoba

W lewym rogu to Gold Standart, na samym dole hosta Ghost Spirit.
W prawym rogu First Frost.A w tle Blue Angel
Pewnie chodzi o tą First Frost ??
Kolejne damy hostowe

Grey Cole i Orange Marmolade

Hosta Pradigm

Funkia Blue Mammoth
Pamiętajcie o ogrodach 19:37, 14 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
gailarda


i szałwie




Moja codzienność - ogród Oli 19:36, 14 cze 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
leon60 napisał(a)

Czerwcowy zbyt wiele jeszcze od majowego sie nie rozni, non stop leje wszystko rosnie
Kaluza idzie opornie bo do dyspozycji mamy tylko soboty a i to pogoda przeszkasza...
Na razie jest tak




Olu cortenowa kałuża czadowa ! brawo Wy!
Pamiętajcie o ogrodach 19:35, 14 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
jastrzębce już śpią




firletka jeszcze sie wdzięczy


a krwawnik nabiera koloru

Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 19:35, 14 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry



Soczyście, zielone, mnóstwo róż kwitnie Trzcinniki mają kłosy

Pozdrowienia z leżaka
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 19:34, 14 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Back to home

Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea 19:27, 14 cze 2020

Dołączył: 14 cze 2020
Posty: 5
Do góry
Wykopałam świerka inversa. Okazało się, że mokry maj miał przykre następstwa.
Gniją korzenie. w niektórych miejscach biały nalot (pleśń?). Zostawiłam go w donicy i dosypałam ziemi uniewersalnej.
Proszę powiedźcie czy to pomoże? Nie chciałabym go stracić.
Czy może podlać jakimś preparatem? Jakim?

Świerk serbski został tam, gdzie jest. To niewielkie wzniesienie, więc gleba powinna mu służyć. Zobaczymy czy brązowienie igieł będzie tu postępować.Ale czy te niewielkie wypustki to jakiś robak? Czy będą z tego kiedyś przyrosty?
Verbena bonariensis - werbena patagońska 19:26, 14 cze 2020


Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 44
Do góry
Czy to jest werbena patagońska? Od 2 sezonów wyrasta mi takie coś z perowskii, na początku myślałam że tak ma być, ale teraz wydaje mi się że to "bonus" w postaci werbeny. Jeśli to ona, to w jaki sposób pozyskać z niej nasionka na przyszły rok?
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 19:21, 14 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Asiu, pięknie.
Mam chyba taka samą piwonię.
Może wiesz co to za odmiana ??

Dzięki Aniu ♡ piwonie rosły już jak kupiliśmy ogród. Już ładnych parę lat mają, karpy dość duże są. Ostatnio Renia - Kokesz była w Ogrodzie Botanicznym i w wątku o piwoniach wrzuciła fotorelację. Może tam tę odmianę znajdziemy
Jedno jest pewne.... obłędnie pachną ♡

No to jeszcze raz....
Ogród z widokiem na jezioro 19:20, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
yolka napisał(a)


Pięknie
Ogród z widokiem na jezioro 19:18, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
yolka napisał(a)

Te szpalery Jolu na drugim zdjęciu to z jakich roślin ??
Ostrózki wielgachne. Hosty piękne .Szałwie też śliczne
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 19:17, 14 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
yolka napisał(a)
Pełnia wiosny, a ja dopiero do Ciebie dotarłam. Ogród pięknieje z każdym rokiem

Dziękuję Jolu teraz jak nie mam problemu z wodą to aż chce się bardziej ogrodniczkować, zmieniać, dosadzać...
Przedziwny Ogród 19:17, 14 cze 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4636
Do góry



Witaj Ale Masz pięknego tulipanowca. Długo jest w Twoim ogrodzie?


Wizytówka - moja działeczka, moje marzenie, moje pierwsze na niej kroki 19:11, 14 cze 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Do góry
Dzień dobry z dębowego lasu



















Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 19:09, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
AsiaK_Z napisał(a)



Asiu, pięknie.
Mam chyba taka samą piwonię.
Może wiesz co to za odmiana ??
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 19:04, 14 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
popcorn napisał(a)
Ściółkowanie przekompostowanym obornikiem haha


git..będzie rosło jak na drożdżach...i chwasty łatwiej wyrywać...
Ogród Ani :) 19:02, 14 cze 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Do góry
Makusia dzięki, też je lubię
Asiu to popularna na forum szałwia deep blue
A hortki jeszcze malutkie, teraz wyglądają tak
Sadziłam je na jesień zeszłego roku i były całe w kwiatach, więc mam przynajmniej pewność, że to one


Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 19:01, 14 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Rojodziejowa napisał(a)
Dziewczynki skarpa nie wyglada jeszcze tak jakbym chciała - szmaty widać sporo nie wszystkie szałwię dały takiego czasu jak ta jedna. Dziś planuje wyciągnąć lawendę i podmienić ja jednak na jałowce. Czy to możliwe, ze te pozostałe krzaczki szałwii przysłonił przywrotnik i one przez to się nie rozwinęły tak jak powinny? Chętnie bym jeszcze odsadziła tej szałwii... tylko nie wiem jakiej odmiany ten krzaczek kurczę który tak bujnął... Stipy tez jakieś bidne... No i zdecydowanie przydałoby się okrawężnikowanie :/



A co do hortensji to są na razie posadzona w części powiedziałbym roboczej za nimi ma być zywoplocik a za nim cześć ze skrzyniami do sadzenia warzyw i kompostownik. Możliwe ze zmienia miejsce jak już zostanie zrobiona wiata i już będziemy pewni gdzie chcemy miejsce na palenisko. No to szukajcie hortensji




Asia No powiem to!
Wywal że tę szmatę i zainwestuj w jakieś kamienie oporowe.
Szałwia co do zasady wysiewa się jak gooopia.
A Ty masz taki szmato-plastik, że za cholibkę Ci się nie przebije

Ja walczyłam z moją skarpą dwa lata. Pamiętasz? Wrzosowisko miało być
I dopiero zrobienie pięterek dało normalność.

Są w marketach budowlanych całkiem niedrogo różne kratki, korytka i inne cuda.
Albo chociaż kamienie dla powstrzymania.
Byłabyś szczęśliwsza

A co do drugiego obrazka - fajne siedziska mają te Wasze huśtawki.
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 18:39, 14 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Do góry
Anitka napisał(a)
[img






Czy to jest dereń pagodowy? Ostatnio byłam z bratową na ogrodowych zakupach w szkółce w miejscowości Gaj pod Krakowem i przygarnęłam takiego jednego malutkiego. Polowałam na niego już jakiś czas, ale u mnie nie ma takich cudności. Teraz zastanawiam się czy trzeba jakoś go prowadzić.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies