Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój drugi ogród- mały, ale komfortowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój drugi ogród- mały, ale komfortowy

MagLu 19:19, 25 maj 2020


Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 19
Fiu fiu, no bardzo mi się podoba
wimi 17:36, 02 cze 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
MagLu napisał(a)
Fiu fiu, no bardzo mi się podoba


dziękuję nad ogrodem pracuje nadal.. Powrzucam może jeszcze jakieś zdjęcia, bo widzę, że już trochę rośliny podrosły.
Z nasadzeniami cały czas trochę się jeszcze powstrzymuję, gdyż nie mam jeszcze kostki (ścieżka i taras) i boje się, że posadzone blisko planowanych ścieżek roślinki zostaną stratowane podczas prac brukarskich
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
wimi 18:11, 02 cze 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
Ciągle pada więc i zdjecia jakieś szare, no i trawy nie ma kiedy wykosić
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
wimi 18:16, 02 cze 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
I jeszcze dwa pytania- może ktoś zna na nie odpowiedzi:
1- rok temu posadzilam duze brzozy doorenbos i teraz czesciowo tylko mają listki- czy mozna je przyciąć dla wzmocnienia czy cieciem zrobię im tylko krzywde?
2- choina kanadyjska wypiscola przyrosty a teraz zaczyna mi brązowieć- czy to normalne czy cos jej jest? (choina na zywoplot)

____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
wimi 17:41, 22 cze 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71



Róże uwielbiam
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
wimi 17:42, 22 cze 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
wimi 17:43, 22 cze 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
wimi 17:48, 22 cze 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
Nie mogę sobie poradzić z rabatą z brzozami. Zarasta mi trawą i jest jakas taka bez wyrazu. Będę musiała i tak wysadzic z niej rośliny (kosodrzewina, Dąbrówka rozlogowa) zeby móc ją odchwascić porządnie, więc będzie okazja zrobić nowe nasadzenia. Jak ją unowoczesnic?
Na trawnik proszę nie patrzeć..będą tez krawezniki jako obrzeża. Róż nie chce ruszać- wolalabym zrobić dla nich jakies ciekawe tło
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
wimi 17:24, 25 lip 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
Prace brukarskie w toku, zaraz bedzie miejsce na nowe rabaty- będę potrzebować konsultacji


____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
wimi 17:51, 25 lip 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
Ogólny plan:

Taras jeszcze nie skonczony- wyszedl dość wysoki- przylega do drogi wewnetrznej- chciałabym sie trochę osłonić i przed sąsiedztwem i przed słońcem, ale nie wiem czym i jak. Myślałam nad pergolą na wisterię, ale nie wiem czy to dobry pomysł na tak duzy taras. Drugi i wazniejszy cel to odgrodzic sie czyms od tej drogi właśnie- czy cos oprócz cisów się zmieści? Może wiśnie umbraculifiery albo graby fastigiata? Tylko drzewka plus pergol to juz chyba za dużo. Taras ma 7m x 5,2m. Odstęp od siatki - czyli miejsce na nasadzenia to ok 130cm. Na tarasie stanie basen stelazowy 4,7m średnicy

Tu miejsce na rabate 3,9m x 60cm - tu raczej bedzie tawula japonska Golden White

Tutaj miejce na 3 kompostowniki i szukam pomysłu na żywopłot - czy choina kanadyjska tu sie zmiesci? Szerokość 90cm
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies