Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Naturalistyczny z duszą prerii.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Naturalistyczny z duszą prerii.

Katte 23:46, 04 cze 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
LIDKA napisał(a)
Warzywnik Extra. Duży że batalion wojska będziesz mogła wykarmić.


Batalion moze nie ale nasza 5 i jescze rodzicom i babci co nieco oddaje .
Dzięki , bardzo mi sie podobały skrzynie i jestem z nich zadowolona .
Jescze w tym roku mam trochę tradycyjnych grzęd ale sie urobiłam jak beduin , ostatni rok kopania juz !
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 23:56, 04 cze 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Anda napisał(a)
Warzywniczek mniam Duży, wydajny i No dig Pięknie.
Sami to wszystko jecie, czy jeszcze rodzinę obdarowujesz?


DZIEki starałam się z głową go zrobić
Raczej ciężko by było teraz robić rewolucje .
W zasadzie 80%zjadamy sami , 5% to moje eksperymenty co jescze zjemy lub co mi wychodzi .
Reszta ( zazwyczaj ogórki ,pomidory , zielenina ) obdarowuje moich „miastowych” rodziców .
Dużo kisimy ogórków ,pomidory nie przejedzone idą na koncentraty reszta to typowo zupowe warzywa.
Zawsze muszę mieć bazylię i rukolę.
Ale w zasadzie mozna powiedzieć ze wszytsko zostaje zjedzone
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 00:01, 05 cze 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajnie działacie, na kilku frontach, a wydajnie DO tej wysokości skrzyń niestety kręgosłup też trzeba zginać Najlepsze to takie wysokości krzesła z bocznymi deskami, na których można przysiąść do pielenia, lub deskę między nimi w tym celu wesprzeć. Minus taki, ze szybciej przesychają, plus szybciej się ziemia nagrzewa


To widziałam ten patent z deseczką żeby przysiąść , trzeba sie schylać fakt .
Ale pielenie zajmuje chwilę i ile coś wyskoczy.
Powiem szczerze ze w kompoście i oborniku przesycha tylko wierzch ale juz 1cm poniżej bardzo dobrze trzyma wilgoć.
Dzisiaj wygrzebałam starą firankę , będzie ochrona przed bielinkami i smietką na kapuście

Działam na kilku frontach jestem między pieleniem rabat , siewem i sadzeniem warzyw i ogarnianiem chałupy .
Kończę warzywnik , ogarnę rabaty z chwastów , pare rzeczy przesadzę i daje sobie na luz ...
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 00:06, 05 cze 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
nicol21 napisał(a)
Rabata wjazdowa bardzo fajnie się prezentuje. I trawnik ładny, zieloniutki!
Pola pod warzywnik masz sporo! Może do rabat podniesionych też się kiedyś przekonam, póki co muszę sobie wypracować co i gdzie chciałabym mieć . Choć z moją skoliozą to pewnie skrzynie msuiałabym mieć naprawdę wysokie, a to takich w kolano to i tak trzeba się schylać.

No dig popieram!

A maki coraz bardziej mi się podobają. Te polne od zawsze, a te szlachetniejsze coraz bardziej. Nawet chyba jakieś nasiona kupiłam, ale nie wiem czy wysiałam czy jeszcze nie....



Przesadzanie dużych traw, ich dzielenie to mega wyzwanie!


Dzięki za pochwały , trawnik tez starałam sie żeby dobrze przygotować glebę i wybrałam dobrą mieszankę nasion .
Ja prędzej sie połamie od tego przekopywania , w skrzyni sadzenie to sama przyjemność , chwastów prawie wcale .
Oczyszczenie zajmuje chwile , w ziemi kopanie to nonsens .
Zarasta w mgnienu oka , żeby sadzić ogórki musiałam kopać szpadlem i odwracać do góry chwastami .

Traw mam bardzo dużo juz takie niektóre 3 letnie kępy ze tylko siekierą da radę .
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 00:09, 05 cze 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Helen napisał(a)
Ależ fajne te warzywniczki.
I działka spora do zagospodarowania, super.


Dzięki , działka fakt duża , ma potencjał .
Narazie na połowie oddane pod zboże , póki sie nie ogarniemy z tym co jest wkoło domu ehhehe .
Póki co mnożę dzielę rośliny żeby kiedyś pójść z nimi dalej
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Magleska 08:06, 05 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18227
Kasia
fajnie działasz
warzywniczek super -popieram większą ilość skrzyń ....ja mam taki mały stołeczek i na nim sobie siadam i plewię -ale tak ,jak piszesz -pielenie w skrzyniach to tylko chwilka roboty .....
a w gruncie -posadziłam dynie ,cukinie ,arbuzy-wszystko mi ślimaki zeżarły .....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Katte 09:24, 05 cze 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Magleska napisał(a)
Kasia
fajnie działasz
warzywniczek super -popieram większą ilość skrzyń ....ja mam taki mały stołeczek i na nim sobie siadam i plewię -ale tak ,jak piszesz -pielenie w skrzyniach to tylko chwilka roboty .....
a w gruncie -posadziłam dynie ,cukinie ,arbuzy-wszystko mi ślimaki zeżarły .....


Dzięki, u mnie dynia dzisiaj idzie do sadzenia, już mi miejsca w gruncie brakuje.
Zawsze sadzę Hokkaido na zupy krem , i olbrzymią dzieciakom na lampiony.
Arbuzy może coś z nich będzie
Narazie slimory trzymają się z dala

Za to t tym roku zatrzęsienie mrówek!
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Johanka77 08:52, 06 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Boski masz ten warzywnik! Podziwiam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Katte 12:35, 06 cze 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Dzięki, Asia
Staram się, lubię podskubywać warzywka z własnej grządki.
Z rabatami walczę krótko ale warzywnik miałam od zawsze, odkąd mieszkam na wsi
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 08:50, 15 cze 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Warzywnik wielki! Super działasz! I trawnik. Ziemi masz strasznie dużo do ogarnięcia, no i jeszcze małe dzieci, chylę czoła!!!

buziaki
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies