Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeżówkowe-Love

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeżówkowe-Love

Anda 15:42, 26 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Asiu, jestem

A nie za wysokie drzewo to jakie?

Wg mnie masz dwie opcje:
1. albo drzewo z tego samego gatunku o podobnie uformowanej koronie, ale zielonych liściach (Prunus serrulata 'Kanzan', Prunus 'Pandora', Prunus x hillieri 'Spire'

2. albo drzewo zupełnie inne, np. o kulistej koronie albo o formie obelisku, zupełny kontrast jakby, np. Amelanchier canadensis 'Rainbow Pillar', Fraxinus excelsior 'Nana', Platanus acerifolia 'Alphen's Globe', Quercus palustris 'Green Dwarf',

Opcję 3. czyli takie samo drzewo już wykluczyłaś

No dobra, opcja 4. czyli ten sam gatunek, ale odmiana kulista czyli Prunus eminens 'Umbraculifera' / Prunus fruticosa 'Globosa' albo karłowa Prunus incisa 'Kojou-no-mai'.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 18:13, 26 wrz 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Basieksp napisał(a)
A mi najbardziej podoba się ta owieczka

To jest lama biedna ona .. wymęczona .. Ukochana maskotka .. Nawet wyprać jej nie można
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 18:16, 26 wrz 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Anda napisał(a)
Asiu, jestem

A nie za wysokie drzewo to jakie?

Wg mnie masz dwie opcje:
1. albo drzewo z tego samego gatunku o podobnie uformowanej koronie, ale zielonych liściach (Prunus serrulata 'Kanzan', Prunus 'Pandora', Prunus x hillieri 'Spire'

2. albo drzewo zupełnie inne, np. o kulistej koronie albo o formie obelisku, zupełny kontrast jakby, np. Amelanchier canadensis 'Rainbow Pillar', Fraxinus excelsior 'Nana', Platanus acerifolia 'Alphen's Globe', Quercus palustris 'Green Dwarf',

Opcję 3. czyli takie samo drzewo już wykluczyłaś

No dobra, opcja 4. czyli ten sam gatunek, ale odmiana kulista czyli Prunus eminens 'Umbraculifera' / Prunus fruticosa 'Globosa' albo karłowa Prunus incisa 'Kojou-no-mai'



Ooo Ewuniu dziękuję za tak zacną listę
Muszę wygooglować te drzewa bo większości chyba nawet nie znam ale brzmią bardzo ciekawie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 18:27, 26 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Znasz, Asiu, na pewno, tylko wiesz, u mnie po łacinie idzie szybciej

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magleska 18:38, 26 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Asia
ten beton ......masakra ....bez sprzętu chyba się nie uda ....dobrze ,że masz tak dobrego eMa i Ci pomoże
pochwal go od nas będzie większa motywacja do działania

i nowe drzewko będzie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Basieksp 20:39, 26 wrz 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
deszczowymaj napisał(a)

To jest lama biedna ona .. wymęczona .. Ukochana maskotka .. Nawet wyprać jej nie można


Bo takich maskotek się nie pierze
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Waclaw 21:05, 26 wrz 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
I ja uważam, że szamba bez sprzętu nie usuniecie, To zbyt ciężka praca. Miałem podobny problem. Po długotrwałym ręcznym rozwalaniu przy którym serce mało z piersi nie wyskoczyło efekty były żadne. Zamówiłem koparkę i jest po wszystkim.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 22:09, 26 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
A jakby minikoparką.....? Ja to myślałam, że Wy to młotem pneumatycznym będziecie robić, a nie ręcznie......
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
deszczowymaj 22:39, 26 wrz 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
eMuś zagadał z sąsiadem który ma koparke.. był obejrzeć robotę ..twierdzi że wjedzie/zmieści się tylko musimy jedną dużą gałąź w gruszy obciąć ..
No nic zobaczymy ..w tygodniu ma podjechać ogarnąć temat

Było by super


____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Mgduska 22:40, 26 wrz 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
I Ty mówisz, że nic się nie dzieje, he he.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies