Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wersja mini mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Wersja mini mini

stychaz 14:08, 25 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468



Czy aby osiągnąć takie schodki (chodzi mi o te niższe) posadzić obok siebie 2 sadzonki czy to będzie za gęsto? Mam sadzonki w doniczkach o średnicy 30 cm. Roślina ma ok 30 cm wys.No i nie wiem czy sadzić pojedynczo, przyciąć i ładnie się rozkrzewi, czy też w dwóch rządkach. Co radzicie?

Docelowo schodki cisowe mają mieć 50 cm szerokości
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Sebek 14:10, 25 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na dole ja bym posadził po dwie - ale u góry i tak te wielkie mają taką szerokość jak potrzebujesz - około
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
stychaz 15:19, 25 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Witaj Sebku

Chodzi mi o ta lewą stronę. Czyli wychodzi po 2. Jutro muszę jakoś dokupić resztę sadzonek i zaczynamy ryć

A to moje okazy zakupowe


____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 15:23, 25 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
zbigniew_gazda napisał(a)
Też obserwuję Twoje zmagania .Myślę że grabowym żywopłotem nie zawracaj sobie głowy. Nie zagęści się tak szczelnie. Na takiej małej powierzchni - roślinki powinny być "superowe" bo na nie nie wydasz całego majątku. Życzę jak najlepszych rozwiązań.


Witaj Zbyszku

Z grabu na żywopłot rezygnuję, postanowione.

Pozostają jeszcze rabaty. Wcześniej myślałam o pojedynczych okazach grabów przycinanych tak jak na żywopłot w kolumny i poprzetykanych trawą. Ale teraz zaczynam się zastanawiać czy z przodu rabatki nie zrobić przypadkiem obwódki cisowej a za nią hortensje limelight poprzetykane trawą o zielonych delikatnych liściach. Na płocie za rabata pokusić się o tło z bluszcza (gdzieś wyczytałam, ze jak ma przysłonięte korzenie to daje rade na słońcu).

Tylko, że wtedy zrobi mi się taka rabata kwiatowa...
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 15:29, 25 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
justi napisał(a)
Witaj. Polatałam sobie po Twoim mini ogródku. Malutki, ale uroczy. Jak już uda Ci się ustalić co i gdzie posadzisz, pomyśl jeszcze o 2-3 punktach podświetlających. Byłoby pięknie i nastrojowo. Mając tak mały ogród możesz też szukać w necie inspiracji z aranżowania tarasów. Najczęściej to projekty nowoczesne.
Życzę powodzenia.


Witaj Justi

Oświetlenie jak najbardziej ale raczej w przyszłym sezonie jak tylko uda mi się uporać z nasadzeniami

Dzięki za wsparcie
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 10:17, 26 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
o to to to chcę najlepiej już gotowe Dzięki
____________________
Justyna - Wersja mini mini
magnolia 10:24, 26 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624

Pozostają jeszcze rabaty. Wcześniej myślałam o pojedynczych okazach grabów przycinanych tak jak na żywopłot w kolumny i poprzetykanych trawą. Ale teraz zaczynam się zastanawiać czy z przodu rabatki nie zrobić przypadkiem obwódki cisowej a za nią hortensje limelight poprzetykane trawą o zielonych delikatnych liściach. Na płocie za rabata pokusić się o tło z bluszcza (gdzieś wyczytałam, ze jak ma przysłonięte korzenie to daje rade na słońcu).

Tylko, że wtedy zrobi mi się taka rabata kwiatowa...


Ta wersja bardziej mi się podoba. Owszem, będzie kwiatowo, ale monochromatycznie. Kwiaty Limelight są wielkie, aż przeskalowane do takiego maleńkiego ogrodu- będzie świetnie!
Jedyna wątpliwość jaką mam, to, czy nie będzie zbyt ciasno w tym maleństwie jak będzie takie masywne nasadzenie. Wrysuj to może z realną szerokością tych nasadzeń. Wiesz- żeby nie wyszły 'ściany' szerokości środka ogrodu
____________________
magnolia 10:32, 26 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Obejrzyj jeszcze inne odmiany hortensji wiechowatej- niższe, takie do 1.5 metra- np Uniqe lub Grat Star. Może też Ci się spodobają, a jednak sa mniejsze. Limelight to jednak ponad 2 metry, więc i szerokośc do tego większa
____________________
stychaz 16:39, 26 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
magnolia napisał(a)

.

Ta wersja bardziej mi się podoba. Owszem, będzie kwiatowo, ale monochromatycznie. Kwiaty Limelight są wielkie, aż przeskalowane do takiego maleńkiego ogrodu- będzie świetnie!
Jedyna wątpliwość jaką mam, to, czy nie będzie zbyt ciasno w tym maleństwie jak będzie takie masywne nasadzenie. Wrysuj to może z realną szerokością tych nasadzeń. Wiesz- żeby nie wyszły 'ściany' szerokości środka ogrodu


Cały dzień się z nią noszę i mi też coraz bardziej się podoba Cieszę się, że Tobie również.

Wieczorkiem pooglądam sobie Twoje propozycje.

Dziękuje bardzo
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 15:00, 30 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
No to się zdecydowałam

Dzięki Waszym podpowiedziom stanęło na cisach, hortensjach bombshell i trawach miskant morning light, silver stripe (mam nadzieję, że będzie w szkółce), prunus umbraculifera i dodatkowych bylinach które mam, czyli jeżówka purpurowa, krwawniki, orliki i werbenę patagońską (jak się ze mną ktoś podzieli )

Wczoraj posadziłam 30 sadzonek cisa i dzisiaj rąk nie czuję



____________________
Justyna - Wersja mini mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies