Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

anabuko1 21:23, 10 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23471
ewsyg napisał(a)
róża Astrid Grafin von Hardenberg

W tym roku jestem z niej zadowolona. Przekonałam się, ze trzeba ją nisko ciąć.










To cudna róża. I chyba pięknie pachnie ??
Ja jej nie mam. Może kiedyś.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 16:13, 11 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
ewsyg napisał(a)


Ula, ja nie wyobrażam sobie ogrodu bez owoców i gdybym musiała wybierać między kwiatami i owocami, wybrałabym owoce

Z drzew owocowych mam: 3 czereśnie( bo bardzo je lubimy i mam zamiar jeszcze dokupić dwie bardzo późne),śliwę Ulenę, śliwkę węgierkę Dąbrowicką, wiśnie, jabłoń Piros ( dokupię jeszcze jedną jabłoń) derenia jadalnego, derenia Causa( lubię jego owoce), 2 świdośliwy.
z krzewów owocowych mam: 2 jagody kamczackie, 3 agresty, 2 czarne porzeczki Bona, 1 czerwoną i jedną żółta porzeczkę, 7 borówek amerykańskich.
Do tego poziomki i truskawki i maliny.

Zaczęłam tez przygodę z warzywami. U mnie też są ślimaki, ale ja podchodzę do tego tak, że jak się uda to fajnie, a jak nie, to trudno.

Jagoda kamczacka owocuje minimalnie przed truskawkami. Smaczniejsze są te polskie odmiany. Świdośliwa w czerwcu. Dokładnie tak jak pisała Zuzia.

W tym roku ogórki zjadły mi ślimaki, pomidory marnie owocują, sałata też w dużej części zjedzona przez ślimaki, pietruszka marna.
Ula, ale na pewno pozostanę przy warzywach.
Zastanawiam się nad małym tunelem foliowym, ale jeszcze nie wiem gdzie, szukam dla niego miejsca.


Dzięki za taką szeoką odpowiedź. Jeszcze takie pytania mi się nasuwają po Twoich wywodach:

A derenie Causa jesz na surowo czy w przetworach. napisz coś więcej i jakie odmiany są jadalne, wszystkie? jestem czarna w tych tematach.

Możesz pokazać fotki jak Ci rośnie świdośliwa. Ona lubi mokry teren?

Jagodę kamczacką chyba kupię bo na truskawki czekam i one by lukę oczekiwania wypełniły. Jeszcze taką ogrodniczą podpowiedź znam że jak się kupuje krzewa czy drzewa owocowe to trzeba po 2szt. z danego rodzaju, żeby dobrze owocowały to by się sprawdzało bo tak mam z moim sadem.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kasiolaaa 19:29, 11 lip 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
oh piekne roze jednak je kocham najbardziej ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
ewsyg 19:39, 12 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)


Dzięki za taką szeoką odpowiedź. Jeszcze takie pytania mi się nasuwają po Twoich wywodach:

A derenie Causa jesz na surowo czy w przetworach. napisz coś więcej i jakie odmiany są jadalne, wszystkie? jestem czarna w tych tematach.

Możesz pokazać fotki jak Ci rośnie świdośliwa. Ona lubi mokry teren?

Jagodę kamczacką chyba kupię bo na truskawki czekam i one by lukę oczekiwania wypełniły. Jeszcze taką ogrodniczą podpowiedź znam że jak się kupuje krzewa czy drzewa owocowe to trzeba po 2szt. z danego rodzaju, żeby dobrze owocowały to by się sprawdzało bo tak mam z moim sadem.


Ula, ja owoce derenia Causa jem prosto z drzewa. Kupiłam go tylko jako dereń Causa.

Mój tak wygląda.





A to jest świdośliwa



Zarówno dereń jak i świdośliwa są też ładnymi drzewami ozdobnymi.

Jagoda kamczacka i borowka amerykańska powinny być sadzone przynajmniej w dwóch różnych odmianach.
Jeżeli chodzi o drzewa owocowe dla mnie ważna była podkładka. Ja szukałam drzew szczepionych na karłowych podładkach, czereśnie góra na colcie. Najwięcej naszukałam się śliwy Uleny. Niektóre drzewa nie muszą mieć zapylacza, inne tak. Dla jabłoni kupiłam jabłoń rajską Golden hornet, ona jest dobrym zapylaczem dla wszystkich jabłoni. Ja mam działkę na osiedlu domków jednorodzinnych i tutaj większośc sąsiadów ma drzewa owocowe, więc na pewno jest sopro zapylazcy.
Jak Ci moge jeszcze w czymś pomóc to pytaj

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 19:46, 12 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kasiolaaa napisał(a)
oh piekne roze jednak je kocham najbardziej ❤


Kasiu, bardzo dziękuję

Crocus rose i Pastelle









____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 19:51, 12 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 19:56, 12 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
First Lady





Pashmina



Burgundy

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 20:04, 12 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654

Bailando







Honeymilk

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 20:11, 12 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 20:16, 12 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies