Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pachnący różami, malowany bylinami

ewsyg 14:45, 26 cze 2026


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13044
mirkaka napisał(a)
Balerina kradnie moje serce


Mirusiu, moje już dawno skradła

czyściec Hummelo






róża Guernsey , w tle róża Petticoat



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 15:07, 26 cze 2026


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13044
antracyt napisał(a)
W zeszłym roku posadziłam 2 krzaki Baleriny na wakacyjnym. Kwitną mimo wyjątkowo niekorzystnych warunków i liczę, że na dłuższą metę dadzą radę
Mają taki nienachalny urok

Ewa, u mnie gaura też nie zawsze przeżywa zimę, ale za się sieje. Młode rośliny dość szybko nabierają masy. Z delikatnych bylin może wypróbujesz niższe odmiany gipsówki?


Zuzia, ja tez tak uważam, że Balleriny dadzą radę.

Ja do gaury miałam drugie podejście. W tym roku trzecie, ale posadziłam ją do doniczki i spróbuję jakoś przezimować. Ubóstwiam te białe motylki kołyszące się na wietrze. U mnie niestety nie wysiała się. To samo mam z werbeną, ani nie zimuje, ani się nie wysiewa, a tak mi się bardzo podoba.

Właśnie kupiłam i już posadziłam gipsówkę wiechowatą Starflakes, ale jeszcze nie kwitnie. Bardzo na nią liczę. Nie jestem pewna, czy się dobrze ukorzeni do zimy.

Róża Ashley - supr ma te kręciołki



Róża Dinky - czekam, aż się bardziej wypiętrzy



Róże Bailando



I cudna Princesse Charlene de Monaco



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Ulina 16:08, 26 cze 2026


Dołączył: 28 sty 2024
Posty: 1137
Ta ostatnia prawdziwa księżniczka
Ale musi u Ciebie pachnieć
____________________
Ulina Ożankowy ogród
kasiab 08:53, 27 cze 2026


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1896
Ewo jak dla mnie to masz taki bajkowy, wymarzony przeze mnie ogród jest u Ciebie przepięknie. A na swoją rutewkę czekam. Mam nadzieję, że mnie zachwyci bo mam ją między wysokimi grujecznikami
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Rojodziejowa 11:04, 27 cze 2026


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 10937
ewsyg napisał(a)


Ballerina i młodziutka Alden Biosen




Ewuś, jak u Ciebie z kolorami obu? Od jakich zaczynają i na jakich kończą?
Ballerina u mnie początkowo ma dość mocno różowy kolor…


Co do byliny zwiewnej, to lnice już chyba, a one są też takie ażurkowe.
A gilenia nie dałaby rady przy różach?

A jaką byś wystawiła recenzję ogólną Pincess Charlene de Monaco? Bo kusi mnie, ale Anda za nią nie przepada i zasiało to we mnie ziarno niepewności.
____________________
Asia (małopolskie, okolice Brzeska) * Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną * Lurie Garden * Navy Pier * Ogród Botaniczny w Chicago
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies