Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

Urszulla 14:16, 10 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
ewsyg napisał(a)


Balerina w tym roku bardzo czaruje. William to jeszcze młoda róża, bardzo podobają mi się jej kwiaty - ale które mi się nie podobają ??

Róża Palais Royal, siostra Edenki. Bardzo silnie rosnąca róża o pięknych, dużych kwiatach. Ju ż skradła moje serce. Źle ją oplotłam na stelażu i sąsiadka podziwia jej piękno












Przefantastyczne masz róże

Co znaczy że źle oplotłaś?
A ten stelaż masz kupiony czy robiony?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Dorota123 14:25, 10 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ewsyg napisał(a)


Dorotko, wiem że ta róża jest ekspansywna. Ja takie lubię i cięcie też polubiłam Coś jest za coś

Rozbudowa zakończona, teraz czekamy na tynkarzy. Podobnież maja przyjść w sierpniu.
Z trawnikiem mam kłopot. Pogoda nie sprzyja wysiewom. Ciągle poda. Udało mi się tylko kawałek wysiać.
Liliowców faktycznie mam dość dużo. Wciąż je rozmnażam i robię z nich większe nasadzenia.

Jejku napisałam wcześniej , że kojarzysz mi się z liliowcami, a przecież to u Ciebie zaraziłam się jeżówkami, a i róż i ostróżek u Ciebie pełno było.
Cieszę się, że rozbudowa domku zakończona, jak go otynkujecie i urośnie trawka pięknie będzie z już istniejącym ogrodem.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Urszulla 15:43, 10 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
A jakie masz plony w ogródku owocowym. Bo ja miałam w czerwcu truskawki, teraz są borówki amerykańskie. I zastanawiam się czy nie kupić czerwonej porzeczki. Bo na warzywa nie mam co liczyć z powodu ślimaków. Patrzyłam też na jagodę kamczacką i świdośliwa coś za mną chodzi. Ale nie znam odmian ani terminów owocowania. Moje śliwki zakończyły w zeszłym roku żywot.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
antracyt 15:55, 10 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Świdośliwa przeważnie owocuje w połowie czerwca, jagoda kamczacka jeszcze przed nią.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ewsyg 18:13, 10 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)


Przefantastyczne masz róże

Co znaczy że źle oplotłaś?
A ten stelaż masz kupiony czy robiony?


Ula, bardzo dziękuję

Ona wypuściła bardzo długie pędy. Zawinęłam je na stronę sąsiada oa nie moją , taka jestem inteligentna
Stelaż jest kupiony.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:16, 10 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dorota123 napisał(a)
Jejku napisałam wcześniej , że kojarzysz mi się z liliowcami, a przecież to u Ciebie zaraziłam się jeżówkami, a i róż i ostróżek u Ciebie pełno było.
Cieszę się, że rozbudowa domku zakończona, jak go otynkujecie i urośnie trawka pięknie będzie z już istniejącym ogrodem.


Dorotko, faktycznie to był dobry pomysł, żeby tworzyć ogród na placu budowy. Jeszcze daleko do końca, ale i tak cieszy nas to co jest.

Jeżówek, po tej zimie, została mi garstka i muszę je czymś zastąpić. Może to będą margerytki Też je bardzo lubię
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:30, 10 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)
A jakie masz plony w ogródku owocowym. Bo ja miałam w czerwcu truskawki, teraz są borówki amerykańskie. I zastanawiam się czy nie kupić czerwonej porzeczki. Bo na warzywa nie mam co liczyć z powodu ślimaków. Patrzyłam też na jagodę kamczacką i świdośliwa coś za mną chodzi. Ale nie znam odmian ani terminów owocowania. Moje śliwki zakończyły w zeszłym roku żywot.


Ula, ja nie wyobrażam sobie ogrodu bez owoców i gdybym musiała wybierać między kwiatami i owocami, wybrałabym owoce

Z drzew owocowych mam: 3 czereśnie( bo bardzo je lubimy i mam zamiar jeszcze dokupić dwie bardzo późne),śliwę Ulenę, śliwkę węgierkę Dąbrowicką, wiśnie, jabłoń Piros ( dokupię jeszcze jedną jabłoń) derenia jadalnego, derenia Causa( lubię jego owoce), 2 świdośliwy.
z krzewów owocowych mam: 2 jagody kamczackie, 3 agresty, 2 czarne porzeczki Bona, 1 czerwoną i jedną żółta porzeczkę, 7 borówek amerykańskich.
Do tego poziomki i truskawki i maliny.

Zaczęłam tez przygodę z warzywami. U mnie też są ślimaki, ale ja podchodzę do tego tak, że jak się uda to fajnie, a jak nie, to trudno.

Jagoda kamczacka owocuje minimalnie przed truskawkami. Smaczniejsze są te polskie odmiany. Świdośliwa w czerwcu. Dokładnie tak jak pisała Zuzia.

W tym roku ogórki zjadły mi ślimaki, pomidory marnie owocują, sałata też w dużej części zjedzona przez ślimaki, pietruszka marna.
Ula, ale na pewno pozostanę przy warzywach.
Zastanawiam się nad małym tunelem foliowym, ale jeszcze nie wiem gdzie, szukam dla niego miejsca.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:32, 10 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
antracyt napisał(a)
Świdośliwa przeważnie owocuje w połowie czerwca, jagoda kamczacka jeszcze przed nią.


Świdośliwa ma pyszne owoce, ale bardzo lubią je ptaki i trzeba się spieszyć.
U mnie jagoda kamczacka nie ma dużo owców, ale też słabo o nią dbam. Musze znaleźć jej lepsze miejsce.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:46, 10 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Róża Baltimore Belleto u mnie nowość i to jej pierwszy kwiat. Kwiatuszek trochę już przywiędnięty, ale widać, ze będzie ładna





Paganini, zachwyca i szaleje na całego Mocno cięta wiosną, aż strach pomyśleć co by było gdyby nie była cięta.



Amandine Chanel, ta zbiera się po cięciu na jeżyka




Chippendale- w tym roku w ogóle do siebie nie podobna

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:55, 10 lip 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Bailando



Burgundy Iceberg , ubóstwiam jej kolor



Baltimore Belle




Edenka, wspięła się na wyżyny i zachwyca



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies