Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 18:49, 26 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Trochę narobiło...magnolię podkolorowało lekko na brązowo, młode listki derenia kousa też zmaltretowało, a dzisiaj znów w nocy -3 zapowiadają. Myślę, że pomyłki nie będzie, wiatr wieje lodowaty. Trudno, na pogodę nic nie poradzimy. Chociaż magnolii oczywiście mi szkoda.
Asia, grujeczniki za chwilę odbiją, to twardziele.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 18:57, 26 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
antracyt napisał(a)
Trochę narobiło...magnolię podkolorowało lekko na brązowo, młode listki derenia kousa też zmaltretowało, a dzisiaj znów w nocy -3 zapowiadają. Myślę, że pomyłki nie będzie, wiatr wieje lodowaty. Trudno, na pogodę nic nie poradzimy. Chociaż magnolii oczywiście mi szkoda.
Asia, grujeczniki za chwilę odbiją, to twardziele.

No wiem
Poszłam i nos w liście wysadziłam, cudnie pachniało
Jak tam twoje miskanty? Mój dalej udaje, że nie żyje...jako jedyny...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 19:02, 26 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Pogrzebałam wewnątrz kęp i coś tam widać, ale baaardzo skromnie.
O dziwo rosnąca obok molinia rozkręciła się na dobre. A może to norma? - to pierwsza jej zima u mnie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 21:28, 26 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8353
antracyt napisał(a)

To może właśnie powinnam się martwić słyszałam tu i tam, że u Ciebie w ogrodzie chwasta z lupą się nie dopatrzy. Jak do mnie w końcu trafisz, to na zawał padniesz, że taki mam bałagan i zielsko szaleje Mam jednak nadzieję, że mimo wszystko zaryzykujesz, najwyżej będziemy po wizycie reanimować

To koleżanki mocno przesadziły, oj mocno.
Nie lubię chwastów, ale żeby aż tak
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 08:26, 27 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8353
Zuza, rozumiem że papryki masz już w szklarence?
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 08:37, 27 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Tak, siedzą w szklarni i czekają na majowe ciepło. Na ostatnie noce dostały grzejnik. Dzisiaj było najzimniej, ciekawe jak to zniosły. Kiedy temperatura w dzień będzie utrzymywać się w granicach 15stopni zacznę wystawiać je na świeże powietrze. Oberżyna też w szklarni, ona ostatecznie trafi pod dom, koło lawendy, tam mam najcieplej.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 12:22, 27 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10270
Basieksp napisał(a)



Fajna fotka
Od niedawna też mam świdośliwę i już jest jednym z ulubionych drzewek
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 14:05, 27 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A ja mam dwie śś i czekam na kwitnienie, bo w ub. roku były same liście...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kokesz 14:10, 27 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
A ja mam taką mini mini, że czy liście czy kwiaty to i tak będą mnie cieszyć
Kupiłam za grosze na targach Gardenia ale dziś kupiłabym większą.
Chyba parę kwiatków będzie miała
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 14:16, 27 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Dziękuję
W innych kadrach zawsze załapuje mi się jakaś budowa Dzisiaj zaczęli następną. To będzie dom w konstrukcji szkieletowej. Na szczęście nie tak wysoki jak na działkach obok, ale za to powstanie w miesiąc i cały widok na brzozowy zagajnik przesłoni.
Pierwszą świdośliwę kupiłam kilka lat temu i chciałam ogołacać od dołu, ale teraz idealnie przesłania wielkie okno nowych sąsiadów. Ona jest bezodmianowa i puszcza odrosty. Im też w umiarkowanej liczbie pozwalam rosnąć, przesłona będzie szczelniejsza. W zeszłym roku dokupiłam jeszcze jedną i ta w zamyśle ma przysłaniać kawałek ich tarasu W ogrodzie wakacyjnym też kilka egzemplarzy planuję posadzić i tam już będę bardziej wielopiennego wyeksponowania pilnować. Śś to super drzewko/krzew do formowania i prowadzenia. Ideał? Wiosną bielą świeci, latem pysznie smakuje, a jesienią cudownie się przebarwia

Rozpoczynają owocowe Tu też większość zdjęć będzie z podobnej perspektywy

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies