Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 15:07, 07 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Roocika napisał(a)
Basiu jak Ty ładnie opisujesz swój ogródek Ja też polubiłam hosty ale na razie nie mam gdzie sadzić.

Na szczęście trawa nie zając i nie ucieknie U nas też często brak mocy przerobowych na koszenie.


Zobaczę co mi z tego wyjdzie, bo ostatnio chodziłam po ogrodzie i sadziłam hosty w różnych miejscach, niekoniecznie na rabatach przychodzę z pracy a na schodach taki prezent od sąsiadki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 21:22, 07 cze 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Ogród zachwyca w każdym zakątku. A czerwony łubin przepiękny widzę go dopiero u Ciebie. Basiu oświeć mnie jak w Googlach identyfikować rośliny mając tylko fotkę.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 22:36, 07 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Rumianka napisał(a)
Ogród zachwyca w każdym zakątku. A czerwony łubin przepiękny widzę go dopiero u Ciebie. Basiu oświeć mnie jak w Googlach identyfikować rośliny mając tylko fotkę.


Napisałam Ci małą ściągę jak to robić a łubin bedę napewno chciała zebrać nasionka, tylko jestem ciekawa czy z nasion będzie taki sam kolor? one chyba nie do końca powtarzają kolory?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 22:54, 07 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Basieksp napisał(a)


To chyba największy konar w naszym ogrodzie, to był taki bardzo duży pień dębowy, pusty w środku, kilka ładnych lat stał pionowo, ale czas zrobił swoje i teraz jest tylko połowa, ale taki też mi się podoba

Tak było teraz na jego miejscu stoi wędzarnia




Piękny
U mnie też jeden konar stracił swój kawałek. Ale nie z powodu upływu lat, tylko psiej zabawy .
Moja siostra ma u siebie fotel w ogrodzie zrobiony z pnia. Szwagier musiał go ciężarówką przywieźć i wyciągali go z sąsiadem za pomocą ciągnika z kontenera .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 23:10, 07 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Agatorek napisał(a)


Piękny
U mnie też jeden konar stracił swój kawałek. Ale nie z powodu upływu lat, tylko psiej zabawy .
Moja siostra ma u siebie fotel w ogrodzie zrobiony z pnia. Szwagier musiał go ciężarówką przywieźć i wyciągali go z sąsiadem za pomocą ciągnika z kontenera .


Takie mniejsze też czasami
u mnie z jakiś powodów się zmniejszają, a te małe to nawet gubią się a ten dostałam od znajomego, przeprowadzał się, konar był przywieziony na T-4, i w 4 osoby go targaliśmy do ogrodu, teraz trochę spróchniał i jest go dużo mniej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:31, 07 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Basieksp napisał(a)


Ja miałam bardzo ładne hebe, taki spory krzaczek, rósł sobie bez problemów wiele lat, nic z nim nie robiłam na zimę, aż jednej zimy mi zmarzł, zostały dwie gałązki, ale szkoda mi go było i przesadziłam te dwie gałązki na ten skalniak ala japoński i tam już trzeci chyba rok rośnie sobie, dosadziłam mu towarzysza i są, ja nie okrywam ich na zimę, bo każdą włuknine Aza i tak mi zrywa i tym robi więcej szkód, także muszą sobie radzić same ale ogólnie one bardzo wolno rosną u mnie i mam je w półcieniu

Specjalnie nie zachęciłaś Ale hebe nie skreślam w tej sytuacji tak na amen
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
anabuko1 08:27, 08 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Basieksp napisał(a)


To chyba największy konar w naszym ogrodzie, to był taki bardzo duży pień dębowy, pusty w środku, kilka ładnych lat stał pionowo, ale czas zrobił swoje i teraz jest tylko połowa, ale taki też mi się podoba

Tak było teraz na jego miejscu stoi wędzarnia



Bardzo podoba mi się ten pień i kompozycja kwiatowa .
Super!!
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 08:28, 08 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Basieksp napisał(a)


Zobaczę co mi z tego wyjdzie, bo ostatnio chodziłam po ogrodzie i sadziłam hosty w różnych miejscach, niekoniecznie na rabatach przychodzę z pracy a na schodach taki prezent od sąsiadki

No proszę, jakie miłe, fajne prezenty
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Basieksp 08:35, 08 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Magara napisał(a)

Specjalnie nie zachęciłaś Ale hebe nie skreślam w tej sytuacji tak na amen


Tak wyglądało moje hebe dawniej, ten okrągły krzaczek na środku.

A teraz wygląda tak, dwie gałązki zostały nie przybiera na masie, ale teraz akurat kwitnie



____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 08:37, 08 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
anabuko1 napisał(a)

No proszę, jakie miłe, fajne prezenty


Ja już wcześniej dostałam kilka host od tej sąsiadki, a te były tak bez zapowiedzi
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies