Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wersja mini mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Wersja mini mini

stychaz 15:03, 30 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
I przyszły dzisiaj moje bombshell-e Są duuuże, bez doniczki ok 80 cm. Niestety nie ma na nich suchych kwiatów ale mam nadzieję, że ucieszą mnie w przyszłym roku.



Niestety będą musiały poczekać w doniczkach do jutra
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 15:35, 30 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
I kilka ujęć:



mój nowy nabytek


Były jeszcze takie w kolorze kwiatów hortensji limelight (taki jakiś kremowo-zielony) i chyba następnym razem je wezmę. Były śliczne.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 15:37, 30 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 14:05, 06 paź 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Mój ogródek wygląda jak pobojowisko Część roślin posadzona, część czeka na posadzenie jak będą już inne a część czeka na oddanie.

Nabazgrałam dzisiaj takie coś:


i mam problemy:
1. z przodu rabatki chcę posadzić trzmielinę odmianę gold, za nią chciałam dać rządek czegoś co wysokość nie będzie przekraczała 30-40 cm i zielenią będzie kontrastowało z trzmieliną.
Moje pytanie wybrać bukszpana czy cisa?
Przy tarasie i schodach jest cis ale nie wiem czy strzyżeniem można go w ryzach ładnie utrzymać ciągle na tej samej wysokości? Nie chciałabym też wprowadzać zbyt wielu gatunków na takiej powierzchni.
Z tej samej rośliny chciałabym tez zrobić obwódki dla drzewek.

2.Ściana muszę mieć jakieś tło dla tej rabatki. Chyba, że przesadzam z tym "muszę" bo teraz wygląda ona koszmarnie marnie.
Na razie mimo palącego słońca jakie tam jest wsadziłam sadzonki bluszcza, tylko się zastanawiam czy wtedy nie będzie się tam za dużo działo. Na chwilę obecną rośnie tam winobluszcz trójklapowy. Jak bluszcz wypali, to winobluszcza wyeksmituję.

Co do bluszcza, to niestety nie wiem jaka to odmiana ale wygląda tak:


Dwie sadzonki bluszcza posadziłam też przy ścianach tarasu.

A może dać sobie spokój z tym tłem i poczekać aż rośliny się rozrosną...

Doradźcie proszę
____________________
Justyna - Wersja mini mini
popcorn 14:14, 06 paź 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj,
glosuje za bukszpanem, jego latwiej utrzymac na tej samej wysokosci niz cis - tak przynajmiej mi sie wydaje. No i nie widzialam nigdy obwodek drzewek z cisa... a z bukszpanu i owszem.

pozdrawiam!
Ps chcialabym tak ladnie bazgrolic...

____________________
Mój nowy ogródek
stychaz 14:23, 06 paź 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
A może w rabacie zrezygnować z trzmieliny i od razu dać bukszpana lub cisa wys 20-30 cm i to samo powtórzyć pod drzewkami...

Ratunku !!!
____________________
Justyna - Wersja mini mini
popcorn 14:35, 06 paź 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
I niej gatunkow tym lepiej, jednak trzmielina dalaby Ci zolta plame...
nie znam sie na tyle
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Limka 14:51, 06 paź 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
stychaz napisał(a)


Śliczne
____________________
Nasadzenia przed domem
Limka 14:56, 06 paź 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
stychaz napisał(a)
Mój ogródek wygląda jak pobojowisko Część roślin posadzona, część czeka na posadzenie jak będą już inne a część czeka na oddanie.

Nabazgrałam dzisiaj takie coś:


i mam problemy:
1. z przodu rabatki chcę posadzić trzmielinę odmianę gold, za nią chciałam dać rządek czegoś co wysokość nie będzie przekraczała 30-40 cm i zielenią będzie kontrastowało z trzmieliną.
Moje pytanie wybrać bukszpana czy cisa?
Przy tarasie i schodach jest cis ale nie wiem czy strzyżeniem można go w ryzach ładnie utrzymać ciągle na tej samej wysokości? Nie chciałabym też wprowadzać zbyt wielu gatunków na takiej powierzchni.
Z tej samej rośliny chciałabym tez zrobić obwódki dla drzewek.

2.Ściana muszę mieć jakieś tło dla tej rabatki. Chyba, że przesadzam z tym "muszę" bo teraz wygląda ona koszmarnie marnie.
Na razie mimo palącego słońca jakie tam jest wsadziłam sadzonki bluszcza, tylko się zastanawiam czy wtedy nie będzie się tam za dużo działo. Na chwilę obecną rośnie tam winobluszcz trójklapowy. Jak bluszcz wypali, to winobluszcza wyeksmituję.

Co do bluszcza, to niestety nie wiem jaka to odmiana ale wygląda tak:


Dwie sadzonki bluszcza posadziłam też przy ścianach tarasu.

A może dać sobie spokój z tym tłem i poczekać aż rośliny się rozrosną...

Doradźcie proszę



Ładnie to wymyśliłaś, tylko ten ekranik z prawej, między kulami na pniu jakoś mi nie pasi. Jeśli słońce na murze to chyba bluszcz nie poradzi sobie...
____________________
Nasadzenia przed domem
stychaz 15:34, 06 paź 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Popcarol, Limka dziękuję za rady

No właśnie z tym bluszczem, to stwierdziłam jak przeżyje to będzie a jak się nie sprawdzi, to będę myśleć dalej i wstawię sobie ekran z pleksi

Co do obwódki to poczekam może ktoś ma jeszcze doświadczenie z prowadzeniem cisa na takiej małej wysokości.

A z trzmieliną mam nowy pomysł , powtykam ją wokół miskantów, będzie weselej i nie będzie pustych miejsc na wiosnę (ukryją się tam liście cebulowych)
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies