Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wersja mini mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Wersja mini mini

stychaz 15:36, 22 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468


Są tutaj dwie rabaty ze stali nierdzewnej, jedna o wymiarach 220 a druga 180 cm. Byłam zmuszona je zastosować, gdyż moje dwie latorośle namiętnie podjadały liście i jeździły po roślinkach taczkami i samochodzikami

Zamysł był następujący: ma to być ogródek nowoczesny i niekłopotliwy w utrzymaniu

A teraz kilka ujęć



____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 15:37, 22 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468

____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 15:38, 22 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
i jeszcze rzut o którym zapomniałam (mam nadzieję że będzie coś widać)
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 15:51, 22 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
wczoraj jednak wpadło mi do głowy coś takiego aby ustawić te dwie "rabaty" obok siebie na tylnej ścianie i posadzić tam 3 prunus umbraculifera na przemian z miskantami pomiędzy, które może udałoby mi się wpleść werbenę patagońską, krwawniki i może hortensję (znalazłam śliczną odmianę coco).


Jednak pozostaje kilka pytań, co w rogach i co wzdłuż siatki od strony tarasu?

Czym można by się odgrodzić od spojrzeń sąsiadów tak aby współgrało to z podwyższoną rabatą?

Chcę przesadzić lilaka tuż obok schodów a jednego RH dać troszkę niżej. Jednak pod RH obecnie rosną żurawki key lime i nie wiem czy dadzą sobie one radę gdybym posadziła je również pod przesadzonym niżej RH i lilakiem (tam jest pełne słońce do godz 15:00.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 15:51, 22 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Po prawej stronie tarasu rosną krzewuszki, jak sądzicie zostawić je, czy też wymienić na RH?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Gardenarium 16:09, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mnie się układ stary bardziej podoba, nie jest tak symetrycznie. W wolnych przestrzeniach możesz zastosować ekrany strzyżone z cisa ewentualnie choiny kanadyjskiej lub graba (liściasty).

Popatrz na to.

Takie proste bryły.





"Śmieciowatych" krzewów typu lilak trzeba się pozbyć na rzecz roślin o wyrazistej formie.
Generalnie mało gatunków, Twoje typy są niezłe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:10, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Krzewuszki wymienić na inne, które ciąc można w bryły (prostopadłościany, kule itp.)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:11, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli nie możesz ze względów finansowych posadzić żywopłotów, to na płot trzeba zapuścić bluszcz, jak u mnie w ogrodzie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 16:14, 22 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Co do kompozycji, to nie podpowiem, za cienka jestem, ale na pewno bym się zastanowiła nad wymianą krzewuszek na RH, to jednak krzewy krótko kwitnące, smutno będzie latem przy tarasie, jak już krzewy przekwitną. Krzewuszki owszem, wymienić, ale na coś innego, bardziej zwartego, moze ozdobnego z liści przez cały sezon?
Nie jestem też przekonana do połączenia RH i zaraz przy nich lawenda, to jednak rośliny z innych światów i pod względem słońca i gleby i wilgotności.
Tutejsi projektanci na pewno podpowiedzą Ci jakieś ciekawe aranżacje, poczekaj z zakupami aż będziesz mieć w ręku projekt i pod niego kupisz roślinki. Na większych działkach czasem bardzo trudno upchnać nieprzemyślane zakupy a u Ciebie każda roslinka musi być ściśle zaplanowana.
Mimo skromnej powierzchni na pewno uda się wyczarować piękny ogródek, trzymam kciuki!
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 16:25, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ładne bryły można osiągnąć ze zwykłych krzewów liściastych typu berberysy ale ładne odmiany (Atraction, Admiration. Maria), także z tawuły japońskiej którejś odmiany żółtolistnej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies