Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 15:29, 13 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Taka roślinka sobie rosła w lesie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 19:24, 14 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Tymczasem robię zaprawy, gruszki i węgierki, tak na przemian to tylko dzisiejsze zbiory, trochę już jest zaprawionych i ususzonych, a na drzewie jeszcze sporo gruszek, z węgierkami podobnie, ale to dobrze, lubię i gruszki i węgierki





____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 20:13, 14 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Może się kiedyś doczekam takich zbiorów
Co prócz suszenia robisz z gruszek?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 20:48, 14 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
antracyt napisał(a)
Może się kiedyś doczekam takich zbiorów
Co prócz suszenia robisz z gruszek?


Właściwie to z gruszek kompot, suszone i pierwszy raz zrobiłam dżem tak na próbę, nie miałam jakiegoś przepisu i dodałam trochę cukru waniliowego, gaździki i sok z cytryny, no i cukier ale wiem, że z węgierek jest smaczniejsza
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anpi 21:18, 14 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Basiu, ale Ci marchewy porosły, podlewałaś?
Gruszeczki, śliweczki- mniam! Dżem śliwkowy, mój ulubiony!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Magara 00:00, 15 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Basia, gruszki - uwielbiam
Nie mam ani jednej gruszy (poza dziczką), żałuję strasznie. Jakie masz odmiany posadzone?
Jak sadziliśmy drzewka w naszym mini sadzie czytałam o gruszach ale wyszło mi, że problematyczne są z zapylaniem. Może źle zrobiłam, że nie zgłębiłam tematu i odpuściłam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 06:53, 15 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Basieksp napisał(a)


Właściwie to z gruszek kompot, suszone i pierwszy raz zrobiłam dżem tak na próbę, nie miałam jakiegoś przepisu i dodałam trochę cukru waniliowego, gaździki i sok z cytryny, no i cukier ale wiem, że z węgierek jest smaczniejsza

Ciekawe czy z dżemu będziesz zadowolona Ja bardzo lubię takie wytrawne gruszki z goździkami podawane do mięsa. Niestety nie potrafię ich zrobić, tzn dobrych proporcji złapać, żeby nie były ani za bardzo ani za mało goździkowe.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 12:28, 15 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
anpi napisał(a)
Basiu, ale Ci marchewy porosły, podlewałaś?
Gruszeczki, śliweczki- mniam! Dżem śliwkowy, mój ulubiony!


Warzywnik był podlewany, na szczęście starczało deszczówki na warzywnik i tunel, ogród częściowo też ale niektóre rabaty miały trochę gorzej, ale teraz jest już ładnie mokro
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 12:34, 15 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Magara napisał(a)
Basia, gruszki - uwielbiam
Nie mam ani jednej gruszy (poza dziczką), żałuję strasznie. Jakie masz odmiany posadzone?
Jak sadziliśmy drzewka w naszym mini sadzie czytałam o gruszach ale wyszło mi, że problematyczne są z zapylaniem. Może źle zrobiłam, że nie zgłębiłam tematu i odpuściłam


Też mamy taki raczej mini sad, wszystko upchane, ale daje radę Napewno to klapsa, dokładne nazwy muszę odszukać w zapiskach, mamy dwie, chyba muszą być dwie by się wzajemnie zapylały, owocują tak co drugi rok, w zeszłym było tylko trochę do zjedzenia a w tym jest ich bardzo dużo. Trochę łapią rdzę gruszy, ale w tym roku dużo mniej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 12:38, 15 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
antracyt napisał(a)

Ciekawe czy z dżemu będziesz zadowolona Ja bardzo lubię takie wytrawne gruszki z goździkami podawane do mięsa. Niestety nie potrafię ich zrobić, tzn dobrych proporcji złapać, żeby nie były ani za bardzo ani za mało goździkowe.


Dziś znalazłam taki przepis na śliwki w zalewie octowej, zobaczę, może coś zrobię a widzisz, przypomniałaś mi o pieczeni, zawsze robiłam w piekarniku i jako dodatek konfitury z żurawiny lub z czarnej porzeczki, a może coś upiekę i do tego gruszki?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies