Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

deszczowymaj 10:58, 02 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
mirkaka napisał(a)
Nie zmieniaj posadzenia róż jeśli masz szczepienie poniżej gruntu 5 cm. Całe życie tak sadziłam i jest dobrze. Też mam glinę


Słodki jessu z nieba mi spadłaś to nie ruszam, niech siedzą dziękuję
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 11:00, 02 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
antracyt napisał(a)
Też mam w taki sposób posadzone róże w ogrodzie. Może nie jest ich jakaś spektakularna ilość (mam ich koło 20tu na razie ) ale wszystkie mają się dobrze. U mnie też glina, tylko pod róże mieszam ją z piaskiem.


Te 20 róż to jak dla mnie spektakularna ilość ja na razie w sumie mam yyy ..niech policzę ...7szt
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 11:01, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Bo nie liczy się ilość a jakość
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 11:04, 02 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)
Róże lubią glinę Na piaskach też sobie radzą, jak się dobrze ukorzenią po paru latach, ale tutaj lepiej dodać bentonit lub mieloną glinę do dołka.


Dziękuję dziewczyny

Chyba faktycznie lubią glinę ,bo te które już u mnie rosną, całkiem dobrze sobie radzą i to bez żadnych specjalistycznych zabiegów

Ewuś a czy można róże podsypać korą ? tam myślę..ale chyba nie bardzo co ? kora troszkę zakwasza ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 11:05, 02 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Mgduska napisał(a)
Jest taki facet, prowadzi bloga (Rose Garden Malevik), mieszka bodajże w Szwecji, pokazywał kiedyś na filmiku jak sadzi róże w swoim ogrodzie. I on je sadzi jeszcze głębiej, właśnie ze względu na mrozy. I uwierzcie, albo zobaczcie na własne oczy - jego róże są po prostu obłędne !


..muszę koniecznie w wolnej chwili zerknąć do niego
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 11:07, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Wiesz, z tą korą pod różami to jest kwestia dyskusyjna. Ja jestem przeciwniczką i u nas część hodowców odradza, ze względu na choroby grzybowe, ucieczkę azotu i zakwaszanie. Wiem, że niektórzy mimo wszystko stosują korę. Ja nie stosuję. Mulczuj lepiej kompostem, trawą albo sadź rośliny na gęsto. Chwasty nie będą miały szans
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DorKa 11:16, 02 mar 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
sarenka napisał(a)

Dziękuję, zdjęcia zapisałam, będę miała ściągę


Ja się bałam, że przesadziłam z moimi ( ok 20 cm nad ziemią ) ale widzę, że Ty zaszalałaś
Ja rosną hortensje przycięte tak nisko ? Masz doświadczenie w tej kwestii ? Kwiaty pewnie dużo większe ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
deszczowymaj 11:19, 02 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)
Wiesz, z tą korą pod różami to jest kwestia dyskusyjna. Ja jestem przeciwniczką i u nas część hodowców odradza, ze względu na choroby grzybowe, ucieczkę azotu i zakwaszanie. Wiem, że niektórzy mimo wszystko stosują korę. Ja nie stosuję. Mulczuj lepiej kompostem, trawą albo sadź rośliny na gęsto. Chwasty nie będą miały szans


Sadzenie roślin na gęsto - ta opcja odpowiada mi najbardziej

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 11:20, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Jest taka reguła - im mocniejsze cięcie, tym mocniejsze, grubsze gałęzie i większe kwiaty. Im słabsze cięcie, tym słabsze, cienkie gałęzie i małe kwiaty. Przy mocnym cięciu przyrostów jest mniej, niż przy słabym, ale są o wiele mocniejsze.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:20, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
deszczowymaj napisał(a)


Sadzenie roślin na gęsto - ta opcja odpowiada mi najbardziej



Mi również
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies