Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Naturalistyczny z duszą prerii.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Naturalistyczny z duszą prerii.

popcorn 16:05, 11 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Żeby przywieźć od kogoś trzeba naładować, a nie wszyscy mają ładowarki, o to się u mnie rozbijało jak kiedyś testowałam temat. a nikt łopatą nie będzie ładował, czy widłami ręcznie.

Kasia szanuj się, dzieci rodzina najważniejsze. Reszta powoli na spokojnie. Mnie chwasty zarastają buahahaha

i trawa, bo kosa zepsuta w naprawie gwarancyjnej (oby). Czekam aż skosimy to rabaty o pieleniu będę skoszoną trawą wykładać...
____________________
Mój nowy ogródek
Katte 22:26, 29 maj 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
LIDKA napisał(a)
Kasia uciekł mi Twój wątek ,ale już jestem

Pisałaś gdzieś o zielsku pod kartonami.
Jakie jest Twoje doświadczenie.
Mam darń po glebogryzarce separacyjnej i myślę czy to przegnije.

Fajnie działasz. Warzywnik lux. Fotek za mało stanowczo.




Hej, jutro obiecuje wrzucam fotorelacje - stanowczo za mało się dzielę ale mam zapierdziel w pracy ruszyły hotele i restauracje a moja branża mocno związana i nie wyrabiam na zakrętach hehe.

Co do kartonów moje doświadczenia są takie że musi być gruby i duży.
Testowałam małe zbiorcze np po szamponach, lakierach, czy płynach szybko się rozlatują zanim coś zdechnie pod nim.
Czyli tektura falista jest według mnie za cienka.
Gruby karton np miałam po krześle obrotowym, albo np zbiorczy po proszach do prania wiadomo musi być masywny.
I tu super zanim zmięknie i się rozpadnie, zabija wszelkie chwasty pod spodem darń też.
Wykartonowalam tak przestrzeń między skrzyniami.
Super!
Nie kopałam szkoda, kręgosłupa.
Część ogrodu w tym roku będzie w gruncie ale na przyszły jescze kilka skrzy. Chcę %-)

Glebogryzarka separacyjne fajnie równa i chowa pod spód kamienie itd.
Także nie powinno nic wyjść po niej, wiadomo w ziemi zawsze są nasiona które przy przekopywaniu i zrusszaniu znowu kiełkują.
Także jak coś wyjdzie to od razu daj tekturę albo opryskać od chawastu póki małe i sadź siej czy co tam planujesz Lub wykartonuj i nasyp na to korę lub zrebki jeśli to na rabaty
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 22:29, 29 maj 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
popcorn napisał(a)
Żeby przywieźć od kogoś trzeba naładować, a nie wszyscy mają ładowarki, o to się u mnie rozbijało jak kiedyś testowałam temat. a nikt łopatą nie będzie ładował, czy widłami ręcznie.

Kasia szanuj się, dzieci rodzina najważniejsze. Reszta powoli na spokojnie. Mnie chwasty zarastają buahahaha

i trawa, bo kosa zepsuta w naprawie gwarancyjnej (oby). Czekam aż skosimy to rabaty o pieleniu będę skoszoną trawą wykładać...


Działam powoli, nie ma kiedy - gdyby doba miała więcej godzin.
Dobrze ze niedługo długi weekend jupi!

Póki co liczę na siebie, kupiłam kompost workowany ale wiozlam spod Warszawy,
Teraz na przyszły tydzień może znowu sobie zabiorę z 10workow wie je nie wejdzie w moje auto hehe.
Obornik też sama rękami w kilka worków i do domu ale to niedaleko także spoko %-)
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Johanka77 07:41, 30 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
popcorn napisał(a)
hahaha

tęsknię za kompostownią w Łodzi, jechałam sobie, naładowałam w worki, zważyli mi auto przed i po, auto po sufit, płaciłam 35 złotych i kompostu na pół roku... heh


Muszę poszukać tej kompostowni!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Katte 09:13, 30 maj 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Ja jestem bardzo zadowolona z tego kompostu, jeśli 8 zeta za worek 50L
Trochę ma zanieczyszczeń ale wszytsko ładnie rośnie, nie zbija się.
Na OLX, Nowy Janków koło Wołomina.
Pan też objazdowo ale wtedy sprzedaje drożej.
Ja upchałam 10 worków to jakieś niecale 200kg ale po. Całym aucie i tak było czyc że jadę z obciążeniem,
Więcej to tylko na przyczepkę, bo w średnie auto to było max żeby nie szurać zderzakiem hehe.

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 09:32, 30 maj 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Wczoraj walczyłam z Miskantami Giganteusami.
Dzielenie to jakaś masakra, wykopywanie też.
Ale musialam bo sąsiad przesuwając siatkę przybliżył się o. 15 cm i już w tym roku zaczęły się w nią wbijać.
Więc Wymyśliłam że będą sezonową zasłoną warzywnika
Mają rabatę na 3 metry szeroką do rozrastania się więc niech szaleją
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 10:44, 01 cze 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
URLOP JUPI!
Dzisiaj działam, będą foty ale najpierw muszę wydziobać chwastowisko heheh.
Rabata wygląda pięknie
Ale będzie jescze piękniej bez tych chwaszczorów hehe.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
sylwia_slomc... 10:48, 01 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
No to czekamy na te fotki, też odchwaszczam się z chwastu po pas
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
nicol21 23:54, 02 cze 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Dzieję się, super! Co do kartonów to może zajrzyj do sklepów typu obi, meblowy - zawsze to po melblach mają duże i bez nadruków. Pewnie w jakis dzien mają dostawy i potem można tego dobra zebrać i rozkładać. Umówi się na dzien i już. Ja ostatnio miałam od sąsiada ogromne pudła bo kupiil meble do salonu, bez nadruków, trochę tasmy która szybko się zrywała. Myslę, że pokryłam z 20m2 jak nie ciut więcej. Na to dałam warstwę kompostu [bo wiosną zamówiłam ciężarówkę, koszt dowozu większy niż koszt kompostu!, no ale jest!] i zobaczymy co z tego będzie. Taki poniekąd no-dig. Do jesieni się rozłoży. Ktos w okolicy ma kucyki i chętnie przywozi obornik. Średnia kupka czeka pod warstwą kompostu na jesien . A roslin do uraczenia tym dobrem trochę mam.

Ale wszystko pomału, spokojnie, oszczędzaj kregosłup!

Już bardzo dużo zrobiłas.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Katte 16:46, 03 cze 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
nicol21 napisał(a)
Dzieję się, super! Co do kartonów to może zajrzyj do sklepów typu obi, meblowy - zawsze to po melblach mają duże i bez nadruków. Pewnie w jakis dzien mają dostawy i potem można tego dobra zebrać i rozkładać. Umówi się na dzien i już. Ja ostatnio miałam od sąsiada ogromne pudła bo kupiil meble do salonu, bez nadruków, trochę tasmy która szybko się zrywała. Myslę, że pokryłam z 20m2 jak nie ciut więcej. Na to dałam warstwę kompostu [bo wiosną zamówiłam ciężarówkę, koszt dowozu większy niż koszt kompostu!, no ale jest!] i zobaczymy co z tego będzie. Taki poniekąd no-dig. Do jesieni się rozłoży. Ktos w okolicy ma kucyki i chętnie przywozi obornik. Średnia kupka czeka pod warstwą kompostu na jesien . A roslin do uraczenia tym dobrem trochę mam.

Ale wszystko pomału, spokojnie, oszczędzaj kregosłup!

Już bardzo dużo zrobiłas.


Hej , Do kartonów mam stały dostęp Od swoich klientów czasami przy okazji zabieram - teraz za makulaturę jescze trzeba dopłacać za utylizacje wiec chętnie oddają
U nas w kompostowni nie ma , najbliższa w Radomiu nie sprzedaje do ogródka bo mają mocno zanieczyszczony nadaje sie tylko do równania terenu ?! Sucks!
Kupuje spod Warszawy przy okazji workowany - tez mi sie trafiało szkło czy odłamki plastiku ale ogólnie jestem zadowolona.
Obornik sama tez przywożę , bo moje autko podjeżdża po nierównym terenie a mojego Taty z przyczepką by zawisło ;-/
A traktorem z przyczepą to nie pojedzie nikt bo taka nasza mentalność ze jak nie ma w tym ińteresu to darmo lub za symboliczną opłatą nie pojedzie .
Jak chcesz kupić to spoko juz dzisiaj Ci zwiezie ile chcesz , ale po co mi jak mam za darmo z Szkółki jeździeckiej .
Fuck It ,!
Jeżdżę sama , i mam w nosie proszenie wieśniaków .hehehe


____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies