Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój drugi ogród- mały, ale komfortowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój drugi ogród- mały, ale komfortowy

Anda 19:49, 25 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Witaj

Pod kompostownikami będziesz miała kostkę?

Wisteria rośnie duża i mocna. Bez problemu pokryje pergolę nad tarasem. Masz tam dużo słońca?

Między tarasem a ogrodzeniem możesz posadzić duże krzewy. Miejsce na cięcie od strony siatki też będziesz musiała mieć. Graby lub buki mogłabyś tam spokojnie prowadzić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wimi 21:32, 25 lip 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
Anda napisał(a)
Witaj

Pod kompostownikami będziesz miała kostkę?

Wisteria rośnie duża i mocna. Bez problemu pokryje pergolę nad tarasem. Masz tam dużo słońca?

Między tarasem a ogrodzeniem możesz posadzić duże krzewy. Miejsce na cięcie od strony siatki też będziesz musiała mieć. Graby lub buki mogłabyś tam spokojnie prowadzić.



Dziękuję za odwiedzimy bardzo mnie one cieszą
Kompostowniki będą delikatnie schowane za garażem, będą stały na gołej ziemi a między nimi obsypana kora, żeby błotka nie było

Taras jest wysunięty przed dom, na południowej wystawie - dużo tam słońca.
Z boku tarasu chciałabym coś zimozielonego i szczelnego- postawiłabym na cisy, no chyba, że choinę kanadyjską -ale nie chciałabym, żeby zasłona była ażurowa..
Potrzebuję osłon, żeby stworzyć zaciszne miejsce, a póki moją działkę można obejść dookoła i pozaglądać w każdy zakamarek.
Jeśli pergola to też drzewka od siatki? czy już z nich zrezygnować? Pergola na całym tarasie? Zupełnie nie wiem jak "ugryźć" to miejsce.




na czerwono miejsce na żywopłot i może coś jeszcze (90cm szerokości)

Czy można wstawiać tu zdjęcia-inspiracje z internetu?

____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
Anda 21:49, 25 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Dobrze, że kompostowniki będą na gołej ziemi

Cisy nie są ażurowe. No może na początku, jak są młode, ale później, co roku cięte, są szczelną zasłoną.

Możesz mieć i pergolę i krzewy przy siatce. Drzew bym tam już nie sadziła. Z grabów można zrobić wspaniały, gruby żywopłot. Ponad a raczej obok pergola z wisterią jeśli chcesz

Wstaw linki do inspiracji
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wimi 09:04, 26 lip 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
Inspiracja z gap gardens - pergola na tarasie
zmoderowane]
Podobają mi się proste formy, muszę o tym pamiętać przy zakupach- bo podobają mi sie wszystkie rosliny a powinnam sie ograniczac przy malym ogrodzie i chęci uproszczania[zmoderowane]
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
wimi 09:35, 26 lip 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
[zmoderowane]
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
Anda 09:38, 26 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Aniu, linki wstawiaj, bo zaraz przyjdzie admin i usunie te wszystkie fotki.

Preferujesz jednym słowem styl holenderski nowoczesny minimalistyczny

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wimi 10:13, 26 lip 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
Hm..ja mam zapisane zdjecia- inspiracje w pliku w komputerze- zastanawiam się jak zalinkowac.
Podoba mi się jak jest zielono- prosto ale z dużą ilością roślin. W środę- czwartek będą konczone prace brukarskie to obfotografuje nowe miejsca pod rabaty dokladniej. Znalazlam w obi ciekawą odmianę trzmieliny jap. Pasowalaby mi na fron tylko mają jej juz tylko 5 szt a potrzebuję na dwie rabaty po bokach schodow. Chcialabym ją podstadzic Carex trawą. Tylko czy carex jest zmilozielona?
Wklejam zdjecie terzmieliny
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
Anda 11:32, 26 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Ta trzmielina jest bardzo ładna. Też mamy ją w szkółce.
Podsadź ją Carex morrowii 'Variegata' , ten na pewno jest zimozielony i się nie rozłazi jak np. Ice Dance.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wimi 17:45, 26 lip 2020


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
W jakich odstępach sadzić tą trzmieline? I co ile carex variegata?
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
Anda 18:17, 26 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Euonymus japonicus tak so 30 do 50 cm mozesz. Jesli chcesz zeby sie szybko zrosl to blizej. On rosnie bardzo powoli.

Carex co 40 cm. To jednak tez zalezy od tego, jaki efekt chcesz uzyskac. Czy maja sie polaczyc, czy ma byc widac kepy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies