Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

antracyt 13:59, 15 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Mężaty bardzo często do pieczeni(do pieczenia) dodaje jabłka lub gruszki pokrojone w ćwiartki. Pychota
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 23:46, 15 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Basieksp napisał(a)


Też mamy taki raczej mini sad, wszystko upchane, ale daje radę Napewno to klapsa, dokładne nazwy muszę odszukać w zapiskach, mamy dwie, chyba muszą być dwie by się wzajemnie zapylały, owocują tak co drugi rok, w zeszłym było tylko trochę do zjedzenia a w tym jest ich bardzo dużo. Trochę łapią rdzę gruszy, ale w tym roku dużo mniej

Właśnie tak kojarzę, że muszą być dwie, przy czym przy gruszach ma znaczenie, która z którą się zapyla Fajnie mieć własne gruszki

Ja dziś dla odmiany buraki z papryką do słoików robiłam
Moje buraki mi nie wyrosły za bardzo (zakładam, że to przez obornik dany jesienią, za którym korzeniowe chyba nie przepadają). Niezależnie od niepowodzenia stwierdziłam, że szkoda na buraki miejsca w skrzyniach. Długo rosną, miejsce zajmują, a jak przychodzi czas na ich przetworzenie to na rynku są tanie. Wiadomo, nie to co swoje, ale te kilka kilogramów nie robi
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Alija 17:03, 16 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Basieksp napisał(a)
Tymczasem robię zaprawy, gruszki i węgierki, tak na przemian to tylko dzisiejsze zbiory, trochę już jest zaprawionych i ususzonych, a na drzewie jeszcze sporo gruszek, z węgierkami podobnie, ale to dobrze, lubię i gruszki i węgierki




Piękne gruszeczki, mniam. U nas w tym roku niestety się nie udały.
Węgierki, jak dla mnie to najlepsze śliwki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 10:52, 17 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Dziś zerwałam śliwki i zebrałam gruszki gruszki już takie pojedyńcze wiszą jeszcze na drzewach, ale śliwek jest jeszcze bardzo dużo, dosłownie gałęzie oblepiona, oberwalam tylko to co sięgnęłam beż drabinki
Spadło też kilka jabłek, zrobię z nich marmoladę






Winogron też chyba nie damy radę zjeść, coś muszę z nich zrobić, może sok?


____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:09, 17 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Robię kompoty, marmoladę i suszymy gruszki i węgierki , śliwki będę też mrozić
Dojdą jeszcze buraczki i jalbka cieszę się bo tak jakoś zawsze jestem spokoja i zadowolona jak zaprawy są przed zimą mało mam ogórków kiszonych w tym roku.

Tyle już mam, cztery półki już zapełnione, zawsze na tym się kończyło, a wtym sezonie to dopiero półmetek moich zapraw



Tu gruszki suszone, kolejne na suszarce tylko grzybów suszonych brak



I marmolada w trakcie robienia



A w tym tygodniu mam jeszcze w planach nazrywać czarny bez na sok
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 11:11, 17 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Z winogron chciałam eksperymentalnie zrobić rodzynki z suszu, ale trochę mnie przystopowała duża wilgoć w owocach. Za to jabłka suszone są super, suszę do momentu pękania, zamykam po wystudzeniu w wielki słój.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 11:12, 17 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Alija napisał(a)

Piękne gruszeczki, mniam. U nas w tym roku niestety się nie udały.
Węgierki, jak dla mnie to najlepsze śliwki.


U nas gruszki tak co drugi rok obficie owocują i w tym akurat jest ich masa, żałuję tylko że tych naszych nie da się zbyt długo przechowywać, bo bardzo smaczne są, no trudno, trzeba się nimi cieszyć teraz a zimą będą kompoty
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:19, 17 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Kordina napisał(a)
Z winogron chciałam eksperymentalnie zrobić rodzynki z suszu, ale trochę mnie przystopowała duża wilgoć w owocach. Za to jabłka suszone są super, suszę do momentu pękania, zamykam po wystudzeniu w wielki słój.


Jabłka suszyłam w zaszłym roku, super wyszły, nawet smaczniejsze niż gruszki a winogrona to nie wiem, u nas tak same soki to średnio, ja wolę komot, może namówię eM żeby jakąś nalewkę zrobił, tylko z nalewkami i nas też różnie, robimy, robimy, robimy, nie za dużo ich pijemy, no i tym sposobem mamy ich spory zapas
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:52, 17 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
A na parapecie kaktusik



____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 16:27, 17 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Tymczasem na grzybach zaczynają się, jest ładnie mokro, i tak trzy prawdziwki, podgrzybki, brzozaki i nawet kilka kurek







____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies