Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dominika11 08:24, 10 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
TAR napisał(a)
u mnie leje od 1,5 godziny i to tak calkiem solidnie
u mnie też padało, w sumie pada co dwa trzy dni - jak nigdy
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Ewa777 09:17, 10 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Dorii napisał(a)
Mam do wydania hortensję ogrodową, kwitnie na zeszłorocznych i tegorocznych pędach. Nie była podpisana ale wygląda mi na 'Star Gazer'. U mnie się męczy, prawie nie kwitnie. Pewnie powinnam ją przykrywać na zimę albo w donicy schować ale już chyba straciłam serce do niej.
Tak wyglądała po posadzeniu kilka lat temu.


Teraz tak


Piękna jest ta hortensja. Nie chcesz jej dać jeszcze szansę? Jest jeszcze młodziutka. Ewentualnie możesz ją przesadzić do donicy i przezimować ją w garażu. Wiosną wystawić, a na majowe przymrozki znowu schować.

Bardzo dziękuję, Dorotko za propozycję, ale na razie nie mam miejsca w ogrodzie. Nowe hortensje sadzę do donic i obawiam się, że będę miała problem z pomieszczeniem ich w garażu (jest ich zdecydowanie za dużo).
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorii 11:41, 10 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
kasia1 napisał(a)
Dorii, a co będzie w tym kółku?


Dominika11 napisał(a)
a co tutaj planujesz ???


W kółku będzie Klon 'Globosum' a w nóżkach chyba stipa z czymś tam, nie mogę się zdecydować. Chciałam szałwię 'Caradonna'
ale ona chyba za wysoka bo u mnie stipa jakąś wielka nie rośnie. Dałabym wtedy jeszcze lilie, te różowe co mam 'Easy Waltz'.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 11:51, 10 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
ty mi lepiej podaj godzine tak orientacyjnie dokladna (plus/minus pol godziny), o ktorej bedziecie, co bym wiedziala o ktorej wstac. a w przykrych wiadomosciach nie nalezy sie nurzac i odmawiac sobie przyjemnosci, bo inaczej bysmy powariowali.


Myślę że 11:00-11:30, będzie ok?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 11:54, 10 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7017
pasuje
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dominika11 11:54, 10 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Dorii napisał(a)




W kółku będzie Klon 'Globosum' a w nóżkach chyba stipa z czymś tam, nie mogę się zdecydować. Chciałam szałwię 'Caradonna'
ale ona chyba za wysoka bo u mnie stipa jakąś wielka nie rośnie. Dałabym wtedy jeszcze lilie, te różowe co mam 'Easy Waltz'.
ja mam klony globosum i jezeli bede robic im rabate (bo myslę czy nie dać ich w kółeczkach na trawniku) to podsadze je albo rozplenicą, albo miskanetem adagio
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dorii 11:55, 10 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dominika11 napisał(a)
u mnie też padało, w sumie pada co dwa trzy dni - jak nigdy


U mnie też popaduje ale przelotnie i raczej głęboko nie nawodnia. Wczoraj wieczorem i w nocy, wygląda że dość mocno. Zobaczę o na ile skutecznie jak pójdę kopać
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:01, 10 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ewa777 napisał(a)


Piękna jest ta hortensja. Nie chcesz jej dać jeszcze szansę? Jest jeszcze młodziutka. Ewentualnie możesz ją przesadzić do donicy i przezimować ją w garażu. Wiosną wystawić, a na majowe przymrozki znowu schować.

Bardzo dziękuję, Dorotko za propozycję, ale na razie nie mam miejsca w ogrodzie. Nowe hortensje sadzę do donic i obawiam się, że będę miała problem z pomieszczeniem ich w garażu (jest ich zdecydowanie za dużo).


Jak nie znajdę jej nowego domu to tak zrobię, podoba mi się bardzo ale patrzeć nie mogę jak się męczy. Taka całkiem młodziutka to ona nie jest, mam ją od lata 2016 tylko nisko przycięte badyle ma, te co nie puściły zielonego.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:04, 10 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)
pasuje


Super

A może chcesz hortensję? Piękna jest, jak kwitnie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 12:08, 10 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dominika11 napisał(a)
ja mam klony globosum i jezeli bede robic im rabate (bo myslę czy nie dać ich w kółeczkach na trawniku) to podsadze je albo rozplenicą, albo miskanetem adagio


Moje kółka kiedyś będą jedną rabatą ale to plan bardzo długofalowy. Chcę posadzić drzewa by nabierały masy ale całej rabaty nie dam rady przygotować.
Rozplenica będzie przy tarasie oczywiście z bylinkami.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies