Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Alija 21:37, 05 paź 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Basieksp napisał(a)


Mamy dwa, jeden ma owoce, drugi nie, ale on dopiero zaczyna owocować, bo w zeszłym roku miał zaledwie kilka owoców, teraz trochę więcej, ale nie jest oblepiony tak jak powinien


Rokitniki muszą być dwa, dziewczyna i chłopak.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gosialuk 21:11, 06 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201

Już od tygodnia podczytuję twój wątek, bo byłam ciekawa początków powstawania ogrodu. Jak wiele się zmieniło od tego czasu.
Poczytałam też o grzybowych zbiorach. Ja z ostrożności tylko rurkowe grzyby zbieram, jak się czasem do lasu zapędzę, ale grzybiarą w żadnym wypadku nie jestem. Mój syn kiedyś namiętnie studiował atlasy grzybów i mało który grzyb blaszkowy nie ma swojego trującego odpowiednika.
Cieniste zakątki bardzo ładne, miodunka i brunery w bardzo dobrej kondycji dotrwały do jesieni, a hosta ta żółciutka pięknie wygląda.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
gogo 23:46, 06 paź 2022


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basieksp napisał(a)
Niektóre hosty robią się jesienne, inne jeszcze czekają na jesień


A tu taki mech ogrodowy, kiedyś kupiłam taką małą doniczkę i ładnie się zagęszcza





Ja znam tę roślinę, ale jako kotula i jest to bylina zadarniająca, na każde stanowisko.
Jeśli Twoja kwitnie, takimi małymi, mało widocznymi kulkami, to nie jest paprocią.
Też ją miałam, ale mi ją zarosło, zapomniałam o niej i nie przesadziłam i mi zniknęła
I chyba ją sobie kupię, może zagłuszy szczawik?

Pięknie jesiennie zrobiło się u Ciebie, cienistą niezmiennie się zachwycam
Bardzo podoba mi się rącznik, szkoda, że rośnie duży i nie mam na niego miejsca
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
zawitka 09:06, 07 paź 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14003
Basiu dzięki już mi Zbyszek odpisał jak podciąć starą himalajkę .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Basieksp 09:10, 07 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9993
Gosialuk napisał(a)

Już od tygodnia podczytuję twój wątek, bo byłam ciekawa początków powstawania ogrodu. Jak wiele się zmieniło od tego czasu.
Poczytałam też o grzybowych zbiorach. Ja z ostrożności tylko rurkowe grzyby zbieram, jak się czasem do lasu zapędzę, ale grzybiarą w żadnym wypadku nie jestem. Mój syn kiedyś namiętnie studiował atlasy grzybów i mało który grzyb blaszkowy nie ma swojego trującego odpowiednika.
Cieniste zakątki bardzo ładne, miodunka i brunery w bardzo dobrej kondycji dotrwały do jesieni, a hosta ta żółciutka pięknie wygląda.



Lubię czasami wracać do starych zdjęć ogrodu, napewno drzewka urosły, tu zdecydowanie widać różnicę, bo my przeważnie malutkie sadzimy
A z miodunki jestem zadowolona, trochę nie pozwoliłam jej długo kwitnąć i poszła w liście
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 09:41, 07 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9993
zawitka napisał(a)
Basiu dzięki już mi Zbyszek odpisał jak podciąć starą himalajkę .


Czytałam sobie, fajnie to opisał na przykładzie swojej, jak dla mnie super
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 09:42, 07 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9993
Alija napisał(a)


Rokitniki muszą być dwa, dziewczyna i chłopak.


Dokładnie tak, chłopak i dziewczyna
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 09:45, 07 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9993
gogo napisał(a)


Ja znam tę roślinę, ale jako kotula i jest to bylina zadarniająca, na każde stanowisko.
Jeśli Twoja kwitnie, takimi małymi, mało widocznymi kulkami, to nie jest paprocią.
Też ją miałam, ale mi ją zarosło, zapomniałam o niej i nie przesadziłam i mi zniknęła
I chyba ją sobie kupię, może zagłuszy szczawik?

Pięknie jesiennie zrobiło się u Ciebie, cienistą niezmiennie się zachwycam
Bardzo podoba mi się rącznik, szkoda, że rośnie duży i nie mam na niego miejsca


Z taką nazwą też się spotkałam, ja bardziej jako mech ją traktowałam nie jak paprotki a czy kwitnie to nie wiem, muszę ją poobserwować, ale to pewnie w przyszłym roku, bo w tym to już pewnie po kwitnieniu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
daszum 14:12, 07 paź 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385





Podoba mi się bardzo kamienna ścieżka coś mi się kojarzy, że sama ją układałaś
Bardzo przyjemne jesienne kadry z ogrodu.

Urodzaj na grzyby jest ogromny. Wczoraj w malutkim brzeziniaku nazbierałam cały polar prawdziwków, dzisiaj w jeszcze mniejszym, drugi polar
Ja nie chodzę na grzyby, zbieram przy okazji
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Basieksp 14:31, 07 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9993
daszum napisał(a)


Podoba mi się bardzo kamienna ścieżka coś mi się kojarzy, że sama ją układałaś
Bardzo przyjemne jesienne kadry z ogrodu.

Urodzaj na grzyby jest ogromny. Wczoraj w malutkim brzeziniaku nazbierałam cały polar prawdziwków, dzisiaj w jeszcze mniejszym, drugi polar
Ja nie chodzę na grzyby, zbieram przy okazji


Tak sama ją układałam, nie było innej opcji miałam ją w głowie, jak bym chciała żeby wyglądała i tego nie da się tak poprostu przekazać komuś no w ten weekend nie planuje grzybobrania, chociaż polar prawdziwków brzmi zachęcająco
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies