Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania -Spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania -Spełnione marzenie

Wiolka5_7 11:50, 17 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Ania111 napisał(a)


Wiola ,

A ja tak na Ciebie liczę
Może jeszcze kilka pomysłów - proszę


No ja Ci Aniu zaproponowałam takie rośliny co dadzą radę na tym suchym,slonecznym stanowisku i co się zmieszczą... żadne duże trawy czy hortensje nie dadzą rady,bo tuje wyciągną cała wodę i składniki mineralne... jak by było miejsca sporo ,to by można było coś więcej kombinować ...

Widzę,że masz pędraki w tym trawniku,więc powinnaś zastosować jakiś środek na nie.... ja zrywając swoje chwastowisko też miałam pedraki i nie zastosowałam ,zadnego srodka i posadziłam rośliny i co w 2 miesiące zeżarły mi trawy ozdobne....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 12:43, 17 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Przeczytałam całą dyskusję o dosadzeniu czegoś między tujami .
Myślę, że można spokojnie miedzy nimi coś wsadzić z myślą, że za jakiś czas (2-3 lata?) będzie trzeba to wysadzić. Byłabym za trawami, które rosną wąsko i szybko starują - trzcinniki (KF albo Overdam) albo molinie. Z kwitnących jestem za proponowaną tu szałwią - bywa, że przycinana po kwitnieniu potrafi kwitnąć 3 razy w sezonie. Można też pomyśleć o rozchodnikach. Zastanowiłabym się czy tych roślin nie wsadzić do ziemi w dużych donicach, łatwiej je będzie wysadzić a i korzenie tuj nie przenikną tak łatwo.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
ElzbietaFranka 13:00, 17 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Napisz jaki jest odstęp między szmaragdami.
Raczej wysokie trawy nie będą ladne. Może byliny wyższe np Gillenia biała, pink; barbula - a u stóp hakomki.szmaragdy z takim odstępem rozrastają się ładnie w szerz i zagłusza trawy albo trawy szmaragdy.
Parkan jest mimo z betonu ładny ale na jego tle trzeba coś ciekawego posadzić.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MiluniaB 13:26, 17 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Ela - Ania pisała wcześniej odstęp 1 metr.

Aniu, obojętnie na co się zdecydujesz i tak za kilka lat myślę, że najwcześniej za 3 lata będziesz to wysadzała

Ładniejsze od trzcinnika Overdam jest trzcinnik Karl Foerster - ma ładniejszy pokrój.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Ania111 14:54, 17 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
MiluniaB napisał(a)
Rozumię doskonale, że nie możesz ruszyć tej rabaty z powiększeniem - eM Ja mam podobnie z różanką - Mąż nie da ruszyć róż i jestem z tym pogodzona, w końcu to też jego ogród

Hortensje - jestem za. Nie koniecznie ogrodowe, chociaż je mam i są u mnie niezawodne - zawsze kwitną, ale u wielu osób przemarzają.

Tam masz chyba słońce, a ogrodówki na pełnym słońcu nie dadzą rady. Może bukietowe. Tyle jest pięknych odmian. Ostatnio bardzo mi się podobają Pink Annabell.



Cieszę się że rozumiesz podejście mojego e-musia hihihi

...tak ,to pełne słońce
Bukietowe są piękne
Ale z korzeniami z tuja mogą mieć problem.

Kurczaczki .....i co tu posadzić???
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 14:58, 17 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Wiolka5_7 napisał(a)


No ja Ci Aniu zaproponowałam takie rośliny co dadzą radę na tym suchym,slonecznym stanowisku i co się zmieszczą... żadne duże trawy czy hortensje nie dadzą rady,bo tuje wyciągną cała wodę i składniki mineralne... jak by było miejsca sporo ,to by można było coś więcej kombinować ...

Widzę,że masz pędraki w tym trawniku,więc powinnaś zastosować jakiś środek na nie.... ja zrywając swoje chwastowisko też miałam pedraki i nie zastosowałam ,zadnego srodka i posadziłam rośliny i co w 2 miesiące zeżarły mi trawy ozdobne....



Wiola ,
Strasznie trudna sprawa z tą rabata .
Słońce, korzenie i jeszcze mało miejsca.

Ale coś wybrać muszę.
Teraz jest najlepszy moment .

A co do pędrakow- to chyba miasto mają.
Gdzie nie ruszę, to "wyłarzą"
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 15:01, 17 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
mrokasia napisał(a)
Przeczytałam całą dyskusję o dosadzeniu czegoś między tujami .
Myślę, że można spokojnie miedzy nimi coś wsadzić z myślą, że za jakiś czas (2-3 lata?) będzie trzeba to wysadzić. Byłabym za trawami, które rosną wąsko i szybko starują - trzcinniki (KF albo Overdam) albo molinie. Z kwitnących jestem za proponowaną tu szałwią - bywa, że przycinana po kwitnieniu potrafi kwitnąć 3 razy w sezonie. Można też pomyśleć o rozchodnikach. Zastanowiłabym się czy tych roślin nie wsadzić do ziemi w dużych donicach, łatwiej je będzie wysadzić a i korzenie tuj nie przenikną tak łatwo.


Dziękuję Kasiu za odwiedziny
A szczególnie za poradę.

A co powiesz na wysokie trawy jakieś kolumnowe
A bardziej z przodu rozchodnik ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 15:22, 17 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)
Napisz jaki jest odstęp między szmaragdami.
Raczej wysokie trawy nie będą ladne. Może byliny wyższe np Gillenia biała, pink; barbula - a u stóp hakomki.szmaragdy z takim odstępem rozrastają się ładnie w szerz i zagłusza trawy albo trawy szmaragdy.
Parkan jest mimo z betonu ładny ale na jego tle trzeba coś ciekawego posadzić.



Witaj Elu

Przęsło ma 2,20 m
Na każdym słupku i środku jest tuja .

Jeśli trzeba będzie to jakieś 10cm
"podskubie" .

____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 15:26, 17 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
MiluniaB napisał(a)
Ela - Ania pisała wcześniej odstęp 1 metr.

Aniu, obojętnie na co się zdecydujesz i tak za kilka lat myślę, że najwcześniej za 3 lata będziesz to wysadzała

Ładniejsze od trzcinnika Overdam jest trzcinnik Karl Foerster - ma ładniejszy pokrój.


Milunia , 3 lata
Oj żebym tylko wytrwały hihi

Poszukam tych roślinek w necie .
Bo nie wiem jak wyglądają hihihi

Jestem jeszcze laik.
____________________
Ania Spelnione marzenie
MiluniaB 16:48, 17 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
KF ma właśnie fajny kolumnowy pokrój
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies