Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pachnący różami, malowany bylinami

ewsyg 22:11, 25 cze 2026


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13044
ElzbietaFranka napisał(a)
Ewa masz rację mam notatki na karteczkach i właśnie te 3 róże kupowałam Balerinę, Alden Biesen i Bouguet....
Myslałam o Aldence a pisałam Bouguet...
Przepraszam

Masz sporo róż którą możesz mi polecić.


Elu, nic się nie stało. Ja lubię wszystkie róże z grupy mieszańców piżmowych . Pnące: Giardina, Piruette, Baltimore Belle, Frau Eva Schubert, Friedenslicht, The Pilgrim, Crocus Rose.
Rabatówki: Mariatheresia, Baronessa, Wildberry, Ashley, Madam Anisette.


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 22:28, 25 cze 2026


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13044
antracyt napisał(a)
Ewa, z wielką przyjemnością obejrzałam ostatnią porcję zdjęć
Róże szaleją, towarzystwo do nich bardzo dobrze dobrane.
Czy czerwiec to Twój ulubiony miesiąc w ogrodzie?


Tak Zuzia, czerwiec to mój ulubiony miesiąc. Kwitnie dużo roślin, jest zapach i owoce do podjadania. Przede wszystkim jest ciepło, a ja jestem ciepłolubna. Jeżeli chodzi o byliny, to wciąż testuję co mi się podoba i co u mnie dobrze rośnie. Szukam delikatnej zwiewnej byliny. Bardzo podoba mi się gaura, ale u mnie nie zimuje

Szaleje bodziszek Catherine




Friedenslicht, w tle Ballerina



The Pilgrim, jaki ona ma zapach.


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 22:52, 25 cze 2026


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13044
Pieski już maja swój basen, a my jeszcze nie



I troszkę cienistej




____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 23:25, 25 cze 2026


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13044






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 23:31, 25 cze 2026


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13044




Ballerina



Ballerina i młodziutka Alden Biosen


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 23:46, 25 cze 2026


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13044



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
kasiab 06:42, 26 cze 2026


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1896
Ewo skoro szukasz zwiewnej byliny to myslałaś może o rutewce Delavaya? Ma piękny delikatny kwiatostan tylko to olbrzymia bylina. Moja pięknie przezimował, w tym roku może zakwitnie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
mirkaka 07:15, 26 cze 2026


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11992
Balerina kradnie moje serce
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
antracyt 10:02, 26 cze 2026


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13536
W zeszłym roku posadziłam 2 krzaki Baleriny na wakacyjnym. Kwitną mimo wyjątkowo niekorzystnych warunków i liczę, że na dłuższą metę dadzą radę
Mają taki nienachalny urok

Ewa, u mnie gaura też nie zawsze przeżywa zimę, ale za się sieje. Młode rośliny dość szybko nabierają masy. Z delikatnych bylin może wypróbujesz niższe odmiany gipsówki?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ewsyg 14:32, 26 cze 2026


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13044
kasiab napisał(a)
Ewo skoro szukasz zwiewnej byliny to myslałaś może o rutewce Delavaya? Ma piękny delikatny kwiatostan tylko to olbrzymia bylina. Moja pięknie przezimował, w tym roku może zakwitnie


Kasiu, to piękna roślina.. Mam białą i kompletnie o niej zapomniałam. Wiosną ją przesadziłam i w tym roku nie będzie wysoka. Gdyby ona miała mniejsze gabaryty, to właśnie o taką zwiewność mi chodzi.

Miałąm kiedyś też fioletową i ona konkurowała z młodymi drzewami w kwestii wysokości



Lubię wczesne poranki w ogrodzie, bo wtedy najlepiej czuję jego zapach. Teraz to zapach róż i lawendy.







ktoś się schował za szałwią


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies