Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 08:13, 23 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Witaj Edyto mam nadzieję, że zawartość Cię nie zniechęci
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
edi75 08:32, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Zachęciła
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
antracyt 12:07, 23 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Wiatr głowę urywa, ale szybki obchód po ogrodzie zaliczyłam. Zła jestem strasznie, wczoraj u mnie grad padał. Magnolia juz się raczej ładniej nie zaprezentuje... spora część kwiatów wygląda tak...

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 12:17, 23 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10247
U nas padał grad wieje od wczoraj, niby słonko przebłyskuje ale zimno i mają być przymrozki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
galgAsia 12:17, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Oj, grad... No tego to w ogrodzie boję się najbardziej... Oby nie było powtórek.
Magnolia, jak rozwinie pąki, będzie piękna, uszy do góry
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 12:21, 23 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Asia, ale przyjrzałam się dokładnie jej płatkom, część wygląda jakby się zmumifikowała. Nadziei wielkiej nie mam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 13:42, 23 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zuza, lwie paszcze siejesz do gruntu, czy na rozsadę? Pytam , bo mam rozsadę tak nikczemną, że zastanawiam się nad posianiem dodatkowej porcji do gruntu. Ale nie wiem, czy zakwitnie w tym roku - przy takich temperaturach zwłaszcza.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 14:10, 23 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
To zależy jak szybko chcesz je mieć kwitnące. Pierwszy raz siałam na rozsadę, a w kolejne lata rozsiewały się same. Te co przezimowały kwitły wcześniej(tak samo jak pikowane). Dlatego moim zdaniem warto zrobić część na rozsadę, a część siać do gruntu. Można mieć wówczas ciągłość kwitnienia od końca maja/czerwca do przymrozków.
W tym roku część wysiałam w domu, bo mi tym razem nie przezimowały w gruncie. No i eksperyment kolorystyczny zrobiłam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 15:19, 23 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
To zależy jak szybko chcesz je mieć kwitnące. Pierwszy raz siałam na rozsadę, a w kolejne lata rozsiewały się same. Te co przezimowały kwitły wcześniej(tak samo jak pikowane). Dlatego moim zdaniem warto zrobić część na rozsadę, a część siać do gruntu. Można mieć wówczas ciągłość kwitnienia od końca maja/czerwca do przymrozków.
W tym roku część wysiałam w domu, bo mi tym razem nie przezimowały w gruncie. No i eksperyment kolorystyczny zrobiłam.


No ja to bym tylko chciała, żeby zakwitły w tym roku
W zeszłym roku sadziłam z rozsady - nie zdążyły zakwitnąć, takie było parszywe lato, ale przezimowały w gruncie, więc może dadzą radę w tym. Niesiona nadzieją znowu posiałam, ale siewki zatrzymały się na etapie liścieni.
Moje najlepsze lwie paszcze to jednak były siewki kupnych sadzonek, ale pani handlująca kwiatami na naszym ryneczku już nie handluje, niestety, a wszystko miała - kwiaty, warzywa, nawet fajną lawendę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 15:23, 23 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Nie wiem jak to robisz...one się jak chwasty sieją Daj im sporo dobroci do ziemi, bo żarłoczne są.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies