Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 08:30, 13 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W Twojej szklarni pełnia lata. U mnie ostała się jedynie końcówka pomidorów dojrzewających na parapecie.
Śliczne masz zawilce!

Haniu, rzeczywiście w szklarni wygląda letnio, chociaż podejrzewam, że jak będzie jeszcze kilka dni tak wilgotno i bez słońca, to za chwilę zbiory się skończą.
Zawilce na leśnej, to prócz jednego, wszystkie zdobyczne, głównie od Helen Dostałam od niej również młodziutkie ciemierniki i wśród nich też się siewki zawilców pokazały, co bardzo mnie cieszy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:46, 13 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Agatorek napisał(a)
W szklarni masz dżunglę! wyrabiacie się z konsumpcją?

A na rabatach prawie nie widać, że to już jesień. Kwitnąco, bujnie i kolorowo

W szklarni dżungla, ale dojrzewanie mocno spowolniło z powodu małej ilości słońca. Jedynie koktajlowe zbieram regularnie, po miseczce dziennie
Zdjęcia kolorowych rabat już nieaktualne, przymrozki pozbawiły życia większość jednorocznych i uśpiły część bylin. Jesień już głównie w odcieniach brązu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:48, 13 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Kokesz napisał(a)


Śliczny ten rdest
On jest czerwony czy malinowy?
Jest mocno ekspansywny?

Uśmiechnęłabym się o małą sadzonkę


Bardziej fuksjowy. Kupiłam w tym roku sadzonkę, jeszcze nie wiem czy ekspansywny, ale ładnie przyrósł. W razie czego przypomnij się w przyszłym sezonie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:55, 13 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Kokesz napisał(a)


Pięknie Ci wszystko kwitnie buszowisko normalnie
A te papryki czereśniowe to te ostre z nasion ode mnie?
Będę próbować zimować bakłażany a Ty?

Papryczki okrągłe są od Ciebie, ale bez ostrości.
Bakłażany już na wykończeniu(chociaż niektóre znowu kwitną), zostało kilka na krzaczkach, czekają na zjedzenie. One chyba potrzebują długiego dnia, nie chce mi się eksperymentować z przechowywaniem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 09:13, 13 paź 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)

Papryczki okrągłe są od Ciebie, ale bez ostrości.
Bakłażany już na wykończeniu(chociaż niektóre znowu kwitną), zostało kilka na krzaczkach, czekają na zjedzenie. One chyba potrzebują długiego dnia, nie chce mi się eksperymentować z przechowywaniem.


To zbierz mi proszę nasionka, bo już nie mam.
Moje nie wzeszły albo padły nie pamiętam a stare rozdałam.
Bakłażany ponoć wieloletnie, kusi mnie zostawić ze trzy sztuki, żeby mieć wcześniej owoce. Ehh...szkoda, że nie mam szklarni bo papryki też bym przechowała. Raz jedną wykopałam, przetrzymałam w domu, to już w lutym kwitła a ile papryk wtedy miałam

Ciekawe czy u nas ktoś korzysta z przechowywania roślin zimą w takim hotelu dla roślin. Gdzieś o tym czytałam albo oglądałam w jakimś programie.
Wystarczyłaby jasne pomieszczenie z temp 5 do 10 stopni.
Tylko koszt pewnie wysoki.
No i musi ktoś znać się na roślinach.
Mam w otoczeniu osoby, które miałyby takie pomieszczenie ale na 100% rośliny by u nich nie przeżyły
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 12:12, 13 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Zerwałam dla Ciebie 2 papryczki na nasiona

Taki zimowy przechowalnik to fajna sprawa, zaoszczędziłby sporo pieniędzy na coroczne zakupy. Zastanawiałam się, czy nie zrobić sadzonek szałwi z różanki, strasznie się w nich zakochałam w tym roku. Mróz mnie wyprzedził. Mam nadzieję, że uda mi się podobne w przyszłym roku dostać. Byłby przechowalnik, nie byłoby problemu i dylematów.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 12:24, 13 paź 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)
Zerwałam dla Ciebie 2 papryczki na nasiona

Taki zimowy przechowalnik to fajna sprawa, zaoszczędziłby sporo pieniędzy na coroczne zakupy. Zastanawiałam się, czy nie zrobić sadzonek szałwi z różanki, strasznie się w nich zakochałam w tym roku. Mróz mnie wyprzedził. Mam nadzieję, że uda mi się podobne w przyszłym roku dostać. Byłby przechowalnik, nie byłoby problemu i dylematów.


Dzięki

Szkoda szałwi też je u Ciebie podziwiałam
Jak będziesz kupować to o mnie też pamiętaj
One nie są chyba takie wielkie jak moja nn granatowa, która ma ok 1,50 m
Będę musiała ją ściąć do przechowania.
Mam tyle roślin, które chciałabym przechować...tylko mam za ciemną i za ciepłą piwnicę. Już myślałam, żeby mi eM zamontował przy samym bloku taką a'la szklaną szafę z otwieranymi drzwiami, przymocowaną do sciany...hmmm

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 13:09, 13 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Jedna szałwia miała ok 1,2m, druga ok 1m. Na pewno o Tobie nie zapomnę przy poszukiwaniach w przyszłym roku
Szklarnię przy bloku? Może pod balkonem sąsiada? Tylko chyba musiałabyś trochę ją od ziemi i na bokach czymś zaizolować- styropianem? Ciekawy pomysł.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 14:00, 13 paź 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Zobacz szklarnia chociaż trochę mała

Ta jest większa szklarnia


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Basieksp 14:20, 13 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10247
antracyt napisał(a)

To dla Ciebie jeszcze pióropuszniki



Dziękuję ale mają kolor
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies