Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 22:44, 01 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
gogo napisał(a)
Och, jakie super grzybobranie, a ten wielkirewelacja, że nie robaczywy
Jako dziecko chodziłam z Tatą na grzyby, uczył mnie, które dobre, ale jakoś wiedza u mnie nie została i nie zbieram.
Ale kanie i maślaki bym rozpoznała

A te czerwone chętnie bym zaprosiła na trawnik, żeby zdobiły, są piękne


Te czerwone muchory zawsze takie ładne, bajkowe
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:15, 01 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
A grzybobranie jak?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 23:25, 01 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Magara napisał(a)
A grzybobranie jak?


Dziś bez grzybobrania wczoraj musieliśmy mojego agenta wywieźć do Sopotu, a żeby nikt nie widział co i jak, to wracaliśmy późno w nocy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:55, 01 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Aaaa, jak takie operacje to wiadoma sprawa
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 08:38, 02 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Magara napisał(a)
Aaaa, jak takie operacje to wiadoma sprawa

Niech się jeszcze doszkoli
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
LIDKA 15:21, 02 paź 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6851
Ja nie jem grzybów bo sie nie znam. Jak mama żyła i zbierała albo sprawdzała to co ja nazbierałam to jadłam.
Nikomu nie ufam w tej sprawie bo wątroby mi nikt nie odda z powodu rzadkiej grupy krwi a koner grzybów ponocć myli się tylko raz.

Basiu bardzo urokliwe Twoje cieniste zakątki są. Podobają mi się.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Basieksp 19:05, 02 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
LIDKA napisał(a)
Ja nie jem grzybów bo sie nie znam. Jak mama żyła i zbierała albo sprawdzała to co ja nazbierałam to jadłam.
Nikomu nie ufam w tej sprawie bo wątroby mi nikt nie odda z powodu rzadkiej grupy krwi a koner grzybów ponocć myli się tylko raz.

Basiu bardzo urokliwe Twoje cieniste zakątki są. Podobają mi się.


Dlatego ja nie jem grzybów, których nie jestem pewna, czasami nawet te jadalne lądują na śmietniku, lepiej nie ryzykować, ja też mam rzadką grupę krwi, bo ujemny Rh ale nigdy nie myślałam pod tym kątem, trochę daje to do myślenia.
Cieszę się, że moje zakątki Ci się podobają o tej porze roku są chyba najładniejsze w mojej ocenie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
tulucy 19:15, 02 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja jem tylko te, które sama zbieram albo przynajmniej obieram. I tylko rurkowe. W sumie to tylko podgrzybki, prawdziwki, o ile się trafią i maślaki. Koźlarzy wieki nie widziałam.
Kiedyś byłam bardziej odważna, zbierałam też dużo gąsek. Teraz żadnej blaszki nie wezmę.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Basieksp 19:56, 02 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
tulucy napisał(a)
Ja jem tylko te, które sama zbieram albo przynajmniej obieram. I tylko rurkowe. W sumie to tylko podgrzybki, prawdziwki, o ile się trafią i maślaki. Koźlarzy wieki nie widziałam.
Kiedyś byłam bardziej odważna, zbierałam też dużo gąsek. Teraz żadnej blaszki nie wezmę.


Ja zbieram gąski i kurki z blaszkowatych, ale gąski tylko te zielone żółte, tych szarych nie zbieram. I też muszę je widzieć jak rosły. No i mój syn i córka, tak do 6 roku życia leśnych grzybów nie jadły i zostało im to do teraz, czasami zjedzą jedynie kanie, kurki i gąski Córka to nawet z bigosu grzyby wybiera Zawsze trudno mi zrozumieć, że gdzieś jakieś małe dziecko otruło się grzybami, akurat według mnie dzieci nie muszą i nie powinny jeść leśnych grzybów.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
tulucy 21:30, 02 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Moje z grzybów to pieczarki i też nie zawsze. Kani w życiu nie zjadłam i nie robiłam. I nie zamierzam. Choć osobiście mam wrażenie, że do sromotnika to bardziej gąska siwa jest podobna jak kania... Kania może do jakiegoś innego muchomora. Kiedyś wnikliwie studiowałam atlas grzybów. Praktyki uczył mnie starszy brat cioteczny, odkąd mogłam za nim do lasu biegać.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies