Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 01:01, 15 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kurcze ja nie wiem czy wędzenie na zimno w przypadku wieprzowiny to dobry pomysł...
u nas na wsi od zawsze wieprzowe wędzi się na gorąco, a prócz kiełbasy każde dodatkowo się dopieka lub dogotowuje typu boczek karczek czy szynka. Z tego samego powodu wieprzowiny nie wolno jeść na surowo jak np. tatara z wieprzowego nie powinno się robić.

Poczytam, trochę mnie przestraszyłaś ale eM przepisy bierze z książek z przepisami o wędzeniu, no myślę, że nie wprowadzają w błąd. Ale poczytam.

https://herbanew.pl/surowa-lub-niedogotowana-wieprzowina-czy-mozna-jesc-ryzyko-tego-co-sie-stanie/
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 01:03, 15 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
Rumianka napisał(a)
Zapodałaś same pyszności, a zapach czuje się nawet przez monitor... mniem


No pachnie chociaż już zapakowana próżniowo
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
olciamanolcia 08:32, 15 gru 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7120
Agatorek napisał(a)
Ale chyba to nie jest Aza .



Hahaha

Smakowicie wygląda-nie ważne z kogo
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Basieksp 08:45, 15 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
olciamanolcia napisał(a)


Hahaha

Smakowicie wygląda-nie ważne z kogo


No ej piesio ma się dobrze to chodziło, że nie jest wegetarianinem chyba to Aga miała na myśli? Pozdrawiam ciepło w ten mroźny poranek
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 08:48, 15 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
A dziś udało mi się zrobić jakieś fotki, tak na szybko przed pracą śniegu nie ma u nas za dużo, ale duży mróz i szroni ładnie


____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
olciamanolcia 08:51, 15 gru 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7120
Basieksp napisał(a)


No ej piesio ma się dobrze to chodziło, że nie jest wegetarianinem chyba to Aga miała na myśli? Pozdrawiam ciepło w ten mroźny poranek


Czytam wybiórczo Uściski dla Azy Uffff
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Basieksp 09:05, 15 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
olciamanolcia napisał(a)


Czytam wybiórczo Uściski dla Azy Uffff


Aza macha ogonem wczorajszejsze zdjęcie jak się podlizuje do eM, ona wie do kogo i kiedy sie uśmiechać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
olciamanolcia 09:09, 15 gru 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7120
Basieksp napisał(a)


Aza macha ogonem wczorajszejsze zdjęcie jak się podlizuje do eM, ona wie do kogo i kiedy sie uśmiechać


No piękna jest...

a zimowy ogród fantastyczny . u mnie sporo śniegu- proso przy tarasie dosłownie leży. tylko miskanty trzymają fason .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
sylwia_slomc... 12:57, 15 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82042
Basieksp napisał(a)

Z tego co wiem na zimno dobrze się wędzi ryby, sery, śliwki...
Poczytaj bo szkoda zdrowiem ryzykować, zwłaszcza, ze włosienice trudno wyleczyć.
Ja dawniej psu kupowałam kości wieprzowe do zabawy i nasz weterynarz powiatowy mnie przestrzegł, żebym surowych nie dawała nigdy bo na kontrolach w ubojni często w badaniach mięso jest zainfekowane.
Od tamtej pory wieprzowego nie daję. I nie piszę by Cię straszyć, tylko żebyś miała świadomość ryzyka. Wędzenie na zimno mięsa wieprzowego to zły pomysł.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 13:57, 15 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10277
sylwia_slomczewska napisał(a)

Z tego co wiem na zimno dobrze się wędzi ryby, sery, śliwki...
Poczytaj bo szkoda zdrowiem ryzykować, zwłaszcza, ze włosienice trudno wyleczyć.
Ja dawniej psu kupowałam kości wieprzowe do zabawy i nasz weterynarz powiatowy mnie przestrzegł, żebym surowych nie dawała nigdy bo na kontrolach w ubojni często w badaniach mięso jest zainfekowane.
Od tamtej pory wieprzowego nie daję. I nie piszę by Cię straszyć, tylko żebyś miała świadomość ryzyka. Wędzenie na zimno mięsa wieprzowego to zły pomysł.


Dobrze, że o tym napisałaś, bo średnio sobie z tego zdawałam sprawę, tak trochę mi to umknęło, już trochę poczytałam o tym, ale chcę jeszcze więcej poczytać, narazie odpukać jest ok a Azie też nie dajemy surowych kości, ma zawsze coś ugotowane, specjalnie dla niej z ryżem i warzywkami, bez przypraw, do tego sucha karma lub puszki dla zmiany, albo jak nie zdążę ugotować. Po jedzeniu staramy się by tak około 20-30 minut odpoczęła, siedzi wtedy w domu, żeby nie biegała i by jedzenie jej się ułożyło tak przynajmniej się staramy ją pilnować
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies