Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 09:53, 04 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
Magara napisał(a)
Basia, gradu współczuję Nas oszczędziło.
Jeżówki i czosnki główkowate u Ciebie dużo szybciej niż u mnie.
Choć mi się do jeżówek specjalnie nie śpieszy - jak są jeżówki to już pełnia lata, jak nic A przecież tak niedawno wiosna była
Wędzarnia, eh. Pachnie na odległość Z wędzonych mięs, wędlin, kiełbas i całej wędzonej reszty najbardziej lubię zapach


Jeżówki dopiero pojedyńcze zaczynają, ale masz racje, to znak, że wiosna minęła, dla mnie takim wyznacznikiem jest też jak śliwki dojrzewają, to za chwilę żniwa, wykopki, jesień, ale ona też potrafi być ładna co do wędlin to my przeważnie w dwójkę je zajadamy, syn od wielu lat mięsa nie jada, córka emigruje
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 09:57, 04 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
Agatorek napisał(a)
Basiu, Twój mąż to chyba jakieś czary odprawia nad warzywami. Piękne i już ogórki? Pomidory? Na widok wędlin i kiełbas też mi ślinka pociekła

Dobrze, że nie mieliście dużych strat po gradobiciu.
Na ostatnich fotkach widać, że bardzo gęsto już u Ciebie pięknie.


W tych skrzyniach rosną jak głupie ale tam świeża ziemia, kompost, mają same dobroci a wczoraj między skrzyniami spacerował brązowy ślimak golus, kurczę cały czas się cieszyłam, że u nas ich nie ma może taki jeden się zaplątał z tą kupną ziemią, mam nadzieję
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 10:00, 04 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
Roocika napisał(a)


O jacie ale pyszka.

Mam nadzieję, że grad nie nabroił.


No pochwalę się, że smaczne wyszły A grad na szczęście małe szkody zrobił, trochę rośliny podziurawił, niektórym czubki połamał ale nie jest źle
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
malgorzataka... 21:11, 04 lip 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Basia ostało się co jeszcze z Waszych wędzonek bo bym się poczęstowała.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Alija 10:01, 05 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
Basieksp napisał(a)
I jeszcze takie






Basiu, pięknie, kolorowo, świeżo, cudnie. Ale co wędzonka, to wędzonka, wszystkim narobiłaś smaku ,
czuję ten zapach.
A u nas deszczu nadal nie ma, a miało padać od rana.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 11:16, 05 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
malgorzatakarpacz napisał(a)
Basia ostało się co jeszcze z Waszych wędzonek bo bym się poczęstowała.


Zostało ale znika
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:20, 05 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
Alija napisał(a)


Basiu, pięknie, kolorowo, świeżo, cudnie. Ale co wędzonka, to wędzonka, wszystkim narobiłaś smaku ,
czuję ten zapach.
A u nas deszczu nadal nie ma, a miało padać od rana.


My praktycznie nie kupujemy wędlin, już od jakiegoś czasu Co do deszczu ma dziś padać na południu, nawet mocno, trzymam kciuki, za deszcz u Was bo u nas jest dość mokro, narazie jest ok
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
malgorzataka... 13:48, 05 lip 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Basia u mnie na 65 str. mego wątku jest propozycja dla Ciebie ,mam faworyta w Twoim ogrodzie jeśli masz ochotę na rzeczone <machniom>--chyba że mi powiesz gdzie kupiłaś to sobie zamówię,chodzi mi o rabarbar palczasty.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Basieksp 14:07, 05 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
malgorzatakarpacz napisał(a)
Basia u mnie na 65 str. mego wątku jest propozycja dla Ciebie ,mam faworyta w Twoim ogrodzie jeśli masz ochotę na rzeczone <machniom>--chyba że mi powiesz gdzie kupiłaś to sobie zamówię,chodzi mi o rabarbar palczasty.


Rabarbar dłoniasty zamawiałam poprostu na allegro w maju, ładnie sobie rośnie, chaber też tylko wcześniej, zawsze wybieram dostawcę takiego, który ma dobre opinie i czesto smarta, tylko nie wiem czy teraz nie jest trochę za gorąco na zamawianie przez internet, przesyłki jednak idą kilka dni.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 21:59, 05 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
malgorzatakarpacz napisał(a)
Basia u mnie na 65 str. mego wątku jest propozycja dla Ciebie ,mam faworyta w Twoim ogrodzie jeśli masz ochotę na rzeczone <machniom>--chyba że mi powiesz gdzie kupiłaś to sobie zamówię,chodzi mi o rabarbar palczasty.


Takie to nasionka dało

____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies