Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wersja mini mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Wersja mini mini

magnolia 13:23, 23 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ale wyobraź sobie taką wersję wiosenną- kiedy miskantów nie będzie widać, bo śpią końca maja
____________________
stychaz 13:40, 23 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
no fakt ale zawsze mogę te miejsca podsadzić wysokimi czosnkami i tulipanami lub z przodu miskantów posadzić hortensje
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 13:41, 23 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Natchnął mnie jeszcze artykuł Chelsea Flower Show 2009 a szczególnie The Cancer Research UK Garden i wielopienne drzewa. Zastanawiam się nad zastosowaniem czegoś takiego w obu narożnikach. Nie wiem czy prostopadłościany będą się komponowały z kulistymi prunusami. A takie wielopienne formy są bardzo ciekawe. Podświetlone muszą wyglądać super.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 13:51, 23 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Super są również w projekcie Nature & Human Intervention, projektant: Luciano Giubbilei. Czy ktoś wie co to są za drzewa?






Tylko przy posadzeniu takich drzewek musiałabym dorobić sobie narożniki z żywopłotu, tak aby wyeksponować ich konary.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 15:38, 23 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Czy to graby?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
magnolia 15:57, 23 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Nie wyglądają na graby- nie takie pnie. Liście ciężko rozpoznać. Ja myślę że to jakieś wysokie krzewy prowadzone na wielopniowe drzewka. Graby można tak prowadzić, ale będą wysokie- kilkanaście metrów. Chyba że będziesz je strzyc od góry, ale bieganie z piłą do żywopłoty na wysokościach nie jest przyjemne.
Podobnie mogą wyglądać derenie kwieciste, ale to są delikatne gatunki. Można je zastosować jeśli masz naprawdę zacisznie w ogrodzie.Albo dereń jadalny, choc ma mniejsze listki w czasie suszy odchyla je od słońca tak że wygląda jakby zwiędł.
____________________
stychaz 16:21, 23 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Cokolwiek to jest to gdybym znalazła to chyba z drabiną mogłabym wokół nich latać Strasznie mi się podobają.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 16:23, 23 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Teraz właśnie przyszło mi do głowy, że nie mogłabym pomiędzy cisy (gdzie w projekciku umieściłam miskanty) wpleść hortensji, bo mam tam palące słońce prawie cały dzień

I masz tu babo placek
____________________
Justyna - Wersja mini mini
tyna 16:41, 23 wrz 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Witaj, przy okazji zobacz, co potrafią miskanty.Jeżeli je zastosujesz, to tylko te "mniejsze" odmiany i koniecznie takie, które nie mają ostrych krawędzi liściowych...
Ten miskant chiński ma trzy lata, i jest o ile wyższy od płotu 1,8 m, średnica ponad 1,3 m:

na wiosnę go już muszę wykopywać i odmładzać, ale teraz z użyciem męskiej siły...., może uratuję kolejny szpadel przed połamaniem....

____________________
pozdrawiam :)
Martek 18:11, 23 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Strzyżone nie zawiążą raczej owoców ,sporadycznie coś się może przytrafić .Dzieci właściwie i tak nie powinno spuszczać z oczu bo tysiące mają pomysłów ,są nieprzewidywalne.
Na tych drzewach faktycznie nie widać liści ,żeby ocenić ,ale miałam okazję widzieć graby w tym roku.Zobacz na wątku z Kozłówką tam jest żywopłot ,a u mnie gdzieś przy Muzeum Wsi Lubelskiej cięte formy z niego .To raczej nie graby .
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies