Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe 08:18, 27 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Do góry
Ta magnolia jest w formie drzewka, i takie kwiaty ma


I myślałam właśnie o innym drzewie jako tło dla niej, bo ona po przekwitnieniu nie jest za ciekawa. I dlatego tu pojawił się jarząb.
Tez wtedy wpakowałam tu śliwowiśnie, bo wtedy pięknie lśni od słońca, najpierw wchó, i potem zachód.
Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni 08:16, 27 maj 2020


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Do góry
Dzisiejszy poranek po ulewie w nocy przynosi że sobą piękno!


Moje mini rosarium, czekam z niecierpliwością na czerwiec aż wszędzie buchnie kolor i zapach róż. Jeszcze ich nie widać ale będzie pięknie!

Róże the Fairy i Maria Curie


Na pierwszym planie Róża Heritage a za nią Boscobel



Róża Ballerina


Pod ogrodzeniem dwie pnące róże Eden Rose


Krzewuszka cudowna Victoria już też rusza!
Ogród z rzeźbą 08:14, 27 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20088
Do góry
Zana napisał(a)


Zachwycają mnie te gałązki derenia I kwiatki trochę urosły.





Też mnie zachwycają, mój pierwszy raz w tym roku zakwitł więc jestem mega szczęśliwa
PROJEKTOWANIE OGRODÓW 08:09, 27 maj 2020

Dołączył: 26 maj 2020
Posty: 2
Do góry
Moi drodzy, marzy mi się taki żywopłocik z berberysów. Wydaje mi się, że będę potrzebowała do tego celu berberysa Green Carpet. Doradźcie proszę jak gęsto je posadzić? Czy co 80 cm będzie zbyt rzadko? Nie musi to być bardzo ścisły żywopłot.
Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 07:58, 27 maj 2020


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 144
Do góry
Może właśnie całą altanę otoczyć roślinami
Malutki pod lasem 07:52, 27 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Aż z tego wszystkiego zaczęłam szukać u innych tego bzu nie wiem czemu on u mnie taki marny jest. Może gliny nie lubi i trzeba by było bardziej przepuszczalne podłoże mu dać. Jak ktoś ma jakiś przemyślenia to ja poproszę.

Z tymi kolorami ja na razie u siebie też kombinuję. Bo jak zostawię na ścieżce na brzegu inny kolor, jasny to podkreślę ścieżkę jeszcze bardziej, tak jak w tej chwili to wygląda. Jak dam do końca szary - całość stopi się z rabatą, zleje i wtedy rośliny lepiej będzie widać. Pytanie o jaki efekt chodzi. Wtopienia w tło czy właśnie podkreślenia. Zobacz na szybko różnicę. Sorry bo na telefonie mazane. Jasny garaż skupia na sobie wzrok, dominuje. Ciemny znika bo tło dalej też jest ciemniejsze, drzewa o ciemnej zieleni. Hmmm... Wbrew pozorom może ten ciemny bez przy ciemnym garażu byłby ciekawym elementem faktury. Zasłoniłby kąt a jednocześnie nie dominował.


Eve bardzo mi się podoba z tymi pierzastymi listkami
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 07:47, 27 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13530
Do góry
popcorn napisał(a)
Dzień dobry!



Obwódka z cebuli buahaha

Apetyczne te truskawki Moje powoli zaczynają łapać kolor.
Czym będziesz podsadzać czosnki?
U mnie obwódka ze szczypiorku, teraz kwitnie i wygląda lepiej niż ozdobne czosnki
Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot 07:45, 27 maj 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
Witam
mam żywopłot z tui i teraz pytanie
może i głupie ale nie chciałam sobie tych tui "zepsuć"
każda praktycznie urosła różnej wysokości niektóre z nich mają już taką wysokość na jaką chciałabym prowadzić żywopłot, inne są za niskie, ponadto chciałabym żeby rozrastały się wszerz
Czy przyciąć wszystkie na jedną wysokość i one jeszcze pójdą w górę czy już w górę nie pójdą i przyciać tylko te które mają wysokość odpowiednią i czekać aż inne je dogonią ?

nie mam zbyt dobrego zdjęcia tych tujek ale tu widać

Anna i Ogród 07:45, 27 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Makao_J napisał(a)
Przyjechały. Miskanty Vanilla Sky. Bałam się, że coś będzie nie tak bo sklep nie miał za dobrych opinii a tylko tam były dostępne. I to duże sadzonki.
Udało się. Zamówiłam w niedzielę i dziś już są
no na wypasie, udane zakupy
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 07:33, 27 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
popcorn napisał(a)



Wszystko na biało Karola, przy takiej karmie to dopiero pyszny rosół by był! Ale nie rozwinę tematu.
W Kruklandii 07:29, 27 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Juzia napisał(a)
Ano zmiany

Dzisiaj tak na szybko.... ale wkrótce postaram się dorzucić fotek.








Cześć Juzia, ale masz wyczesany i dopieszczony ogród szczęki szukam
Wróciłaś z przytupem
Pozdrawiam
Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem 07:25, 27 maj 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2582
Do góry
Wyszłam rano, zobaczyć do skrzynki pocztowej, czy jest jakiś monit i nie mogłam się oprzeć, poraz pierwszy się zachwyciłam nad swoją pracą, szkoda,że nie można posłuchać ptaków, niesamowite koncerty. Jeszcze raz wstawiam. Po deszczu, jest rewelacyjnie, jaki klimat!!!.

W tym roku rodki kwitną bardzo długo, sprawdzałam , Bengal pierwsze dzwonki rozwinął 23 kwietnia a C W też chyba 3 tygodnie kwitnie, to te od jodłami i świerkiem.
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 07:23, 27 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Dzień dobry!



Obwódka z cebuli buahaha
Wszystkiego po trochu 06:42, 27 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11953
Do góry
Kupiłam Bożykwiat


Piwonia majowa, szczęście że zdążyła zakwitnąć w maju, tak u nas zimno
Kolor bardziej bordowy, nie taki czerwony jak na zdjęciu


Łubin z tegorocznej karpy kupionej wczesną wiosną


Kosmos wysiany z nasionek


Stopowiec, darowany już z kwiatkiem

Wszystkiego po trochu 06:32, 27 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11953
Do góry
Kolory zafałszowane, to nie jest taka czerwień, to bardziej z różem jest mieszanka, ten fiolet w głębi też jest znacznie ciemniejszy.
Słaby ze mnie fotograf, nie ogarniam aparatu

Widzicie, że jeszcze azalie są w pąkach a Rh zawsze są późniejsze. Dopiero się u mnie zacznie






Wszystkiego po trochu 06:12, 27 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11953
Do góry
U mnie remont, nareszcie, czekałam na niego dwa lata, co się umówiłam z jakąś ekipą, ta jak nadszedł termin rezygnowała. Teraz epidemia, a u mnie robole szwendają się po domu Ech


Zimno, Rh dopiero zaczynają , azalie wielkokwiatowe kwitną, tylko u mnie w tym roku skromnie, susza swoje zrobiła



Dębowe zakątki 06:05, 27 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
anabuko1 napisał(a)

No taka sobie ta moja hostowa kolekcja.Do iluś tysięcy odmian to moja mała.
ale mnie cieszy


Hosta Paradise Glory

funkia Twilight a po prawej stronie hosta francee

Funkia Earth Angel




Aniu ,
Hosty cudne
U Ciebie mają jak w raju
Widok nieziemski
W ogródku emerytki 06:03, 27 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
gogo napisał(a)
Ulubiona glediczja Sunburst, jest piękna

Zaczynają fioletowe irysy.

Skoro otwarto zakłady fryzjerskie, mogły moje sosenki iść do strzyżenia

Zdybałam winniczki na amorach


Grazynko
Piękne te twoje roślinki
Ale całe show i tak zrobiły ślimaczki
Ogród z wilkiem zamkn. 05:48, 27 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
Magleska napisał(a)


Asiu wiesz ,że ja niepokorna jestem sadzę tam ,gdzie mi pasuje ,więc ciężko mi jest doradzić …..może podpytaj Aganię ,albo Jana -oni są większymi znawcami tematu ….

cieszę się ,że chcesz wprowadzić kolejny gatunek do ogrodu

mam takiego klona zielonego i jego faktycznie strasznie przypalało na skalniaku -przesadziłam go i widzę ,że dużo bardziej mu miejscówka spasowała-rośnie na zachodniej rabacie z brzozami i jarząbami


za to dissectum u mnie daje radę na słońcu
-co prawda teraz go przesadzałam ,ale wcześniej był na skalniaku i dawał radę

i ten od Moni też daje radę -tylko nie znam jego nazwy

ten też ma lekki półcień i jest osłonięty domem


Buziaki




Madzia ,
Cudne klony
A ten na ostatniej fotce
Jakoś nie mam ręki do zielonolistnych klonów
Kupiłam kolejnego ale jest mizerniutki
Może one nie lubią słońca?
Albo mi przemarzaja ?
A może odmianę wybieram złom?

Też chce takiego cudownego jak twój
Ptasi gaj 01:09, 27 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15246
Do góry
Dla Sylwii

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies