Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój drugi ogród- mały, ale komfortowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój drugi ogród- mały, ale komfortowy

wimi 19:46, 02 wrz 2019


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
Dzień dobry, zakładam swój pierwszy wątek dotyczący mojego drugiego ogrodu. Pierwszy ogród zakładałam jakieś pięć lat temu- trochę po omacku, a trochę inspirowany forum Ogrodowisko. Nie był idealny- ale też uzyskałam po częsci to co chciałam- przez cały rok był ciekawy i miło się w nim odpoczywało. Teraz sprzedaliśmy z mężem dom z ogrodem i kupiliśmy inny dom z działką do zagospodarowania. Działka na której stoi nowy dom nie jest niestety zbyt duża- 8ar całości i w tym wydzielona droga dojazdowa.
Działka podłużna prostokątna, już coś posadziłam w kwietniu tego roku, ale można zmienić- przesadzić jeszcze.

Co chciałabym uzyskać? Ogród jak w opisie- przytulny, wygodny i trochę sielski.Przyjemny dla oka- ciekawy- mogłyby pojawiać się w nim owoce jakieś. Koniecznie chciałabym się zasłonić przed sąsiadami - utworzyć swego rodzaju azyl, z zakątkami. Lubię i proste formy i romantyzm naturalistczny (czy da się to pogodzić? ).

Zdjęcia niebawem- ciekawa jestem czy w ogóle uda mi się coś opublikować
pozdrawiam anka
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
sylwia_slomc... 21:37, 02 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Zajrzyj do "Ogródkowych perypetii" i do "Mojej Bajki"
znajdziesz tam mase inspiracji
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
wimi 21:42, 02 wrz 2019


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
Pierwsze zdjęcie- 30.03.2019 front-połowa ogrodu zorana i zbronowana, wytyczone rabaty po brzegach. Drugie zdjęcie 29.06.2019, czyli 3 miesiące później- trochę ładniej, ale to jeszcze nie to czego oczekuję. Zdjęcia robione z wykuszu domu.
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
wimi 21:43, 02 wrz 2019


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
wimi 21:44, 02 wrz 2019


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zajrzyj do "Ogródkowych perypetii" i do "Mojej Bajki"
znajdziesz tam mase inspiracji


zaglądnę i poczytam- dziękuję
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
makadamia 09:04, 03 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Aniu,
jaka przyjemna, regularna działeczka! na takiej to dużo można wymyśleć

podrzucam linka do wątku, na którym fajnie się ogród planowało, może pomoże
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9479-ogrod-nie-mocy?page=39&quoted_post_id=3254590
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
wimi 12:23, 03 wrz 2019


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
Gardenarium 12:33, 03 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Romantyzm możesz osiągnąć nie tylko roślinami, ale przede wszystkim podziałem przestrzeni na zakątki i detalami. Romantyczny ogród będzie, gdy umieścisz w nim altany, pnące róże, przeróżne dodatki, detale ogrodowe, ławeczki, poidełka, ptaszki itp drobiazgi. Już teraz ich szukaj, potem tylko umieścisz.

A naturalistyczny będzie gdy pozwolisz roślinom po posadzeniu nieco się "rozpanoszyć"

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wimi 12:57, 03 wrz 2019


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
Dodałam dzisiejsze aktualne zdjęcie "z góry"- widok na połowę ogrodu. Drugą połowę zagospodaruję jak będzie kostka i braka z furtką. Zaplanować chciałabym już wszystko.
To co zasadzone:
-z lewej strony (wschód) żywopłot grabowy
- 3 szt Amanogawa + liliowiec jakiś + trzykrotka (już jesienna ledwie żywa) + piwonia
- dalej 5szt hortensja bukietowa LimeLight
- na wprost żywopłot z choin kanadyjskich
- Robinia Frisia
- 2 szt Grab fastigiata (były 3 szt ale jeden się nie przyjął)
- bodziszki
- róża MaxiVita 3 szt
- rozchodnik
- Wiśnia Royal Burgundy (o ile dobrze pamiętam)
- trawa Variegata (?)
- 3szt Brzoza Doorenbos (ale chyba nie przeżyją- posadzone duże ze szkółki)
- od prawej zachód - brak jeszcze żywopłotu, zostawione miejsce
- od prawej 2 x jagoda kamczacka
- 2x borówka amerykańska
- sosna Malinky
- 2x bez miniaturowy

Ogólnie prawa strona na pewno do przerobienia
Może ktoś pomoże, podpowie co poprawić, jak skutecznie zasłonić się przed sąsiadami i jak utworzyć w tym ogrodzie "zakątki" wypoczynkowe. Myślałam żeby przyszłościowo w prawym rogu (południowy wschód) postawić pergolę dużą obsadzić ją winogronem- na tyle dużą żeby postawić pod nią stolik i krzesła..ewentualnie altana..
Plan plus minus w głowie mam, spróbuję go narysować
problematyczny jest bardzo wąski wjazd do działki- trzeba rozplanować też kostkę..
Podobają mi się ogrody trochę nowoczesne (proste linie- czy tu pasują?) a trochę sielskie (zakątki, byliny, ciut owoców w ogrodzie)
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
wimi 13:00, 03 wrz 2019


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 71
Gardenarium napisał(a)
Romantyzm możesz osiągnąć nie tylko roślinami, ale przede wszystkim podziałem przestrzeni na zakątki i detalami. Romantyczny ogród będzie, gdy umieścisz w nim altany, pnące róże, przeróżne dodatki, detale ogrodowe, ławeczki, poidełka, ptaszki itp drobiazgi. Już teraz ich szukaj, potem tylko umieścisz.

A naturalistyczny będzie gdy pozwolisz roślinom po posadzeniu nieco się "rozpanoszyć"



Dziękuję za odwiedziny Zastanawiam się czy można pogodzić romantyzm z nowoczesnością. Lubię ogrody uporządkowane (kojarzy mi się nowoczesność) ale za razem ciekawe i swojskie (tu nasuwa się na myśl romantyzm)
____________________
Ania Mój drugi ogród-mały, ale komfortowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies