Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

Magara 23:52, 01 mar 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6783
Aśka, zaglądam, ale nie ogarniam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sarenka 07:24, 02 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
deszczowymaj napisał(a)
Megi zobacz tu jest przycięta nisko
A tu starszy okazy ..przycięty wyżej (zdjęcie zrobione trochę bokiem


wszystkie cienkie gałązki wycinam całkiem

Dziękuję, zdjęcia zapisałam, będę miała ściągę
____________________
Magda W samym sloncu
mirkaka 08:10, 02 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Nie zmieniaj posadzenia róż jeśli masz szczepienie poniżej gruntu 5 cm. Całe życie tak sadziłam i jest dobrze. Też mam glinę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
antracyt 08:15, 02 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Też mam w taki sposób posadzone róże w ogrodzie. Może nie jest ich jakaś spektakularna ilość (mam ich koło 20tu na razie ) ale wszystkie mają się dobrze. U mnie też glina, tylko pod róże mieszam ją z piaskiem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 08:15, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Kasiek napisał(a)


Ha Ewa, w ostatnim czasie bylam wielokrotnie na pokazach, szkoleniach i takich tam miedzy innymi wlasnie na temat roz, ich sadzenia i pielegnacji. I wiesz co? Coraz czesciej ogrodnicy i hodowcy, odchodza od tej metody...Zreszta, juz dawno temu spotkalam sie z ta opinia, wtedy jednak wydawala mi sie pomylka. Dzisiaj juz jednak nie. Otoz: hodowcy i ogrodnicy specjalizujacy sie w rozach twierdza, ze sadzenie roz zalezy od ziemi. Inaczej sadzimy na ziemiach gliniastych i inaczej na piaszczystych...

Hm


Kasiu, no nie wiem. Nie spotkałam się jeszcze z takimi poleceniami na żadnym szkoleniu. W szkołach ogrodniczych też uczą sadzenia pod ziemią. Mój szef okulizuje róże i zawsze radzi sadzić miejsce okulizacji pod ziemią. Tak samo radzą Kordes, Tantau, Schultheiß i Dräger. Również państwowe instytuty ogrodnicze radzą sadzenie pod ziemią.
Zimą są dni bezśnieżne, kiedy w dzień jest temperatura plusowa, na słońcu może być nawet bardzo na plus, a w nocy przychodzi mróz. To jest bardzo niebezpieczne dla serca róży, czyli miejsca okulizacji. Jeśli to miejsce zostanie uszkodzone, to już nic nie pomoże. Trzeba wtedy kupić nową różę

A którzy hodowcy i producenci polecają sadzenie w zależności od ziemi i z jakich powodów? Dlaczego odchodzą od tej sprawdzonej metody?

Przypuszczam, żeFrancuzi i Włosi sobie mogą na to pozwolić, ale nawet w Rosarium Zweibruecken, gdzie klimat jest łagodny, miejsce okulizacji zawsze znajduje się pod ziemią. Sangerhausen też sadzi pod ziemią.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 08:17, 02 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Róże lubią glinę Na piaskach też sobie radzą, jak się dobrze ukorzenią po paru latach, ale tutaj lepiej dodać bentonit lub mieloną glinę do dołka.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 10:17, 02 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jest taki facet, prowadzi bloga (Rose Garden Malevik), mieszka bodajże w Szwecji, pokazywał kiedyś na filmiku jak sadzi róże w swoim ogrodzie. I on je sadzi jeszcze głębiej, właśnie ze względu na mrozy. I uwierzcie, albo zobaczcie na własne oczy - jego róże są po prostu obłędne !
____________________
Sałatka pokrzywowa
deszczowymaj 10:51, 02 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ania111 napisał(a)
Asiu .
Tak . Jeśli zdrowie pozwoli
Taki prezent od moich koleżanek z pracy .
Bilety już mamy


Taki fajny prezent no proszę
no to teraz nie szarżuj , kuruj się.. zdrówko najważniejsze

mnie coś ciągle gardło pobolewa ..dzisiaj to już jest jakieś apogeum bólowe
ale to pewnie zasługa wczorajszego biegania po ogrodzie z różami pogoda niby była fajna ,ale chwilami wiatr ..ale to nic , warto było
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 10:55, 02 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Magara napisał(a)
Aśka, zaglądam, ale nie ogarniam


Yyy ale tu się nic nie dzieje

Po skrócie:

różyczki kupiłam i posadziłam ..niby za głęboko ale jednak jest ok
nasionka słabo mi kiełkują
gardło pobolewa

i to wszystko

aaa bym zapomniała najważniejszego wczoraj udało mi się obciąć pozostałe hortensje i tawuły
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 10:56, 02 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
sarenka napisał(a)

Dziękuję, zdjęcia zapisałam, będę miała ściągę

Proszę bardzo ..u Ciebie widziałam dużo cienkich badyli,to wszystko powycinaj ,zostaw tylko te grubsze
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies