Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania -Spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania -Spełnione marzenie

MiluniaB 09:19, 18 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Ania ciągle myślę jak Ci tu pomóc z doradzeniem co posadzić biorąc pod uwagę brak możliwości poszerzenia rabaty. Tak jak pisałam wcześniej jak M się zgodzi będzie super i też będziemy myśleć, póki nie to ja próbuję coś wymyśleć do tego jak jest.

Za wysadzaniem tujek jak pisze Kasia nie jestem - odradzam. Mi by było ich szkoda, a efekt też by nie był zupełnie zadowalający.

Masz posadzone tuje jak masz - luźno i fajnie. Czy zawsze musi być zielona ściana? Czy muszą być na tle tujek hortensje z trawami, rozchodniki i żurawki? Czy nie może być inaczej? Może i Ty masz inaczej

Znasz ogród Gosi Malkul Kokoszki? Tu masz link https://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka

Gosia w jednym miejscu zamiast tujek ma szpaler Gracilimiusów, one rosną duże. Można by posadzić Miskanty Morning Light. Pamiętaj Gracki sadzi się dla wielkości, a Miskanty ML dla koloru Wygląda to super tu link z wizytówki https://www.ogrodowisko.pl/watek/5234-wizytowka-ogrod-nowoczesny-kokoszki?page=1#post_1

A teraz wyobraź sobie Twoje tuje, a pomiędzy nimi Gracki, albo Miskanty ML. Ja oczyma mojej wyobraźni widzę, że by było fajnie. Zimą nie będzie łyso - trawy związane, bądź nie będą zdobić.

Aby skończyć też temat korzeni, bo nie lubię rozmydlania - wbij szpadel między te tuje w ten metr przestrzeni i zobacz czy korzenie się schodzą? Nawet jeżeli by się schodziły to nie uważam, żeby posadzenie traw zniszczyło tuje. Moje Miskanty ML rosną przed tujami w bliskiej odległości i wszystkie rośliny dobrze rosną

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Margerytka40 10:23, 18 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tak po prawdzie to nie bardzo rozumiem upór M co do poszerzenia. Przecież dużo prościej byłoby poszerzyć nawet tak by ta sosna niwaki weszła w rabatę. Mniej problemu z koszeniem trawy wokół a sosnę fajnie można by wyeksponować podsadzając niskimi roślinami. Widziałaś u mnie podobną sosnę? Myślę, że na obecnym etapie, przy takiej szerokości nie ma sensu nic tam sadzić. Wysypać korą by chwasty nie rosły i pracować nad M. Może przekona go, że nie będzie musiał lawirować przy koszeniu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 10:30, 18 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
mrokasia napisał(a)


No właśnie o kolumnowych trawach i rozchodnikach Ci pisałam.

Tylko tam nie ma miejsca by tak jak piszesz dać rozchodniki bardziej z przodu a trawy bardziej z tyłu.. Nie wciśniesz między dwie tuje i trawy i rozchodnika.
A poszerzanie tej rabaty o 10cm nic nie da. Jeśli poszerzać to minimum o metr/półtora.

Możesz jeszcze pomyśleć o przesadzeniu np. co trzeciej tuji gdzie indziej. Wtedy w tych przerwach pomiędzy tujami swobodnie posadzisz inne rośliny.



Kasiu , 50 cm hihi
to dużo i mało

coś postaram się wymyśleć
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 10:33, 18 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Anda napisał(a)


Przeczytałam, że nie możesz powiększyć rabaty, bo M jest na nie. Wg mnie takie upieranie się jest bez sensu. Najrozsądniejszym wyjściem byłoby właśnie powiększenie rabaty aż do tego widocznego na zdjęciu niwaki. Wtedy mogłabyś posadzić ładne trawy lub byliny przed tujami, a nie pomiędzy. Zywopłot typu tuja-trawa-tuja-trawa nie będzie ładnie wyglądał.


Ewa ,

Ja wiem ,że upór jest bez sensu
ale wiesz faceci ….
dzisiaj jadę na działkę
dokładnie wszystko pomierzą ,
i zerknę co da się zrobić

jedno jest pewne zostawić tak rabaty zdecydowanie nie mogę
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 10:38, 18 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
MiluniaB napisał(a)
Ania ciągle myślę jak Ci tu pomóc z doradzeniem co posadzić biorąc pod uwagę brak możliwości poszerzenia rabaty. Tak jak pisałam wcześniej jak M się zgodzi będzie super i też będziemy myśleć, póki nie to ja próbuję coś wymyśleć do tego jak jest.

Za wysadzaniem tujek jak pisze Kasia nie jestem - odradzam. Mi by było ich szkoda, a efekt też by nie był zupełnie zadowalający.

Masz posadzone tuje jak masz - luźno i fajnie. Czy zawsze musi być zielona ściana? Czy muszą być na tle tujek hortensje z trawami, rozchodniki i żurawki? Czy nie może być inaczej? Może i Ty masz inaczej

Znasz ogród Gosi Malkul Kokoszki? Tu masz link https://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka

Gosia w jednym miejscu zamiast tujek ma szpaler Gracilimiusów, one rosną duże. Można by posadzić Miskanty Morning Light. Pamiętaj Gracki sadzi się dla wielkości, a Miskanty ML dla koloru Wygląda to super tu link z wizytówki https://www.ogrodowisko.pl/watek/5234-wizytowka-ogrod-nowoczesny-kokoszki?page=1#post_1

Tu masz zdjęcia tego miejsca z ogrodu Gosi. Nie cytuj, bo nie można kopiować fotek z innych ogrodów - jak zobaczysz to zdjęcia usunę.


A teraz wyobraź sobie Twoje tuje, a pomiędzy nimi Gracki, albo Miskanty ML. Ja oczyma mojej wyobraźni widzę, że by było fajnie. Zimą nie będzie łyso - trawy związane, bądź nie będą zdobić.

Aby skończyć też temat korzeni, bo nie lubię rozmydlania - wbij szpadel między te tuje w ten metr przestrzeni i zobacz czy korzenie się schodzą? Nawet jeżeli by się schodziły to nie uważam, żeby posadzenie traw zniszczyło tuje. Moje Miskanty ML rosną przed tujami w bliskiej odległości i wszystkie rośliny dobrze rosną




Mulunia ,
Kochana jesteś ,
mam nawet lekkie ale tylko lekkie wyrzuty sumienia
że tak Cię męczę
ale później wstawie gotowej rabaty foteczki
i będziemy dumne

A wracając do mojej rabaty
Tak mi przyszło na myśl
że będę " podskubywać " ile się da co tydzień
może nie zauważy hihihi

… No tak " chłopina " przywiącał się do trawy hihihi
a tak po fakcje to już przecież nie do sadzi hihihi
ale na wiele nie ma co liczyć
bo może kapnąć się już za pierwszym razem hihihi

… a foteczki bardzo mi się podobają
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 10:42, 18 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Margerytka40 napisał(a)
Tak po prawdzie to nie bardzo rozumiem upór M co do poszerzenia. Przecież dużo prościej byłoby poszerzyć nawet tak by ta sosna niwaki weszła w rabatę. Mniej problemu z koszeniem trawy wokół a sosnę fajnie można by wyeksponować podsadzając niskimi roślinami. Widziałaś u mnie podobną sosnę? Myślę, że na obecnym etapie, przy takiej szerokości nie ma sensu nic tam sadzić. Wysypać korą by chwasty nie rosły i pracować nad M. Może przekona go, że nie będzie musiał lawirować przy koszeniu


…. Asiu ,
nawet nie próbuj faceta zrozumieć
oni mają swój świat i swoje zabawki


… wiesz tak po cichy będę " podskubywać tę trawkę
Jak pisałam wcześniej

ale trochę mnie zaciekawił ten nowy pomysł z sosną
jakby w jakiś sposób ją wkomponował
tylko ,że są wcześniej róże ,
jak tylko dojadę do działki
zaraz wstawie foteczki z całego kawałka .

Ale i tak trzeba wziaść czarny scenariusz ,
że dużo nie " podskubię "

oj kocham mojego męża, ale taki uparciuch
ta trawa to jego ostatni bastion
____________________
Ania Spelnione marzenie
MiluniaB 10:53, 18 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Ania priv
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
deszczowymaj 15:07, 18 wrz 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Margerytka40 napisał(a)
Myślę, że na obecnym etapie, przy takiej szerokości nie ma sensu nic tam sadzić. Wysypać korą by chwasty nie rosły i pracować nad M. Może przekona go, że nie będzie musiał lawirować przy koszeniu


Popieram w 100%

Też nie widzę sensu czegokolwiek tam wciskać .. jednoroczne to jeszcze , chwilkę by cieszyły oko a później goodbye ..

Aniu powiększaj rabatę po cichaczu ..co tydzień 10cm
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
mrokasia 15:36, 18 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Wg mnie nie ma opcji by pomiędzy te tuje upchnąć gracki czy inne miskanty... Miskanty szybko rosną, u mnie w trzecim roku mają ponad 1,8 wysokosci i ze 30cm średnicy w podstawie. Zagłuszą tujki . Zresztą jak się przyjrzeć zdjęciom z ogrodu Malkul to trudno sobie wyobrazić tujki pomiędzy jej grackami.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Ania111 15:41, 18 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
... ledwie wyskoczyła z miarką, już się pojawił hihihi

Jak pilnuje tek trawki hihihi

NASZ DIALOG

Mój mąż:
" tylko mi tu nic nie kop i nie sadz "

Ja :
....no coś ty
"Ja tylko sobie mierzę. "

Mój mąż:
" Nasadzisz , A później nie ma kto posłać,
Chcesz się zarobić.
Usiądź i powiedz "

... Więc dzisiaj nawet nie " podskubne "
...może jutro hihihi


Ale chociaż mam wymiary :

Obraz ogólny
Z lewej rabata z różami
Z prawej sosna



____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies