Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Verbena bonariensis - werbena patagońska

Pokaż wątki Pokaż posty

Verbena bonariensis - werbena patagońska

Nowalijka 17:10, 18 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Ja wysialam 09.02 i jeszcze nie ma. Dzis pozostala czesc nasion wysialam bezposrednio do gruntu na dzialce. Zobaczymy co z tego bedzie.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nett 17:02, 19 lut 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
W tym roku po raz pierwszy będę siała werbenę z podarowanych nasionek i chciałabym zapytać czy to już pora aby je wysiać, jak głeboki musi być pojemnik do siewu, czy trzymac go w domu, jak gęsto siać i kiedy przesadzić do gruntu. Z góry wszystkim dziękuję za instrukcje
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Anabell 19:06, 19 lut 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Nett napisał(a)
W tym roku po raz pierwszy będę siała werbenę z podarowanych nasionek i chciałabym zapytać czy to już pora aby je wysiać, jak głeboki musi być pojemnik do siewu, czy trzymac go w domu, jak gęsto siać i kiedy przesadzić do gruntu. Z góry wszystkim dziękuję za instrukcje


Aneto - tak już wysiej, pojemniczki są gotowe do wysiewu w stoiskach ogrodniczych lub po pieczarkach, mięsie z lidla, czy Biedronki wysokość ok. 4 cm.
W/g opinii najlepiej zasiać wystawić na zewnątrz ok. 10 dni, potem wnieść do domu i w ciepłym miejscu postawić.
Możesz jeszcze włożyć do zamrażarki nasiona, potem do pojemniczka w ciepłe miejsce postawić.
Siew jak Ci się uda rozsypać, 1cm x 1cm, 0, 5 cm x 0 5 cm było by najlepiej, mnie nie udaje się robię rzutem, by nie za gęsto.
Pikowanie jeśli wypuszczą prawdziwe liście, pierwsze są liścienie.
Dobrze by było rozpikowaną sadzonkę uszczyknąć dla lepszego krzewienia.
U koleżanek w watkach pokazane są zasiewy w pojemniczkach, na mojej stronie też wstawiłam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
mewa 21:41, 24 lut 2017

Dołączył: 14 sty 2017
Posty: 19
Czytałam że długo wschodzi ,a ona zaczęła po tygodniu się pokazywać bez stratyfikacji.Część tydzień temu rozsypałam na rabacie-ciekawe czy wzejdzie
kasia_c 15:51, 05 mar 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Dwa tygodnie temu wysialam werbenę. Przystpałam troszkę. Stoi w domu, nie stratyfikowałam nasion. Nie wyrasta. Czy powinnam ją wynieść na dwór?
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Gardenarium 14:40, 09 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KOla 19:26, 14 cze 2020


Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 44
Czy to jest werbena patagońska? Od 2 sezonów wyrasta mi takie coś z perowskii, na początku myślałam że tak ma być, ale teraz wydaje mi się że to "bonus" w postaci werbeny. Jeśli to ona, to w jaki sposób pozyskać z niej nasionka na przyszły rok?
____________________
Ola
Sonka 20:06, 14 cze 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
KOla napisał(a)
Czy to jest werbena patagońska? Od 2 sezonów wyrasta mi takie coś z perowskii, na początku myślałam że tak ma być, ale teraz wydaje mi się że to "bonus" w postaci werbeny. Jeśli to ona, to w jaki sposób pozyskać z niej nasionka na przyszły rok?


To werbena patagońska,jesienią zbierz nasionka, poszukj pod nią, też powinne być młode roślinki.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
KOla 20:28, 14 cze 2020


Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 44
Dziękuję
____________________
Ola
Basiap 12:27, 21 lut 2021


Dołączył: 02 sty 2021
Posty: 57
Werbena mnie nie lubi ale postaram się to zmienić. W grudniu ub roku kupiłam nasiona i poszły do lodówki. Ok 14 stycznia obok innych nasion (które wykiełkowały i już mam przepikowane) została wysiana i nic. Ok ostatniego stycznia wysiałam kolejną partię i nic. Ok 10 lutego wysiałam następne i znów nic. Póki co w czwartek poszły dwie partie na dwór dla opamiętania przyniosę do domu ok następnej soboty. Mam jeszcze jedno opakowanie w lodówce więc może to wysieje na początku marca. Zobaczymy. Albo się "zawerbenię" albo polegnę. A! w połowie stycznia jedno opakowanie wysiałam również bezpośrednio do gruntu na rabatę bylinową i przykryłam kołderką że śniegu
____________________
Basiap k/Lublina
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies