Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Napia 20:20, 02 gru 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
Dobrze, że zdążyłaś wykopać karpy dalii i mieczyków przed nadejściem kolejnych mrozów. Szkoda by było. Ja mam problem z przechowywaniem, bo w garażu przemarzają, więc dalii nie mam za wiele. Ale jedna tegoroczna miała tak piękny kolor, że spróbuję ją przechować mimo wszystko

Perukowiec pięknie wygląda - chyba najładniej własnie jesienią.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
eda 22:33, 02 gru 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Basieksp napisał(a)
Ziemia nie była zmarźnięta, uff, dobrze, bo nie zdążyłam ich wykopać, wczoraj śnieg trochę stopniał, dokopałam się do nich, nic im się nie stało nie dużo ich mam, ale lubię je i szkoda byłoby mi gdyby się zmarnowały dalie i mieczyki, mieczyki nawet ładnie się rozrosły, na początku sadziłam 4 cebulki

a dziś będę spuszczać wodę, deszczówkę z beczek, bo to też jeszcze nie ogarnięte, kraniki były trochę zamarźnięte, dziś woda już leci


Ojej super Basiu ,że zdążyłaś ja też dokańczałam dziś porządki przed mrozami widzę że jest 3 na minusie podają że stopniowo będzie coraz zimniej ...też mieczyki wyciągłam na wszelki wypadek za kitę i do doniczki ostatnio przezimowały to teraz szkoda mi było tym razem
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Rumianka 22:50, 02 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Zrobiłam dzisiaj tylko przebieżkę po ogrodzie, ale zimnica z wiatrem taka nieprzyjemna że szybko uciekałam do domu na kawusię.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 10:07, 03 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
Napia napisał(a)
Dobrze, że zdążyłaś wykopać karpy dalii i mieczyków przed nadejściem kolejnych mrozów. Szkoda by było. Ja mam problem z przechowywaniem, bo w garażu przemarzają, więc dalii nie mam za wiele. Ale jedna tegoroczna miała tak piękny kolor, że spróbuję ją przechować mimo wszystko

Perukowiec pięknie wygląda - chyba najładniej własnie jesienią.


No właśnie z przechowywaniem u mnie jest podobnie. Ale mam taki niby pusty pokój i tam jest trochę chłodniej, chociaż nie są to optymalne warunki na przechowywanie, no ale jakoś udaje mi się je przechować
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 10:10, 03 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
eda napisał(a)


Ojej super Basiu ,że zdążyłaś ja też dokańczałam dziś porządki przed mrozami widzę że jest 3 na minusie podają że stopniowo będzie coraz zimniej ...też mieczyki wyciągłam na wszelki wypadek za kitę i do doniczki ostatnio przezimowały to teraz szkoda mi było tym razem


Zdążyłam, nawet starałam się zapamiętać kolory, no i dwóch nie jestem pewna , chyba pomieszałam, zawsze coś muszę pomieszać, a chciałam karteczki dopisać, potem zapomniałam, praca, no na wiosnę będę sadzić na chybił trafił
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 10:16, 03 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
Rumianka napisał(a)
Zrobiłam dzisiaj tylko przebieżkę po ogrodzie, ale zimnica z wiatrem taka nieprzyjemna że szybko uciekałam do domu na kawusię.


U nas podobnie, a dziś znowu pruszy śnieg no nie jestem zadowolona, bo mieliśmy drewno ciąć, łupać i układać, jeszcze połowa nam została do zrobienia, tydzień temu też był jeszcze śnieg, a dziś nowy pruszy. W tygodniu ma być na sporym plusie, będzie trzeba wykombinować trochę wolnego w pracy, bo inaczej tego nie ogarniemy, na szczęście teraz w pracy mamy już spokojniej, zima i jest więcej luzu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
eda 17:41, 03 gru 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Basieksp napisał(a)


Zdążyłam, nawet starałam się zapamiętać kolory, no i dwóch nie jestem pewna , chyba pomieszałam, zawsze coś muszę pomieszać, a chciałam karteczki dopisać, potem zapomniałam, praca, no na wiosnę będę sadzić na chybił trafił


Haa będzie pięknie Basiu
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Rumianka 22:05, 04 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Basieńko, zostawiam całuski i życzę zdrowia jak rzepa...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 22:53, 04 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
Rumianka napisał(a)
Basieńko, zostawiam całuski i życzę zdrowia jak rzepa...


Dziękuję serdecznie i pozdrawiam cieplutko
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 23:23, 04 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4596
Barbórko wszystkiego co najlepsze dla Ciebie ze Świata
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies