Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wersja mini mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Wersja mini mini

stychaz 16:21, 06 paź 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
albo zamiast trzmieliny ilex crenata "Golden Gem" on jest chyba trochę wyższy i zza obwódki wystawać powinien... żebym to ja się jeszcze zdecydować umiała
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Gardenarium 21:10, 06 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
stychaz napisał(a)




Doradźcie proszę


Za trzmieliną brązowy Carex buchannaniii.
Na kostkę drzewa lepiej wybrać bukszpan, trzmielinę także do cięcia, Ilex crenata "Golden Gem".
Cis nie bo może być potem problem z utrzymaniem małych rozmiarów kosztki.

Natomiast schodki koniecznie muszą być cisowe.

Ekranik bardzo tutaj moim zdaniem pasuje jako tło dla hortensji, bardziej niż bluszcz. Taki monolit bedzie lepszy niż płaskie liście, które się porozłażą poza prostokąt.

Ważne żeby bluszcz nazywał się Hedera helix.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stychaz 10:22, 07 paź 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Dziękuję bardzo Danusiu za rady

Schodki cisowe będą na 100 % tylko sądziłam, że w części "rabatowej" tez powinnam jakoś nawiązać do cisu i powtórzyć go.

Z tym ekranem to chyba poczekam do wiosny i zobaczę do czego uda mi się przekonać M i jak to będzie finansowo wyglądało. Bo wpadłam jeszcze na drastyczny pomysł przesunięcia donic do przodu i umieszczenia za nimi ekranu z cisu. To równałoby się kilkudniowej ciężkiej pracy ale co tam

Albo jeszcze lepiej pleksi za podwyższonymi rabatami a cis w pozostałych miejscach (za drzewkami). Muszę to przeliczyć i uzgodnić z M.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Pszczelarnia 15:01, 26 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj, bardzo mi się podoba Twoje założenie ogrodowe. I bardzo zaciekawiłam się tymi blachami przy rabatach. Możesz mi powiedzieć, jak one są wykonane i przez kogo? I to zdjęcie z drzewami z CHFS - zainspirowało mnie również i cenna uwaga, że one potrzebują tła.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
stychaz 16:57, 26 paź 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Witaj Ewo

A już miałam zacząć pisać, że przez chorobę zaniedbuje swój wątek

Te blachy to takie donice bez dna zrobione ze stali nierdzewnej. Jak są wykonane, to niestety nie wiem ale mój M twierdził, że są chyba zespawane. Zrobił mi to miły Pan, który posiada obok mnie firmę ślusarską. Robiłam we Wrocławiu kilka wycen czegoś takiego i u Niego wyszło najtaniej. Niektórzy chcieli 2 razy tyle !!!
Zaskoczyło mnie mile w Nim to, że w dzień jak przywieźli mi to jego pracownicy, zadzwonił i zapytał się czy się podoba i czy wszystko OK.

Wkopaliśmy to kilka cm w ziemię. Dodatkowo aby ziemia nie rozparła ich od środka są wzmocnione paskami stali, które łączą ze sobą dwie najdłuższe ściany.
Uffff ale się rozpisałam
____________________
Justyna - Wersja mini mini
justi 19:45, 05 lis 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Fajnie, że się rozpisałaś, miło się czyta. Jak tam zdrówko?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
noemi 20:03, 02 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Co słychać u Ciebie ? wiosna tuż tuż ?
____________________
ogród magdalenka
Gardenarium 20:10, 02 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciekawa jestem co planujesz, czy realizacja blisko?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
motylla 11:00, 15 mar 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Ogródek będzie - ba! już jest - piękny!!!!!!!!! Jestem pod ogromnym wrażeniem. Czasem myślę, że wolałabym mieć taki malutki niż swój trochę większy za to bez koncepcji. A rysunki - cudo
____________________
Małgosia - Na okrągło
stychaz 20:26, 27 mar 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Witam wszystkich serdecznie po zimowej przerwie
W trakcie ostatniego weekendu zrobiłam malutki rekonesans i podsumowałam co mi się ostało po zimie. Mianowicie przeżyło wszystko oprócz ślicznej róży i omżynów Dawida (ku mojej uciesze - ich "nieporządny" kształt niezbyt mi pasował. Z perspektywy czasu zauważyłam, że z całą pewnością wymienię trzmielinę na ostrokrzewa. Ich różowe przebarwienie średnio mi się podoba. Moje żurawki też niezbyt dały radę na słońcu i na razie są w opłakanym stanie.

Wygrabiłam trawę i już się nie mogę doczekać kiedy zakwitną forsycje żeby dalej ruszyć z trawnikiem.
Przycięłam moje hortensje, trawy i pozaglądałam we wszystkie kątki . Niestety czasu na pielęgnację i zajmowanie się ogródkiem mam coraz mniej, bo wróciłam po urlopie wychowawczym do pracy i mój dzień drastycznie się skurczył Teraz bardzo doceniam moją wersję mini.
,
Zaczęłam tez poszukiwać kostki na zrobienie obwódki dla trawnika. Zmęczyło mnie latanie z nożycami wokół moich 30 m2 Poza tym koła kosiarki (gdy podjeżdżaliśmy zbyt blisko) niszczyły nam donice stalowe. Wahałam się między dwoma kolorami szarym i grafitowym (dla kontrastu, grafitowe będą tez nowe donice). Na razie stanęło na szarym/siwym, ale ten grafitowy mnie kusi. Co byście doradzili???

W poniedziałek byliśmy w kilku punktach z kostką ale niestety dla nich sezon się jeszcze nie zaczął i kostki którą wybrałam niestety nie mięli. Jednakże udało mi się tam wypatrzyć śliczne sadzonki cisa (wszystkie kostki wyeksponowane są w zaaranżowanym ogródku) i w najbliższą sobotę/niedzielę mam zamiar wybrać się tam ponownie, gdyż wówczas ma być obecny ogrodnik, który być może da mi namiary na sklep gdzie zakupił takie sadzonki (były warte takiego zachodu).

Mimo wszystko jakieś zakupy wiosenne poczyniłam Z racji tego, że moje wszystkie osłonki rozsypały się drobny mak dzisiaj zamówiłam nowe tym razem z włókna szklanego. Mają dojść jutro, więc mam nadzieję, że będę miała się czym pochwalić

W przyszły weekend zaczynamy też polowanie na ikeowy parasol. Wiem, może dziwne że tak wcześnie ale w zeszłym roku gdy dzwoniłam w połowie sezonu to już się okazało, że parasoli brak i nowych dostaw nie będzie, bo wszystkie przyjeżdżają na początku sezonu a potem nic nie dowożą. Taką informację przynajmniej podała mi Pani w Ikei.

Ale się rozpisałam ufff jeszcze raz wiosennie pozdrawiam wszystkich odwiedzających


____________________
Justyna - Wersja mini mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies