Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

ewsyg 23:16, 27 maj 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
Mgduska napisał(a)
Hej, zaglądam do Ciebie czasem bo róże i byliny to mój ulubiony zestaw I łączę się w bólu z powodu ślimaków, też mam z nimi problem, od lat, ale ja je tylko wynoszę, czasem któregoś ukatrupię, jak mnie szczególnie wkurzy. Staram się im utrudniać życie. Koleżanka poradziła mi rozsypanie popiołu wokół upraw (ale ja mam wszystko w skrzyniach). Ona twierdzi, że odkąd wapnuje ogród, ma mniej ślimaków. Trzeba próbować.
Śliczne iryski - szczególnie ten biały.


Witaj, dziękuje za miłe słowa. Niestety nie posiadam popiołu, ale skorupki zbierałam całą zimę, mam ich dość sporo. Ślimaków też jest pod dostatkiem. Róże w tym roku nie maja się rewelacyjnie, może 1/3 wygląda dobrze.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 23:19, 27 maj 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
Alija napisał(a)
Pięknie wszystko kwitnie, rodki, orliki, bez, iryski (ten biały z niebieskimi wąsikami cudny), a ja skupiłam się na zdjęciu ze skorupkami jajek. Ciekawe czy zadziała??? Będę zaglądać i czekać na relacje. U mnie też pełno ślimaków, ale przy tej ilości deszczu, nie ma się czemu dziwić. Ja w ubiegłym roku przy roślinach szczególnie ulubionych przeze mnie i przez ślimaki też wkopałam słoiki i wlewałam piwo, topiły się na potęgę. Tylko jeśli ogródek duży , to ileż tego można nawkopywać. O wapnie słyszałam, ale nie próbowałam.
Pozdrawiam.


Alija, szykuje się piękny czas, coraz więcej roślin chce pokazać swoje kwiaty. Sama jestem ciekawa, czy skorupki zatrzymają ślimaki. Zrobiłam to pierwszy raz.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 23:22, 27 maj 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
Urszulla napisał(a)


W zeszłym roku planowałam kupić krzewy owocowe do warzywnika bo nic nie da się utrzymać. Też wpadłam na pomysł skorupek. Zrobiłam zaporę do truskawek. A z ogórkami muszę spróbować.


Ula, oby te skorupki je powstrzymały. Truskawki jak podrosną wyściółkuję słomą, może ona będzie dla nich za szorstka ? Mam taka nadzieję.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 23:23, 27 maj 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
Magleska napisał(a)
ciekawy pomysł z tymi skorupkami

ślimaki i u mnie są niestety -zeżarły mi cukinie -posadzoną w gruncie -do skrzyń im ciężej dotrzeć ,ale też się trafiają



Magda, coraz częściej myślę o skrzyniach na warzywa. Może uda się coś zrobić w tym roku. Mam tyle planów, gorzej z czasem.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 23:28, 27 maj 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
jolanka napisał(a)
Ale fajńy ten pomysł ze skorupkami
U mnie raczej nie było do tej pory ślimaków, ale w tym roku takie skorupowe są. Jak znajdę to wyrzucam do lasu. Dzisiaj widziałam jak drozd-śpiewak tłukł takim ślimakiem o płytę tarasową. Życzyłam mu z całego serca smacznego

Nie znałam tego Polywersum, już podczytalam o nim, wydaje się dobre, pryskałaś Ewo już tym?
Kolory już prawie letnie u Ciebie, ten biały rodek z delikatnym różem to co?


Jolu, chyba wzrośnie popyt na jajka Mam nadzieję, że pomysł jest trafiony. Jesteś szczęściarą, że nie ma ślimaków u Ciebie. Może to zasługa ptaków ?
Jeszcze nie pryskałam Polywersum. Nie pamiętam nazwy rodka.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
tulucy 23:35, 27 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Same skrzynie nie powstrzymają ślimaków. Na początku było ich trochę mniej, myślałam, że to dzięki surowym, nieheblowanym deskom. A potem zobaczyłam, jak łysol pomyka w górę i żadne zadry mu nie przeszkadzają. Jedyne rozwiązanie w skrzyniach, niemożliwe przy zwykłych grządkach, to obicie rantu skrzyni taśmą miedzianą. Podobno nie do przejścia dla ślimorów. Ale nie próbowałam, więc nie mogę potwierdzić.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
ewsyg 23:37, 27 maj 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
Świdośliwa, trzeba zabezpieczyć firanami, ptaki też je lubią.



Kolejne roślinki gotowe do startu





Tulipanki, kwitną i kwitną i kwitną ....

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 23:39, 27 maj 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
tulucy napisał(a)
Same skrzynie nie powstrzymają ślimaków. Na początku było ich trochę mniej, myślałam, że to dzięki surowym, nieheblowanym deskom. A potem zobaczyłam, jak łysol pomyka w górę i żadne zadry mu nie przeszkadzają. Jedyne rozwiązanie w skrzyniach, niemożliwe przy zwykłych grządkach, to obicie rantu skrzyni taśmą miedzianą. Podobno nie do przejścia dla ślimorów. Ale nie próbowałam, więc nie mogę potwierdzić.


Też czytałam o tej taśmie, bez problemu można ją kupić.

Łucjo, zmartwiłaś mnie i to bardo. Czy na ślimaki nie ma żadnego sposobu ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 23:48, 27 maj 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655








____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
tulucy 06:56, 28 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Zbierać, zbierać i jeszcze raz zbierać. I unicestwiać niestety. One się strasznie mnożą. I nie robić im warunkow do życia, do chowania się. Jak mam gdzieś za gęsto, to tam ich więcej. Albo nastawić te pułapki piwne i wtedy łatwiej je wyzbierać.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies