Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wersja mini mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Wersja mini mini

stychaz 20:58, 23 sie 2016


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
anna_t napisał(a)
u mnie problemem poza mszycami jest sluzownica..mydło na nią podziała jak myslisz? psikałam wkońcu chemią, teraz musze powtórzyc bo znowy listki w przeswity :/


Doczytałam o śluzownicy ale niestety/stety nie mam z nią doświadczenia. Podejrzewam, że ona może być trochę za duża na uśmiercenie mydłem, ale warto przetestować.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 21:00, 23 sie 2016


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
gusiarz napisał(a)
... "w sumie" nie napiszę, bo chodzi o mnożenie ... to róże rosną u Ciebie na 3,75m2
Róż w tym roku wcale nie nawoziłam!!! Rosną sobie i kwitną całkiem ładnie oprócz luisek . Nawet mszycy nie miały tego roku... Choróbsko jednak złapały wczesną wiosną... wyczytałam, że miedzianem trzeba ja pryskać już jesienią po ogołoceniu z liści.. i ziemię wokół również. Dziękuję Ci baaaardzo za czas


Nie ma sprawy myślę, że coś w tym nawożeniu też musi być. Wczoraj doczytałam, że nienawożone też są bardziej podatne na choroby.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Madzenka 22:28, 23 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
A ja się zapytowuje gdzie fotki tych 15 róz na 5 m2????



Ps. W tym roku wredne , wilgotne, nieprzewiewne lato. Mus miedzianem pózna jesienia iw czesne wiosna oprysk zrobic
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
stychaz 07:09, 24 sie 2016


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Marzenko, od X-czasu sie zbieram z fotką ale pozostało mi jeszcze seslerię tam dorzucić i ciut rabatkę powiększyć pod pretekstem robienia kancika.

Ogłoszenie parafialne - czy ktoś słyszał o firmie, która umie kłaść we Wro beton architektoniczny? Jeśli tak, to proszę namiary na prv.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
gusiarz 21:23, 24 sie 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Czyli dobrze czytałam o miedzianie jesienie... I właśnie miałam pytać o fotki tych twoich róż... w całości i bez kadrowania... Czym poprzetykane masz róże Justynko? O seslerii też dumałam... tym bardziej, że ładnie mi się pod dereniami rozrosła... Mam ochotę na zmiany na różance Pokaż koniecznie z seslerią... będę miała od kogo zgapiać
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
stychaz 21:02, 25 sie 2016


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Zdjęcia skombinuję w weekend (jeśli nie wyjadę). W różach jest śmiałek. Zdecydowanie straciłam cierpliwość do stipy.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
gierczusia 15:01, 28 sie 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Za pomoc w kwestii ślusarza dziękuję szukam i szukam a Szefowa po prostu poleciła kastrę budowlaną .. A ja nierdzewka..echhhh
Fajnie ,że się załapałam na różane kwestie to mnie teraz baardzo ciekawi
Ps.o fusach nie wiedziałam
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
stychaz 15:32, 28 sie 2016


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Ja nawet nie wiedziałam co to jest kastra hmmm, gdyby były dostępne takie wąskie i długi, to byłoby super.

Masz u siebie doprowadzone wyjście na wodę i prąd? mi się też marzy ciągle rynna z wodą
https://pl.pinterest.com/pin/305541155944581236/
https://pl.pinterest.com/pin/305541155940822136/

dodatkowo była zawsze też rozdarta pomiędzy rynną z wodą a paleniskiem. Chociaż to pierwsze chyba bardziej do mnie przemawia.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
gusiarz 19:13, 29 sie 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
... tuptam z niecierpliwością w oczekiwaniu na fotki różane... i kadry rozległe poproszę... bo nie wiem co u Ciebie Justynko jak usytuowane, po wszystkich zmianach

w mojej ściance wodnej nie mam wyjścia z wodą... i niestety muszę węża rozwijać do uzupełnień, co w czasie upałów jest częste
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
anna_t 14:22, 13 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Justyna doszkalam z cisów i znalazlam Twój wpis
stychaz napisał(a)
To znowu ja z moimi pytaniami odnośnie cisa

Zaszalałam i wczoraj posadziłam 30 sadzonek i dzisiaj ledwo się ruszam
Idąc za radami upychałąm sadzonki tak blisko jak tylko się dało (posadziłam po 2 obok siebie)





Jak sądzicie przycinać go jeszcze teraz czy dać spokój i zrobić to na wiosnę?
Jeżeli przycinać, to na jakiej wysokości? Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi

pokazesz te kostki jak wygladają dzisiaj? jaką odmianę kupowalas wtedy?baccata?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies