Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wersja mini mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Wersja mini mini

stychaz 10:56, 23 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Uff, Danusiu skoro radzisz aby nie przestawiać rabatek, to z chęcią się zastosuję, bo one są wkopane w ziemię i trochę byłoby to pracochłonne ale w takim razie koncepcja ze ścianą z prunusa i trawy dała w łeb. Chyba, że posadzić 2 wiśnie w narożnikach, tylko co wtedy w rabatach. Chciałabym jakieś fajne pionowe akcenty wymieszane z trawami. Wcześniej stawiałam na trzmieliny szczepione na pniu ale one tak strasznie wolno rosną a ja jestem z tych niecierpliwych
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 11:01, 23 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Rozważałam tez migdałki na kijach ale one średnio do mnie przemawiają.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 11:07, 23 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Co do żywopłotu, to raczej bluszcz nie da rady, gdyż mam tutaj prawie cały dzień patelnię. Chyba postawię na graba (mimo, że liściasty), bo cis ma chyba trujące jagody a moje "cudaki" biorą niektóre jagódki do buzi. No i cis strasznie wolno rośnie, chyba że w szkółce będą takie troszkę podrośnięte.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 11:09, 23 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Te części żywopłotu od strony sąsiadów chętnie bym go poprzeplatała z miskantem, tak aby nie zamykać się aż tak szczelnie. Co o tym sądzicie?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
magnolia 11:39, 23 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
A może wzdłuz ogrodzenia posadzić pnącze- hedera byłaby najlepsza ( jeśli tylko nie pali tam słońce to wytrzyma- możesz spróbować), a przed nią miskanty. Pas miskantów po prawej obok donicy i dalej wzdłuż prawego ogrodzenia. Odmiana nie z tych najwyższych, jakiś średniak. Drzewo typu Prunus Umabraculifera, albo 1 Robinia Umbraculifera tez by grało- w trawie przed miaksntami w prawym rogu, albo może miedzy donicami w lewym rogu by się zmięściło.
Po lewej wzdłuz ogrodzenia jakieś ładne jednorodne krzewy- jaśminowce Belle Etoile, albo hortensje wiechowate. Albo tam grab = żywopołt, ale ja bym go tam posadziła 1-2 sztuki i prowadziła na bardzo płasko, ale za to z szerokimi ramionami- wtedy to wygląda świetnie, wyraziście.
Migdałki są krótkowieczne i chorowite
____________________
stychaz 12:00, 23 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Dzięki magnolia, właśnie opracowuję nowy rzut. Bluszcz odpada, bo raczej nie przeżyje. Pójdę chyba w cisa albo graba strzyżonego w prostopadłościany, tak aby nawiązać do rabatek.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Martek 12:35, 23 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Witaj ,tak sobie zajrzałam i czytam ...Bardzo fajnie to wygląda z balkonu patrząc .
Mała ,ale ważna uwaga.Zastosowałaś rabaty ze stali ponieważ dzieci jadły liście .Cisy są fantastyczne ,ale bardzo trujące i listeczki i owoce ,wszystko.To tylko ,żebyś wiedziała,a ja nie przeczytała bez przypomnienia ci o tym
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
stychaz 13:00, 23 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
A o to i nowy pomysł

____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 13:05, 23 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Witaj Martek

Wiem, że trujący, tylko że ten cis wygląda wspaniale jako forma strzyżona. Może jednak się skuszę...i będę ich ogródkowym żandarmem Kiedyś przestaną zrywać liście. Gorzej z jagódkami. Chyba, że takie strzyżone formy nie zawiązują jagód.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
stychaz 13:07, 23 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
A to pomysł na żywopłocik


Stopniowane strzyżenie po obu stronach. Tylko z drugiej strony przy schodach chyba aż się prosi o symetrię względem cięcia z drugiej strony.

No i chyba z grabu, to nie wyczaruję czegoś takiego...
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies