Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wersja mini mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Wersja mini mini

stychaz 00:47, 24 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Ciągle się waham grab czy cis?

Trochę się boję, że na tak małej powierzchni za kilka lat konary będą bardzo dominujące. Nie wiem tez czy udałoby mi się osiągnąć zgrabne prostopadłościany przy pomocy grabu. Docelowo przeznaczam na każdego z nich (prostopadłościana) tylko ok 60 cm.

I co tu zrobić ??? Poradźcie

Mimo wszystko buk mnie strasznie kusi. Chyba, że wymieszać... mam nadzieję, że Danusia mnie nie skrzyczy

Żywopłot zrobić z cisa a "kolumny" z pojedynczych egzemplarzy grabu i ciąć i ciąć...
____________________
Justyna - Wersja mini mini
malkul 11:40, 24 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
stychaz przyszłam z rewizyta i jestem mile zaskoczona twoimi pomysłami i umiejętnością rysowania. Mimo, że miały ogródeczek to czuję nosem że będzie pięknie. Bedę podglądać i pozrawiam serdecznie.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
stychaz 15:54, 24 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Witam, witam

Mam nadzieję, że będzie pięknie
Muszę się poprawić kolumny będą z grabu (nie z buka, one ciągle mi się mieszają).

Niestety wyprawy do szkółki nie było, bo w domu mam szpital ale zrobiłam małą rewizję niewielkiego centrum ogrodniczego w pobliżu i ... nabyłam cisiki w sam ras na żywopłocik wokół RH.

Mają też duże cisy (wydają mi się nawet ładne) o wysokości ok 120 cm.
Czy wydaje się Wam, że cena 120 zł to dużo za taki okaz?

Jak sądzicie brać czy szukać dalej?

ps. nabyłam też hortensję limelight, taką po przejściach ale co tam na wiosnę będzie super

Widziałam też takie olbrzymie okazy tej hortensji, były boooooskie. Myślałam, że ta odmiana ma tylko zielono białe kwiaty a te miały takie delikatnie różowe. Już zaczynam myśleć jak by tu ją na wiosnę wkomponować na mój taras. Tylko trochę droga była
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 15:55, 24 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Wybaczcie ale zdjęcia jutro. Lecę kurować siebie i innych
____________________
Justyna - Wersja mini mini
noemi 19:59, 24 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Witaj na forum bardzo ładnie rysujesz podziwiam takie talenty , a ogródek będziesz miała super pomysły fajne, bardzo podoba mi się ten żywopłot z cisów, będzie uroczo, przy tak bliskim sąsiectwie ważne są takie parawany, a do tego cis jest taki szlachetny i ma piękny odcień zieleni. A w którym centrum ogrodniczym nabyłaś hortensje, ja objeździłam cały Wrocław i w końcu zamówiłam przez internet.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla całej rodzinki
____________________
ogród magdalenka
GabiK 21:11, 24 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Bardzo fajne te Twoje pomysły, będzie piękny mini ogródek. A Limelight zróżowiała "ze starości" - one zmieniają tak kolor w miarę przekwitania.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
stychaz 22:26, 24 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Witam serdecznie

Parawanik z cisów będzie jak poświdruję jeszcze mojego M
Noemi co do hortensji, to przy ul Kosmonautów jest takie centrum, co prawda większość rzeczy im tam umiera (niestety) ale czasami można coś fajnego upolować a nawet się potargować

Jeżeli chodzi o zakupy internetowe, to czy mogłabyś podesłać mi n PW namiary na sklep w jakim kupowałaś, jeżeli go oczywiście polecasz. Kilka razy nacięłam się na sprzedaż wysyłkową i z wielką ostrożnością ja zaczynam stosować.

Gabik - to mi się te "stare" najbardziej podobają
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 22:49, 24 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Jeszcze kilka moich inspiracji

balustrada z cisa

cis i lawenda

schody

i takie fajne klocki


Źródło: www.gardenbuilders.co.uk
____________________
Justyna - Wersja mini mini
justi 23:36, 24 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj. Polatałam sobie po Twoim mini ogródku. Malutki, ale uroczy. Jak już uda Ci się ustalić co i gdzie posadzisz, pomyśl jeszcze o 2-3 punktach podświetlających. Byłoby pięknie i nastrojowo. Mając tak mały ogród możesz też szukać w necie inspiracji z aranżowania tarasów. Najczęściej to projekty nowoczesne.
Życzę powodzenia.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
zbigniew_gazda 08:36, 25 wrz 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Też obserwuję Twoje zmagania .Myślę że grabowym żywopłotem nie zawracaj sobie głowy. Nie zagęści się tak szczelnie. Na takiej małej powierzchni - roślinki powinny być "superowe" bo na nie nie wydasz całego majątku. Życzę jak najlepszych rozwiązań.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies