Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Joku 12:34, 06 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Basieksp napisał(a)





Bardzo mi się podobają twoje choinki. Niby większość wybrzydza na iglaki ale ja je lubię w ogrodzie. Zimową porą są niezastąpione.
Jesień bardzo klimatyczna, kolorowa a mchy dorodne. U mnie też wypatrzyłam takie żywotne w jednym miejscu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 12:42, 06 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Joku napisał(a)


Bardzo mi się podobają twoje choinki. Niby większość wybrzydza na iglaki ale ja je lubię w ogrodzie. Zimową porą są niezastąpione.
Jesień bardzo klimatyczna, kolorowa a mchy dorodne. U mnie też wypatrzyłam takie żywotne w jednym miejscu.


Najwięcej świerków mamy serbskich, bo az 5 , kupowaliśmy je tak bez zastanowienia, pamiętam mieliśmy ciężki dzień w pracy i to był zakup na poprawę humoru i takie nijakie były ale teraz bardzo je lubię, mam dzięki nim swoje cieniste zakątki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 16:00, 06 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Mnie również urzekło zdjęcie miejsca ze świerkami. Piękne światło i kolory.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 18:13, 06 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
To ten dziwny rozchodnik, według gogle hiszpański. Mam pełno takich tyci siewek, a on sam w sobie też taki mały.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 18:33, 06 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
antracyt napisał(a)
Mnie również urzekło zdjęcie miejsca ze świerkami. Piękne światło i kolory.


Na tym zdjęciu jest serbski, srebrny a ta najbardziej zielona to jodła nikko ten srebrny trochę nam coś odchorował, nie wiem, ale miał suche gałezie od dołu, podcięłam go, pod nim posadziłam fiołki, jak je sadziłam było tam pełno dziur, może go coś podgryzało? No i sroki zrobiły sobie na nim gniazdo, ale nie zamieszkały w nim, tydzień temu zwaliłam to gniazdo, trochę długo było, a ono podstawę miało wylepione z gliny, dobrze, ale je zwalilam, bo świerk napewno by stracił igły w tym miejscu.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 20:50, 06 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Świerk serbski też mi się marzył, przed zakupem powstrzymał mnie jedynie niewielki rozmiar mojego ogrodu. Bardzo podobają mi się jego srebrem podbarwione dolne części igieł. Świerki srebrne w zeszłym roku trapiła jakaś choroba, wiele w mojej okolicy padło. U ciebie pewnie jakieś szkodniki grasowały skoro znalazłaś dziury.

Podobną historię miałam z żółto zabarwionym rozchodnikiem, one się bardzo łatwo ukorzeniają. Wystarczy odłamany fragment i już jest nowa roślina. Mój rósł na trasie psich wędrówek, co pies przeleciał to leżały odłamane kawałki. W końcu się wkurzyłam i rozchodnika eksmitowałam. Pies (wtedy sąsiedzki ale bardzo zaprzyjaźniony) ocalał .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Martka 21:04, 06 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Basiu, zajrzałam i piękne zdjęcia jesieni zastałam. Kalina, świerki, kolorowe kwiecie, zielone mchy, trawnik w liściu, piękny stworzyłaś ogród, z klimatem, w zimowe wieczory koniecznie trzeba nadrobić wcześniejsze zdjęcia Pozdrawiam!
Basieksp 21:58, 06 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Joku napisał(a)
Świerk serbski też mi się marzył, przed zakupem powstrzymał mnie jedynie niewielki rozmiar mojego ogrodu. Bardzo podobają mi się jego srebrem podbarwione dolne części igieł. Świerki srebrne w zeszłym roku trapiła jakaś choroba, wiele w mojej okolicy padło. U ciebie pewnie jakieś szkodniki grasowały skoro znalazłaś dziury.

Podobną historię miałam z żółto zabarwionym rozchodnikiem, one się bardzo łatwo ukorzeniają. Wystarczy odłamany fragment i już jest nowa roślina. Mój rósł na trasie psich wędrówek, co pies przeleciał to leżały odłamane kawałki. W końcu się wkurzyłam i rozchodnika eksmitowałam. Pies (wtedy sąsiedzki ale bardzo zaprzyjaźniony) ocalał .


No mam nadzieje, że już nie będzie podsychał, Aza go też podkopywała, myślałam, że szukała chłodu a ona może tego szkodnika wyczuła, teraz jest chyba ok, też go trochę podlewałam po podcięciu, nawet jakieś małe przyrosty miał, zobaczymy na wiosnę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 22:24, 06 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Martka napisał(a)
Basiu, zajrzałam i piękne zdjęcia jesieni zastałam. Kalina, świerki, kolorowe kwiecie, zielone mchy, trawnik w liściu, piękny stworzyłaś ogród, z klimatem, w zimowe wieczory koniecznie trzeba nadrobić wcześniejsze zdjęcia Pozdrawiam!


Dziękuję cieszę się jak mój ogrodowy " bałagan" komuś się podoba
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 22:36, 06 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Basieksp napisał(a)


Dziękuję cieszę się jak mój ogrodowy " bałagan" komuś się podoba


Bałagan też może być ładny. I jest taki u Ciebie

Świetne zdjęcie zacytowała Joku, też mi się podoba , lubię takie leśne klimaty.
Pochwalę się przy okazji, że mama gdzieś znalazła w lesie spory pień (konar) dla mnie, podobno ciekawy, ma do mnie przyjechać jakoś w tygodniu . Przyczepką.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies